Goniec.pl
Żabka pilnie wycofuje kanapkę, jest w niej niebezpieczna bakteria

ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Żabka pilnie wycofuje popularny produkt, wykryto w nim groźną bakterię. Sieć zaapelowała do Polaków

2 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Żabka pilnie wycofuje jedną z kanapek ze sklepów. Na stronie sieci pojawił się również apel skierowany do klientów. - Produkt może być niebezpieczny dla zdrowia konsumenta - poinformowała Żabka. Dostawca kanapki "Bagietka grillowa Tomcio Paluch" zaalarmował o zagrożeniu. Nie należy go bagatelizować.

Żabka rozpoczyna natychmiastowy proces wycofywania lubianej przez klientów kanapki. Sieć zaapelowała do wszystkich klientów, którzy kupili produkt, a jeszcze go nie spożyli, by pod żadnym pozorem tego nie robili.

Henryk Sellin nie żyje, poseł PiS poinformował o śmierci ojca

Henryk Sellin nie żyje. Poseł PiS żegna ojca, "proszę o modlitwę"

CZYTAJ DALEJ

Niepozorna kanapka z Żabki to śmiertelne zagrożenie dla klientów? Chociaż to zdanie wydaje się absurdalne, to właśnie takie są fakty. Chodzi o popularną kanapkę "Bagietka grillowa Tomcio Paluch".

Żabka wycofuje kanapkę, zawiera groźne bakterie

Żabka otrzymała wiadomość o możliwym zagrożeniu związanym z kanapką ze sprzedaną w całym kraju. Machina ruszyła i pracownicy sieci w całym kraju otrzymali pilne polecenie służbowe o natychmiastowym zdjęciu z półek bagietki grillowej "Tomcio Paluch".

Zagrożenie jest realne i dotyczy dosłownie wszystkich, którzy ostrzyli sobie zęby na przysmak z Żabki. - Apelujemy do wszystkich klientów, którzy zakupili powyższe produkty, o ich niespożywanie i wyrzucenie lub zwrócenie zakupionego towaru - ostrzega sieć.

To dostawca Żabki podniósł alarm w związku z zagrożeniem dla zdrowia klientów. Był tylko jeden możliwy scenariusz na rozwiązanie tej sprawy. Sklepy musiały w kilka chwil zacząć świecić na półkach z kanapkami pustkami.

- W związku z informacją otrzymaną od dostawcy dotyczącą możliwości wystąpienia bakterii Listeria Monocytogenes w produkcie: 12009349 Bagietka grillowa Tomcio Paluch 230 g, sieć Żabka została zmuszona do wycofania wyżej wymienionego asortymentu, oznakowanego kodem EAN 8586015136252 i terminami przydatności do spożycia sięgającymi 1 sierpnia 2022 r. - przekazała Żabka.

Żabka zamieściła specjalny komunikat, popularna kanapka zagraża zdrowiu klientów

Żabka zamieściła specjalny komunikat, popularna kanapka zagraża zdrowiu klientów

Wyrzuć do śmieci lub oddaj do sklepu, ale pod żadnym pozorem nie jedz

Bakteria Listeria Monocytogenes to nie żarty. - Spożycie kanapki może wywołać groźną dla zdrowia listeriozę - wyjaśnia Żabka. Objawami listeriozy są: nudności, bóle głowy, gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe, wymioty, światłowstręt, zaburzenie równowagi, czy drgawki. W przypadku kobiet w ciąży listerioza objawia się przede wszystkim gorączką oraz objawami grypopodobnymi, czyli m.in. zmęczeniem oraz bólami mięśniowymi. Listerioza może prowadzić nawet do zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.

Prognoza pogody 01-07 sierpnia, IMGW prognozuje więcej słońca, mniej deszczu, ale burze nie znikną

Prognoza pogody na tydzień (01-07 sierpnia). IMGW: będzie cieplej, ale burze nie znikną

CZYTAJ DALEJ

Żabka nie pozostawia złudzeń i przekazała klientom jasny przekaz. - Apelujemy do wszystkich Klientów, którzy zakupili powyższe produkty o ich niespożywanie i wyrzucenie lub zwrócenie zakupionego towaru - czytamy w specjalnym komunikacie sieci.

Skażoną bakterią kanapkę "Bagietka grillowa Tomcio Paluch" oddać można w sklepie Żabka. Nie można jednak wybrać dowolnego sklepu, a jedynie ten, gdzie kanapka została zakupiona. - Za przyniesiony produkt otrzymają Państwo zwrot pieniędzy w kwocie ceny zakupu - wyjaśniła Żabka.

- Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogą wynikać w związku z zaistniałą sytuacją. Działanie Żabka Polska podyktowane jest troską o bezpieczeństwo Konsumentów i najwyższą jakość oferowanych produktów - napisała na koniec oświadczenia Żabka.

Kryształy z PRL warte fortunę. Sprawdź, ile kosztują najdroższe wazony i kieliszki z dawnych lat. Te ceny zwalają z nóg!

Kryształy z PRL kiedyś wywoływały uśmiech na twarzy i kojarzyły się raczej z tandetą. Okazuje się, że teraz takie rzeczy są warte fortunę. Wazony, salaterki, kieliszki, półmiski... kolekcjonerzy poszukują dosłownie wszystkiego i są w stanie zapłacić za to ogromne pieniądze. Przejrzeliśmy ogłoszenia z OLX i sprawdziliśmy, ile kosztują najdroższe kryształy z PRL.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Fortuna za taksówki polityków. Poseł rekordzista wydał niemal 40 tys. zł podatników na przejazdy

  • Koszmar na autostradzie. Błąd 22-letniej kierującej pozbawił życia matki oraz 5 dzieci. Tragedia w USA

  • Duże pieniądze dla milionów Polaków. "DGP": rząd przygotowuje kolejne projekty dopłat

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Pilne spotkanie kierownictwa PiS. W Sejmie huczy od plotek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Waloryzacja emerytur i rent w 2023 roku. Seniorzy dostaną więcej niż się spodziewali

Czytaj więcej >
Policja w Radomiu, Środowiskowo-Lekarskie WOPR

Wiadomości

Tragiczny finał poszukiwań. Zaginiony 21-letni Filip z Radomia nie żyje

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki w Sejmie otoczony kordonem ochrony

Wiadomości

Mateusz Morawiecki ochraniany przez kordon funkcjonariuszy. Dziennikarze nie mieli szans

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim, w tle duże pieniądze i pomówienie

Wiadomości

Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim. Zasądzono ogromne zadośćuczynienie

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News, Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Jerzy Owsiak nie przebierał w słowach. Ostro zaatakował Jarosława Kaczyńskiego

Czytaj więcej >