Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zaskakujące sceny podczas chrztu. Nagranie z ceremonii prawdziwym hitem
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 01.05.2023 15:27

Zaskakujące sceny podczas chrztu. Nagranie z ceremonii prawdziwym hitem

Chrzest
TikTok tita1553db0

Internet podbija filmik z chrzcin rezolutnej dziewczynki. Jej reakcja na święconą wodę wprawiła w niemałe osłupienie zarówno księdza jak i rodziców chrzestnych. Krótkie wideo z uroczystości to prawdziwy antydepresant i zdecydowanie trzeba je zobaczyć!

Nagranie z chrztu prawdziwym hitem internetu

Dla rodziców dzień chrztu ich nowo narodzonego dziecka to niezwykle ważna data. Niemniej istotny jest to moment dla chrzestnych niemowlaka, którzy zwyczajowo trzymają dzidziusia podczas pamiętnej ceremonii, a następnie wspierają chrześniaka w dalszym życiu.

Moment chrzcin często zostaje zarejestrowany przy pomocy kamery i w przyszłości może stanowić ważną pamiątkę ze wzruszającej uroczystości. Dzięki temu czasami mamy okazję zobaczyć także te zabawniejsze momenty. 

Michał Wiśniewski stracił dom. Zaskakujące słowa: "Jest miejsce na rozwód"

To nagranie trzeba zobaczyć. Dziewczynka zaskoczyła wszystkich

Tak było tym razem. Do sieci trafiło krótkie wideo z chrzcin kilkuletniej dziewczynki. Ponieważ dziecko nie jest już niemowlakiem, nad chrzcielnicą musiało być trzymane przez obydwoje rodziców chrzestnych. W przypadku młodszych dzieci zazwyczaj wystarcza tylko jedna osoba.

Nagranie dosłownie rozbraja. Widzimy na nim małą dziewczynkę ubraną w odświętną sukienkę, do której w pewnym momencie podchodzi ksiądz. Duchowny zaczyna polewać główkę malucha święconą wodą. Rezolutne dziecko najwidoczniej uznało, że chce pomóc duszpasterzowi. Malutkimi rączkami zaczyna ona dosłownie pluskać się w chrzcielnicy, myjąc włosy oraz twarz. Trzeba to koniecznie zobaczyć!

Ksiądz zwyzywał ojca dziecka

Czasami uroczystość chrztu przybiera także nieprzyjemny obrót. Jakiś czas temu sieć obiegł krótki filmik pokazujący bulwersujące zachowanie księdza podczas ważnego wydarzenia. Duchowny skarcił na nim zdenerwowanego ojca dziecka. Kiedy młody tata nie pamiętał, co odpowiedzieć na pytanie, kleryk najzwyczajniej w świecie wyzwał go.

Całą sprawę opisywaliśmy tutaj.

Źródło: TikTok/ Goniec