Goniec.pl
Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

Zmiany w Kancelarii Prezydenta. Paweł Soloch zostanie zastąpiony przez Jacka Siewierę?

5 Października 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Andrzej Duda podjął decyzję o odwołaniu Pawła Solocha z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Nieoficjalnie wiadomo, że od 10 października ma zastąpić go Jacek Siewiera.

Andrzej Duda odwoła Pawła Solocha

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że z dniem 10 października Andrzej Duda odwoła Pawła Solocha z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. We wtorek na stronie KP pojawił się oficjalny komunikat.

Morawiecki

Rosyjskie myśliwce naruszyły przestrzeń powietrzną Polski. Poderwano do lotu myśliwce

CZYTAJ DALEJ

Wynika z niego, że odwołanie Pawła Solocha ze stanowiska "podyktowane jest względami osobistymi i następuje w uzgodnieniu z Prezydentem RP". Współpracownik Andrzeja Dudy zostanie jednocześnie powołany na stanowisko doradcy społecznego Prezydenta RP.

- Za mną 7 niezwykłych lat pracy dla Polski w służbie Prezydenta. Bardzo dziękuję Andrzejowi Dudzie za zaufanie i wszystkim, z którymi współpracowałem - skomentował Paweł Soloch.

PAP: Jacek Siewiera zastąpi Pawła Solocha

PAP - powołując się na źródła związane bezpośrednio z Kancelarią Prezydenta - donosi, że Pawła Solocha na stanowisku szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego ma zastąpić Jacek Siewiera, obecny minister w Kancelarii Prezydenta.

Jacek Siewiera jest oficerem, lekarzem, prawnikiem oraz założycielem Oddziału Klinicznego Medycyny Hiperbarycznej Wojskowego Instytutu Medycznego. Był szefem misji wojskowo-medycznej z 2020 roku, która w szczycie epidemii COVID-19 przebywała w Chicago, a także szefem tej samej misji we włoskiej Lombardii.

Andrzej Duda

Andrzej Duda otwarcie przyznał się do porażki ws. G20. "Sytuacja się skomplikowała"

CZYTAJ DALEJ

Dwukrotnie został odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność. W 2018 roku podjął się terapii hiperbarycznej pilota samolotu odrzutowego MIG29, który uległ awarii w trakcie lotu. W trakcie wizyty w Białym Domu otrzymał oficjalne podziękowania od Prezydenta USA za wkład polskich medyków w zwalczanie pandemii w Stanach Zjednoczonych oraz został odznaczony amerykańskim Wojskowym Medalem Zasługi Stanu Illinois.

Jak czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta, Jacek Siewiera "jest autorem pierwszych zaprojektowanych w Polsce modułowych szpitali tymczasowych oraz kilku innowacyjnych rozwiązań technicznych z dziedziny medycyny i bezpieczeństwa podlegających europejskiej ochronie własności intelektualnej" a "przed objęciem stanowiska Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP pełnił zawodową służbę wojskową w Wojskowym Instytucie Medycznym w stopniu majora". Obecnie sprawuje nadzór nad Biurem Dialogu i Korespondencji.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

pielgrzymka

Andrzej Duda na kolanach u Rydzyka. Kontrowersyjna przemowa prezydenta, tłum skandował jedno słowo

W dniach 9-10 lipca na Jasnej Górze w Częstochowie odbywają się uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Główne wydarzenia zaplanowane zostały na niedzielę, a wśród uczestników byli nie tylko wierni słuchacze rozgłośni z Torunia, ale także znani politycy. Relacją ze spotkania pochwalili się m.in. Przemysław Czarnek i prezydent Andrzej Duda.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay/AndrzejRembowski

Wiadomości

Lusowo: Zwłoki nagiej 71-latki bez głowy. Wstrząsające zeznania sąsiadów kobiety

Czytaj więcej >
Strażacy pilnie apelują, w czasie upałów powróciło zagrożenie zatrucia czadem

Wiadomości

Lublin: Koszmarne odkrycie w przydomowym garażu, nie żyje dwóch mężczyzn. Strażacy apelują

Czytaj więcej >
Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Wiadomości

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Karczemna awantura w Sejmie. Błaszczak uciszył marszałek i uderzył w opozycję

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolnośląskie: Pociąg uderzył w autobus. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jiang Zemin. Były prezydent Chin odszedł w wieku 96 lat

Czytaj więcej >