Goniec.pl > Polityka > Zaatakował konwój z Jarosławem Kaczyńskim i trafił w ręce policji. Nagranie obiegło sieć
Piotr Dutka
Piotr Dutka 25.07.2022 12:36

Zaatakował konwój z Jarosławem Kaczyńskim i trafił w ręce policji. Nagranie obiegło sieć

Screen Youtube / Moje Gniezno
Screen Youtube / Moje Gniezno

Jarosław Kaczyński w ostatnim czasie nie może się pochwalić zbyt dobrą prasą. Lider PiS stracił poważanie większości społeczeństwa, a jego wystąpienia przyciągają coraz większą rzeszę otwartych krytyków. Jego przeciwnicy witają go nie tylko niecenzuralnymi słowami, ale decydują się również na fizyczne ataki. Idealnym przykładem może być sytuacja z Gniezna, kiedy to auto prezesa zostało obrzucone jajkami.

Ostatnie tygodnie nie oszczędzają Jarosława Kaczyńskiego. Jeden z najbardziej charakterystycznych polityków w naszym kraju musi zmagać się z napięciami wewnątrz kraju, które potęgują galopująca inflacja, a także powszechna drożyzna.

Bardzo wielu Polaków jest zaniepokojonych zaistniałą sytuacją. Wiele osób daje upust swoim emocjom i za złą kondycję naszego kraju obwinia partię rządzącą, dodatkowo w niecenzuralny sposób atakując lidera PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Niektórzy idą krok dalej, decydując się na fizyczny atak na polityka z Żoliborza.

Tak było na terenie Wielkopolski, gdzie prezes partii rządzącej spotkał się z bardzo niemiłym przyjęciem. W Gnieźnie jego limuzyna została obrzucona jajkami. 

Kilkanaście godzin wcześniej, doszło do podobnych incydentów. Przed salą, w której prezes PiS miał się spotkać z sympatykami, zgromadziła się grupa przeciwników rządu z transparentami. Nie mieli dla lidera PiS żadnej litości. Tłum używał wielu niecenzuralnych słów.

Zdecydowanie groźnej było w niedzielę, kiedy to po spotkaniu w Gnieźnie Jarosław Kaczyński opuszczał to miasto. Konwój z pojazdami rządowymi został zaatakowany przez rozwścieczony tłum. Młode osoby dały upust swoim emocjom i zaatakowały Jarosława Kaczyńskiego.

W momencie, gdy pojazdy ich mijały, jeden z nich zaczął rzucać jajkami.

Nagranie z chwili zdarzenia zostało opublikowane w serwisie Youtube przez portal „moje-gniezno.pl”. Na materiale wideo dokładnie słychać, że każde trafienie w przejeżdżające pojazdy wywoływało ogromne emocje wśród zebranych osób.

Po oddaniu trzech rzutów młody mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Jarosław Kaczyński odpowiedział krytykom. Z ust prezesa padły mocne słowa

O atakach wymierzonych w polityków PiS, jak i samego Kaczyńskiego było głośno już od dłuższego czasu. Sam zainteresowany wielokrotnie odnosił się do tych incydentów, uderzając w inicjatorów tego typu działań.

Lider Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do sytuacji z Poznania, gdzie został gorzko przywitany przez niezadowolony tłum.

- No i później to, co zobaczyłem pod budynkiem hotelowym. Rozwrzeszczane grupy ludzi, którzy naprawdę upadli bardzo nisko, biorąc pod uwagę ich język, ich agresję, ich twarze. To wszystko, co by wskazywało na to, że nie byli tylko i wyłącznie pod wpływem własnych emocji, ale też jakichś elementów dodatkowych - mówił polityk PiS.

Jarosław Kaczyński uderzył w protestujących. Z jego ust padło skandaliczne sformułowanie

- Te twarze, te zachowania, które przenoszą się także w inne miejsce, może nie aż w tak drastycznym wydaniu, ale nawet i parlament nie jest od tego wolny - przekazał prezes.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fakt.pl / Goniec.pl