Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zabójstwo na Pomorzu. Policja prowadzi obławę za 43-latkiem
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 15.04.2024 10:31

Zabójstwo na Pomorzu. Policja prowadzi obławę za 43-latkiem

policja
Fot. Pomorska Policja (zdj. ilustacyjne)

Służby z woj. pomorskiego zarządziły obławę w związku z morderstwem, do którego doszło w miejscowości Jagatowo (gm. Pruszcz Gdański). Poszukiwany jest 43-latek, który według nieoficjalnych doniesień miał zaatakować nożem swoją żonę, a następnie uciec z miejsca zdarzenia. Lokalne władze zaapelowały do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. 

Lokalne media: 43-latek ugodził nożem swoją żonę

Pomorska policja wszczęła obławę w związku z wydarzeniami z miejscowości Jagatowo. Jak potwierdzili funkcjonariusze, w niedzielne popołudnie w gminie Pruszcz Gdański doszło do zabójstwa, w związku z którym poszukiwany jest 43-latek

”Dziennik Bałtycki” przekazał, że w mężczyzna miał ugodzić nożem swoją 40-letnią żonę. Jak ustaliło Radio Gdańsk, kobietę znalazł jej dorosły syn. Jej obrażenia były zbyt poważne, życia kobiety nie udało się uratować. Tymczasem sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wjechał autem w grupę ludzi na chodniku. Trzy osoby trafiły do szpitala

Trwa policyjna obława

Policjanci rozpoczęli poszukiwania 43-latka. Jak przekazało Radio Gdańsk, w okolicznych lasach prowadzona jest obława za prawdopodobnym sprawcą morderstwa. W poniedziałek 15 kwietnia służby prowadzą kolejny etap akcji, w której przeszukiwane są okolice Jagatowa, Kleszczewa, Świńcza, Warcza i Arciszewa. 

W obławie biorą udział funkcjonariusze z długą bronią i dronem, a także z psami tropiącymi. Na okolicznych drogach prowadzone są kontrole pojazdów. Lokalne media informowały, że motywem zbrodni mógł być konflikt w rodzinie.

ZOBACZ TAKŻE: Znalazł w ogrodzie jedną rzecz. Konieczna była interwencja służb specjalnych

Policja ujawniła wizerunek poszukiwanego 43-latka

Funkcjonariusze tego samego dnia udostępnili także informację na temat poszukiwanego mężczyzny

43-letni Rafał Zyska może przebywać na terenie powiatu gdańskiego. Każdy, kto ma informacje na temat miejsca przebywania mężczyzny wskazanego na zdjęciu proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową w Pruszczu Gdański pod nr 47 74 24 222 lub pod numerem alarmowym 112.

O prowadzonej akcji informowały także lokalne władze. Estera Głuszek-Lewandowska, sołtys sołectwa Żuławka, zaapelowała w mediach społecznościowych o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na ”dziwnie zachowujące się osoby”.

Źródło: dziennikbaltycki. radiogdansk.pl, fakt.pl