Goniec.pl > Wiadomości > Żabka pilnie wycofuje popularny produkt, wykryto w nim groźną bakterię. Sieć zaapelowała do Polaków
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 02.08.2022 09:11

Żabka pilnie wycofuje popularny produkt, wykryto w nim groźną bakterię. Sieć zaapelowała do Polaków

Żabka pilnie wycofuje kanapkę, jest w niej niebezpieczna bakteria
ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Żabka pilnie wycofuje jedną z kanapek ze sklepów. Na stronie sieci pojawił się również apel skierowany do klientów. - Produkt może być niebezpieczny dla zdrowia konsumenta - poinformowała Żabka. Dostawca kanapki "Bagietka grillowa Tomcio Paluch" zaalarmował o zagrożeniu. Nie należy go bagatelizować.

Żabka rozpoczyna natychmiastowy proces wycofywania lubianej przez klientów kanapki. Sieć zaapelowała do wszystkich klientów, którzy kupili produkt, a jeszcze go nie spożyli, by pod żadnym pozorem tego nie robili.

Niepozorna kanapka z Żabki to śmiertelne zagrożenie dla klientów? Chociaż to zdanie wydaje się absurdalne, to właśnie takie są fakty. Chodzi o popularną kanapkę "Bagietka grillowa Tomcio Paluch".

Żabka wycofuje kanapkę, zawiera groźne bakterie

Żabka otrzymała wiadomość o możliwym zagrożeniu związanym z kanapką ze sprzedaną w całym kraju. Machina ruszyła i pracownicy sieci w całym kraju otrzymali pilne polecenie służbowe o natychmiastowym zdjęciu z półek bagietki grillowej "Tomcio Paluch".

Zagrożenie jest realne i dotyczy dosłownie wszystkich, którzy ostrzyli sobie zęby na przysmak z Żabki. - Apelujemy do wszystkich klientów, którzy zakupili powyższe produkty, o ich niespożywanie i wyrzucenie lub zwrócenie zakupionego towaru - ostrzega sieć.

To dostawca Żabki podniósł alarm w związku z zagrożeniem dla zdrowia klientów. Był tylko jeden możliwy scenariusz na rozwiązanie tej sprawy. Sklepy musiały w kilka chwil zacząć świecić na półkach z kanapkami pustkami.

- W związku z informacją otrzymaną od dostawcy dotyczącą możliwości wystąpienia bakterii Listeria Monocytogenes w produkcie: 12009349 Bagietka grillowa Tomcio Paluch 230 g, sieć Żabka została zmuszona do wycofania wyżej wymienionego asortymentu, oznakowanego kodem EAN 8586015136252 i terminami przydatności do spożycia sięgającymi 1 sierpnia 2022 r. - przekazała Żabka.

Żabka zamieściła specjalny komunikat, popularna kanapka zagraża zdrowiu klientów
Żabka zamieściła specjalny komunikat, popularna kanapka zagraża zdrowiu klientów

Wyrzuć do śmieci lub oddaj do sklepu, ale pod żadnym pozorem nie jedz

Bakteria Listeria Monocytogenes to nie żarty. - Spożycie kanapki może wywołać groźną dla zdrowia listeriozę - wyjaśnia Żabka. Objawami listeriozy są: nudności, bóle głowy, gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe, wymioty, światłowstręt, zaburzenie równowagi, czy drgawki. W przypadku kobiet w ciąży listerioza objawia się przede wszystkim gorączką oraz objawami grypopodobnymi, czyli m.in. zmęczeniem oraz bólami mięśniowymi. Listerioza może prowadzić nawet do zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.

Żabka nie pozostawia złudzeń i przekazała klientom jasny przekaz. - Apelujemy do wszystkich Klientów, którzy zakupili powyższe produkty o ich niespożywanie i wyrzucenie lub zwrócenie zakupionego towaru - czytamy w specjalnym komunikacie sieci.

Skażoną bakterią kanapkę "Bagietka grillowa Tomcio Paluch" oddać można w sklepie Żabka. Nie można jednak wybrać dowolnego sklepu, a jedynie ten, gdzie kanapka została zakupiona. - Za przyniesiony produkt otrzymają Państwo zwrot pieniędzy w kwocie ceny zakupu - wyjaśniła Żabka.

- Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogą wynikać w związku z zaistniałą sytuacją. Działanie Żabka Polska podyktowane jest troską o bezpieczeństwo Konsumentów i najwyższą jakość oferowanych produktów - napisała na koniec oświadczenia Żabka.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi: Żabka