Goniec.pl
Wpadka Michała Adamczyka w "Wiadomościach" TVP

Wiadomości TVP, wydanie z dn. 09.01.2022 r.

Wpadka w sobotnich "Wiadomościach" TVP. Michał Adamczyk zachował kamienną twarz

9 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Wpadka Michała Adamczyka w sobotnich "Wiadomościach" TVP. Dziennikarz zapowiadając materiał o planach Joe Bidena popełnił znaczący błąd, jednak nie zdecydował się na to, by na wizji go poprawić. Widzowie Telewizji Polskiej to zauważyli?

Już w zapowiedzi pierwszego materiału część widzów "Wiadomości" TVP mogła zwrócić uwagę na nietypowe słowa Michała Adamczyka. Dziennikarz mimo znaczącej wpadki nie stracił zimnej krwi.

konferencja KPRM

Rząd przedstawił korekty po wejściu w życie Polskiego Ładu. Kto zyska?

CZYTAJ DALEJ

W zapowiedzi materiału Marcina Szewczaka prowadzący "Wiadomości" nie dał po sobie poznać, że pomylił istotną kwestię rozmów na szczeblu międzynarodowym i ogłosił, że Rosja będzie rozmawiać z Rosją.

Wpadka w "Wiadomościach" TVP

Krótki wstęp do materiału opatrzonego paskiem "ustępstwa USA wobec Rosji" sprawił, że o "Wiadomościach" TVP mówią dosłownie wszyscy. Michał Adamczyk nie spodziewał się, że jedno ze słów zwróci na niego tak wielką uwagę.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

- Wiadomości zaczynamy od sensacyjnych doniesień NBC News. Według tej amerykańskiej telewizji administracja Joe Bidena jest gotowa osłabić wschodnią flankę NATO w zamian za rosyjską deeskalację na wschodzie - poinfomormował widzów "Wiadomości" prowadzący.

I właśnie wtedy na antenie padły słowa, które mogły mocno zdezorientować wszystkich przysłuchujących się zapowiedzi pierwszego materiału w sobotnich "Wiadomościach" TVP.

Michał Adamczyk podzielił się bowiem, że niecodziennym wtrąceniem. - A wszystko przed serią zbliżających się rozmów Moskwy z Kremlem - przekazał poważny prowadzący "Wiadomości" TVP.

Mimo wpadki i stwierdzenia, że rozmowy będą prowadzone przez Rosjan z Rosjanami, dziennikarz nie dał po sobie niczego poznać. Kontynuował zapowiedź i nie zamierzał poprawić swojego błędu. - Amerykańska administracja dementuje jednak te informacje i podkreśla, że dotrzyma zobowiązań naszego regionu - dodał tuż przed emisją materiału Michał Adamczyk.

"Wiadomości" zapowiadają sprawdzian dla Joe Bidena

Materiał Marcina Szewczaka nie jest korzystny dla Stanów Zjednoczonych. Chociaż eksperci poproszeni o udzielenie komentarza nie ukrywają, iż liczą, że wiadomości o wycofaniu wschodniej flanki NATO są jedynie plotką i zapewnienia administracji Joe Bidena są prawdą, to ogólny wydźwięk jest jednoznaczny i skupia się na tym, że USA czeka test sojuszniczej lojalności.

Co ciekawe, przypomniano wizytę Baracka Obamy, który decydując się na ustępstwo wobec Rosji, zrezygnował z budowy tarczy antyrakietowej w Polsce.

- Obama przekonywał, że to nie tylko słowa, ale zobowiązanie, którego nie da się zerwać. Teraz prawdziwość słów, które padły w Warszawy poznamy po czynach Joe Bidena. Obecnego prezydenta, który za kadencji Baracka Obamy był wcieprezydentem - usłyszeli widzowie TVP 1.

"Wiadomości" TVP uderzają w USA

Tuż po tej uwadze na ekranach pojawił się amerykanista dr Marek Kawa z Uczelni Korczaka. - Czujemy pewien chłód - powiedział wprost do kamery.

- Pewną obojętność bym powiedział, co do obecności wojsk amerykańskich. Nie usłyszeliśmy jakiś wypowiedzi, które by podważały taką współpracę - dodał ekspert "Wiadomości" TVP.

Marcin Szewczuk poinformował jednak widzów, że już teraz obserwowane są kroki administracji amerykańskiej, które zostały nazwane "dealami z Putinem". - Bardzo niepokojące są jednak kolejne ustępstwa Białego Domu według Kremla - dodał reporter.

Po zakończeniu materiały Michał Adamczyk nie zdecydował się na to, by poprawić swój wcześniejszy błąd. Prezenter kontynuował wydanie i z pełną powagą zapowiedział kolejne wiadomości.

Najbardziej żenujące paski z "Wiadomości TVP". Numer 10 przechodzi ludzkie pojęcie, brak słów

Paski z "Wiadomości TVP" są prawdziwym hitem internetu. Przedstawiamy subiektywny ranking najbardziej pamiętliwych tytułów.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Radio ZET: W 2022 roku Jarosław Kaczyński pozbędzie się Zbigniewa Ziobry

  • "Fakty" TVN skrytykowały Polski Ład cytując Jarosława Kaczyńskiego

  • Już wiadomo, kiedy Kamil Stoch wróci do Pucharu Świata. Adam Małysz ujawnił

Źródło: "Wiadomości" TVP, goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro

Wiadomości

Jarosław Kaczyński porzuci Zbigniewa Ziobrę? Wyborcy zabrali głos

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Biegli wydali opinię ws. katastrofy smoleńskiej. Antoni Macierewicz: "Jestem zszokowany"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pijany ksiądz runął na grób. Niebywałe sceny na pogrzebie, wszystko się nagrało

Czytaj więcej >
Iberion materiały własne

Wiadomości

Dwóch Polaków z Legionu Międzynarodowego zginęło w Ukrainie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białystok. Ciała 30-latki i rocznego dziecka leżały pod blokiem. Ujawniono wstrząsające szczegóły

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Czy premier Morawiecki obiecał kadrze 30 mln. zł. za wyjście z grupy? Rzecznik rządu zabrał głos

Czytaj więcej >