Goniec.pl

PHOTO: CEZARY PECOLD/SE/EAST NEWS LODZ EXCLUSIVE MIESZKANIE W LODZI N/Z MAMA TRAGICZNIE ZMARLEJ 6 MIESIECZNEJ MADZI PANI KATARZYNA WASNIEWSKA Z MEZEM BARTEK WASNIEWSKI http://agencja.se.com.pl 22/03/2012

CEZARY PECOLD/SE/EAST NEWS

Wypłynęły notatki ojca Madzi z Sosnowca. "Jakby mi ktoś z całej siły po pysku dał pięściami"

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jakub Franek

11 lat temu cała Polska żyła sprawą małej Madzi z Sosnowca. Dziewczynka została zabita przez własną matkę. Przez pewien czas o udział w zbrodni podejrzewano również jej ojca Bartłomieja Waśniewskiego. Co on sam miał do powiedzenia na temat tragicznego dnia?

Zaginięcie małej Madzi z Sosnowca

24 stycznia 2012 roku Polskę obiegła wiadomość o zuchwałym porwaniu kilkumiesięcznej Madzi z Sosnowca. Sprawą natychmiast zainteresowały się media. Do poszukiwań włączył się również właściciel firmy detektywistycznej Krzysztof Rutkowski.

EN 01095597 0009

Wydało się, jak mama Madzi z Sosnowca spędzi święta. Zaskakujące informacje

CZYTAJ DALEJ

Po kilku dniach okazało się, że Madzia nie żyje. Katarzyna W. utrzymywała wówczas, że dziewczynka wypadła jej z kocyka i uderzyła głową w próg. Matka miała spanikować i spreparować sytuację, aby uniknąć kary. Bartłomiej Waśniewski przyznawał w swojej książce, że od początku nie wierzył w wypadek.

- Przechodziło mi przez głowę, że jednak śmierć Madzi nie była przypadkowa, ale jakoś nie dopuszczałem tego do końca do siebie. Takim momentem przełomowym było, to był długi okres przed tym, zanim to się w gazetach ukazało, że zostały zlecone ekspertyzy przez prokuraturę, no i w wyniku pierwszej z nich, którą już otrzymali w lipcu, Magda została zabita. Zginęła śmiercią nagłą i następna opinia była na temat wybroczyn, które powstają w wyniku uduszenia. Widziałem te wybroczyny, gdy pozwolono mi się z Madzią pożegnać. Miała wokół usteczek takie krwawe podbiegnięcia — opisuje.

Reakcja na zarzuty zabójstwa

Niedługo później okazało się, że Katarzyna W. celowo zabiła półroczną córeczkę. Bartłomiej Waśniewski przeżył tę wiadomość szczególnie ciężko, co wspomina w książce pt. "Moja Prawda". Wspominana przez niego reakcja żony mrozi krew w żyłach.

– Madzia już nie żyła, a ona rozmawiała ze mną normalnie. […] Kiedy Kasia się przyznała później do tego, co zrobiła, to jakby mi ktoś z całej siły po pysku dał pięściami. Nie wiedziałem w ogóle, co się dzieje – opisuje.

We wrześniu tego samego roku Katarzyna W. została skazana na 25 lat pozbawienia wolności za zabicie swojej córki. Nadal odbywa wyrok. Wiadomo, że utraciła kontakt ze swoim byłym już mężem, który wyjechał za granicę. Nic nie wskazuje na to, że Bartłomiej Waśniewski chciałby rozmawiać ze swoją dawną żoną.

maslanka

Nie żyje 1,5-roczna Nina. Miliony Polaków walczyły o jej zdrowie

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: fakt.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Jakub FranekAutor

Jestem studentem III roku prawa UMK. Szczególnie interesuję się technikami kryminalistycznymi i historią ich rozwoju. Jednocześnie mam słabość do starych filmów sensacyjnych i gier fabularnych. W chwilach wolnych zajmuję się sadem słuchając audiobooków.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.franek@goniec.pl

Podobne artykuły

Adam Pabiś
Kadr z programu "Pytanie na śniadanie"/TVP VOD

Wiadomości

Podawał się za lekarza, występował w mediach jako ekspert. Jest zawiadomienie do prokuratury

Czytaj więcej >
Pixabay.com Henryk Niestrój

Wiadomości

Poszła spać z bolącym ramieniem. Mąż znalazł ją martwą w łóżku, miała zaledwie 41 lat

Czytaj więcej >
Raport Gońca ze Świata. Joe Biden i Xi Jinping

Wiadomości

Raport Gońca ze Świata. Chiński balon nad USA oraz sprawa F-16 dla Ukrainy

Czytaj więcej >
Kadr z programu "Sprawa dla reportera"/TVP VOD

Wiadomości

Mecenas Piotr Kaszewiak mocno o alimentach Marcinkiewicza. Nie gryzł się w język

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Polscy skoczkowie nie mieli szczęścia w Willingen. Medaliści olimpijscy z kiepskimi wynikami

Czytaj więcej >
Jeśli ktoś trudnił się dodatkową pracą warto jest złożyć wniosek o ponowne przeliczenie emerytury (Iberion).

Wiadomości

Ponowne przeliczenie emerytury. Kto może skorzystać? Wystarczy jeden wniosek

Czytaj więcej >