Goniec.pl
aaakogut

Unsplash.com/ Caleb Hernandez Belmonte

Koszmar na autostradzie. Błąd 22-letniej kierującej pozbawił życia matki oraz 5 dzieci. Tragedia w USA

2 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Ogrom niedzielnego wypadku około 80 km od Chicago sprawia, że głos grzęźnie w gardle. W zderzeniu dwóch samochodu na autostradzie zginęło 7 osób, w tym matka i 5 dzieci. Za kierownicą pojazdu, który doprowadził do kraksy, siedziała zaledwie 22-letnia kobieta. Jej imię i nazwisko znajduje się na liście ofiar śmiertelnych.

Trudno pogodzić się z tak wielkim dramatem i natychmiastową śmiercią dzieci, które miały przed sobą całe życie. Społeczność stanu Illinois w USA nie mogą zrozumieć, jak doszło do tragicznego wypadku na międzystanowej autostradzie.

Kłótnia na antenie TVP Info, posłowie PiS i PO pokłócili się o reparacje wojenne i gaz

Wielka awantura w TVP Info. Każdy przekrzykiwał każdego, a gość z opozycji nie miał prawa głosu

CZYTAJ DALEJ

Był niedzielny poranek, gdy ciszę przeciął ryk syren. Służby pędziły w kierunku autostrady nr 90 w hrabstwie McHenry. 80 km od Chicago doszło do wypadku, który zapisze się na tragicznych kartach tego regionu. Zginęło 7 osób, a większość z nich to dzieci. Najstarsze miało zaledwie 13 lat.

USA: krwawy wypadek na autostradzie, 7 osób zginęło i 5 z nich to dzieci

31 lipca za kierownicę samochodu marki Acura TSX wsiadła Jennifer Fernandez. 22-latka popełniła błąd, który kosztował życie nie tylko ją. Wcześnie rano pojazd ten wbił się w furgonetkę marki chevrolet.

Pojazdy zderzyły się czołowo. Szokuje fakt, że 22-letnia Jennifer Fernandez doprowadziła do wypadku, gdyż jechała autostradą i za nic miała trąbiący na nią sznur aut. - Z nieznanych powodów kobieta jechała w złym kierunku, zanim uderzyła w furgonetkę na zachodnim paśmie autostrady I-90 - przekazała lokalna policja.

Laura Dobosz oraz czworo jej dzieci i 13-latek jadący furgonetką nie mieli szans. Kiedy furgonetka pełna dzieci i Acura się zderzyły, sprawy tylko się pogorszyły. Pojazdy natychmiast stanęły w płomieniach. Utrudniało to uratowanie poszkodowanych, w tym samo wyciągnięcie ich ze zniszczonych pojazdów.

Wypadek z udziałem autobusu, wewnątrz było ponad 60 osób. Są dwie ofiary śmiertelne

Autobus wiózł ponad 60 osób, doszło do wypadku. Nie żyją dwie osoby

CZYTAJ DALEJ

Mąż kobiety jako jedyny nie zginął na miejscu

W niedzielę na autostradzie w Illinois w USA zginęło siedem osób, w tym 22-letnia Jennifer Fernandez. Zginęła jeszcze 31-letnia Laura Dobosz oraz jadące z nią i jej mężem dzieci. Najmłodsze ofiary tragicznego zdarzenia miały 5, 6, 7 oraz 13 lat.

W wypadku na autostradzie I-90 zginął również 13-latek, który podróżował razem z rodziną Dobosz. Służby po przybyciu na miejsce były w stanie walczyć o życie tylko jednej osoby.

Był niż mąż Laury Dobosz. Mężczyzna prowadził furgonetkę w momencie, gdy wjechała w nich Acura TSX. Kierowca przy użyciu śmigłowca ratunkowego został przetransportowany do centrum medycznego Uniwersytetu Loyola. Stan męża zmarłej 31-latki określony był jako ciężki.

Wypadek zablokował oba pasma międzystanowej nieopodal Chicago na niemal 10 godzin. Służby musiały mieć pewność, że zbiorą wszystkie dowody z miejsca zdarzenia. Kluczowe jest wyjaśnienie, dlaczego 22-letnia kobieta zjechała ze swojej części drogi i wbiła się w furgonetkę.

fot. Goniec.pl

Gwiazda "Potopu", "Lalki" i "13 posterunku" umarła przez śmiertelną chorobę. Widok jej grobu powoduje łzy

Małgorzata Braunek – gwiazda „Potopu”, „Lalki” i „Domu nad rozlewiskiem”. Zmarła w wieku 67 lat, ale do dziś podziwiamy jej aktorskie dziedzictwo. W trakcie swojej kariery wzbudzała spore kontrowersje. Jak wygląda jej grób? Z jakich ról ją zapamiętamy? Wspominamy największe role Małgorzaty Braunek.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Fortuna za taksówki polityków. Poseł rekordzista wydał niemal 40 tys. zł podatników na przejazdy

  • Daniel Obajtek dopiął swego. Orlen zakończył fuzję z Lotosem, ale na horyzoncie pojawiło się kolejne przejęcie

  • Duże pieniądze dla milionów Polaków. "DGP": rząd przygotowuje kolejne projekty dopłat

Źródło: fakt

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >