Goniec.pl > Polska > Zapytaliśmy Polaków, czego życzą Rydzykowi na urodziny. Zakonnik nie będzie zadowolony
Maria Glinka
Maria Glinka 03.05.2022 15:56

Zapytaliśmy Polaków, czego życzą Rydzykowi na urodziny. Zakonnik nie będzie zadowolony

Jakub Kaminski/East News
Jakub Kaminski/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk obchodzi dzisiaj 77. urodziny. Redakcja portalu goniec.pl postanowiła zapytać Polaków, czego życzą duchownemu. Niektórzy mają nadzieję, że zakonnik straci majątek i przestanie wtrącać się do polityki, a inni życzą mu dużo zdrowia i dziękują za dotychczasowe działania.

Komentarze umieszczone na Facebooku dowodzą, że podejście Polaków do Tadeusza Rydzyka jest skrajnie różne. Część osób przekonuje, że nie złoży życzeń duchownemu, "bo trafią do piekła".

77. urodziny Tadeusza Rydzyka. Tysiące życzeń od Polaków

Tadeusz Rydzyk urodził się 3 maja 1945 r. w Olkuszu (woj. małopolskie). Jest założycielem rozgłośni Radio Maryja i Telewizji Trwam, a także współzałożycielem Fundacji Lux Veritatis, która przez pięć lat rządów PiS otrzymała ponad 325 mln zł od podmiotów związanych z państwem.

Z okazji 77. urodzin redakcja portalu goniec.pl zapytała Polaków na Facebooku, czego życzą duchownemu. Pod postem pojawiło się ponad 1,8 tys. komentarzy.

Czego Polacy życzą Tadeuszowi Rydzykowi? Oddania pieniędzy, luksusowych samochodów i błogosławieństwa

W życzeniach Polacy bardzo często odwołują się do majątku Tadeusza Rydzyka i wypominają mu, że żyje ponad stan. "Żeby poszedł do pracy i sam na siebie zarobił a nie ściąga od starszych ludzi", "Żeby dostał tyle na życie co przeciętny emeryt w Polsce i rachunki do zapłaty", czytamy w komentarzach.

fot. Facebook/Goniec
fot. Facebook/Goniec
fot. Facebook/Goniec
fot. Facebook/Goniec

Nie zabrakło także ironicznych komentarzy nawiązujących do bogactw, którymi otacza się Tadeusz Rydzyk. "Dużo prezentów od bezdomnych, najlepiej niech to będą same luksusowe samochody", czytamy pod postem.

fot. Facebook/Goniec
fot. Facebook/Goniec

Jedna z użytkowniczek wskazała nawet, na jaki cel Tadeusz Rydzyk mógłby przeznaczyć część pieniędzy. "Życzę mu, aby jak najszybciej oddał kasę dla Ukrainy, bo ona jest w ogromnej potrzebie", czytamy.

Niektórzy wskazują, że Tadeusz Rydzyk jest za bardzo związany z rządzącymi. "Żeby nie wsadzał nosa do polityki i nie okradał Polaków", czytamy. Część z nich życzy ojcu "opamiętania" i "pokory".

Część osób ma nadzieję, że duchowny zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za "oszustwa". "Do grobu tego nie weźmie a co ludziom krwi napsuł to za to powinien odpowiedzieć na ziemi przed sądem", czytamy.

Pod postem pojawiły się również bardziej serdeczne życzenia. "Dużo zdrowia i wielu łask Bożych i opieki Najświeższe Maryji Panny na dalsze lata życia", czytamy na Facebooku.

fot. Facebook/Goniec
fot. Facebook/Goniec

Nie brakuje także bardziej rozbudowanych komentarzy. "Zdrowia, siły do walki z tymi którzy są daleko od Bożych dróg a ich myśli są dalekie od Bożego zamysłu i planu. Niech OPATRZNOŚĆ BOŻA czuwa nad Ojcem a Matka Boża ochrania przed złem tego świata. Błogosławieństwa Bożego .Chwała BOGU że dał nam Ojca i radio MARYJA. BOGU niech będą dzięki", czytamy dalej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl