Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wojna w Ukrainie. Rosyjski pocisk uderzył w posiadłość Zełeńskiego? Prezydent Ukrainy skomentował krótko
Piotr Dutka
Piotr Dutka 04.03.2022 18:38

Wojna w Ukrainie. Rosyjski pocisk uderzył w posiadłość Zełeńskiego? Prezydent Ukrainy skomentował krótko

SERGEI SUPINSKY/AFP/East News
SERGEI SUPINSKY/AFP/East News

Rzecznik Wołodymyra Zełeńskiego poinformował, że na terenie państwowej posiadłości prezydenta spadł fragment pocisku. Sergey Nykyforov zamieścił dwa zdjęcia przestawiające podejrzany obiekt. Poinformował również, jak na zaistniałą sytuację zareagował przywódca Ukraińców.

- Podejrzany fragment pocisku w państwowym domu prezydenta Zełenskiego - takie informacje zostały przekazane przez jego rzecznika, Sergeya Nykyfotova.

Pocisk miał wylądować na terenie jednego z domków wakacyjnych Wołodymyra Zełeńskiego, który jest umiejscowiony w dzielnicy Koncha-Zaspa w południowym Kijowie.

Sergey Nykoforov zamieścił w mediach społecznościowych dwa zdjęcia przestawiające fragment pocisku, który wylądował na dziedzińcu posiadłości.

Wojna w Ukrainie. Fragment pocisku uderzył w posiadłość prezydenta Zełeńskiego. Jego reakcja była zaskakująca

Według informacji przekazanych przez rzecznika prezydent zareagował w nietypowy sposób. Całą sytuację skomentował krótko: "no cóż, nie trafili".

Warto podkreślić, że już od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji prezydent Ukrainy podkreśla, że jest celem numer jeden dla wroga. Pomimo możliwości opuszczenia kraju, postanowił zostać w Kijowie i inspirować swoich rodaków do walki.

Z najnowszego raportu "The Times" wynika, że zamachowcy próbowali zabić Wołodymyra Załenskiego przynajmniej trzy razy od początku inwazji Rosji na Ukrainę (24 lutego).

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl