Goniec.pl
Wypadek na motocyklu

KMP Leszno

Wypadek w Lesznie. Ojciec nie żyje, córka pilnie przewieziona do szpitala.

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Sezon motocyklowy na dobre ruszył, a to niestety oznacza również więcej zdarzeń na drodze z udziałem jednośladów. Wczoraj wieczorem w Lesznie w województwie wielkopolskim doszło do tragicznego wypadku, wskutek którego śmierć na miejscu poniósł 46-letni mężczyzna, a jego nastoletnia córka trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło około godziny 21:00 na skrzyżowaniu w centrum Leszna. Samochód osobowy zderzył się z motocyklem, prowadzonym przez 46-letniego mężczyznę. Kierowca jednośladu nie przeżył, a jego 19-letnia pasażerka walczy o życie w szpitalu.

Wypadek w Lesznie - nie żyje motocyklista

Do tragedii w Lesznie doszło 11 maja br. około godz. 21.00 w rejonie skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Grunwaldzkiej. Jak przekazały lokalne służby, 20-letnia kierująca samochodem marki Peugeot zderzyła się z motocyklem marki Yamaha przy manewrze skrętu w lewo. 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca peugeotem 307, 20-letnia mieszkanka Leszna, jadąc Aleją Jana Pawła II od strony Alei Konstytucji 3 Maja, skręcając w lewo w ulicę Grunwaldzką zderzyła się z jadącym z przeciwnego kierunku Aleją Jana Pawła II motocyklem marki Yamaha - przekazała Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Wskutek zderzenia pojazdów śmierć na miejscu poniósł 46-letni kierowca jednośladu. Mężczyzna podróżował wraz z 19-letnią córką, która z poważnymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala.

Nie przekazano natomiast informacji, czy 20-letnia mieszkanka Leszna, która kierowała samochodem osobowym, odniosła jakieś obrażenia wskutek zderzenia z motocyklem. Na miejsce zdarzenia oprócz służb medycznych wezwano również policyjnych śledczych.

Policjanci przez kilka kolejnych godzin prowadzili oględziny i dokumentację miejsca wypadku oraz zabezpieczali ślady kryminalistyczne, a skrzyżowanie w Lesznie było nieczynne dla ruchu.

Śledczy wyjaśniają teraz przyczyny oraz dokładny przebieg zdarzenia, a policyjne dochodzenie prowadzone jest pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Lesznie.

Policja z Leszna zaapelowała do wszystkich zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, by dostosowywali prędkość do warunków panujących na drodze, a także zachowywali bezpieczne odległości pomiędzy pojazdami i odpowiedni wcześniej sygnalizowali chęć wykonania manewru.

- Drodzy uczestnicy ruchu, uważajcie na trasie, życie macie tylko jedno - apelują policjanci.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >