Goniec.pl > Wiadomości > Autobus potrącił na pasach 62-latka. Mężczyzna nie żyje
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 12.09.2023 21:57

Autobus potrącił na pasach 62-latka. Mężczyzna nie żyje

wypadek
Policja

We wtorek 12 września po godzinie 12.00 doszło do tragicznego wypadku na łódzkiej Dąbrowie. Policja wyjaśnia okoliczności śmiertelnego potrącenia 62-letniego mężczyzny przez autobus komunikacji miejskiej.

Tragiczny wypadek w Łodzi

Policja poinformowała, że do tragicznego wypadku doszło około godziny 12:05. Autobus miejski jechał w kierunku ulicy Tatrzańskiej. - Na skrzyżowaniu z ulicą Konspiracyjnego Wojska Poskiego autobus potrącił prawym, przednim narożnikiem pieszego w wieku 62 lat - poinformowała młodsza aspirant Jadwiga Czyż z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Jak informuje policjantka, 62-letni mężczyzna przechodził po wyznaczonym przejściu dla pieszych bądź w jego obrębie.

Wszyscy się mylili. Jest nowa prognoza pogody na zimę, duża zmiana

62-latek nie żyje

W wyniku zderzenia poszkodowany 62-letni mężczyzna zmarł na miejscu. Policjanci zabezpieczali wszelkie ślady, na podstawie których będą badać szczegółowe okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Policja poinformowała również, że za kierownicą autobusu siedziała 50-letnia kobieta, która w momencie zdarzenia była trzeźwa. Miała nie zauważyć pieszego.

Kierowca autobusu to bardzo doświadczony pracownik

Jak informuje portal lodz.naszemiasto.pl, rzecznik prasowy spółki MPK Łódź przekazał, że za kierownicą autobusu siedziała doświadczona 50-letnia kierująca, mająca za sobą 8-letni staż pracy. Podczas wypadku nie ucierpiał nikt z pasażerów pojazdu MPK.

Na miejscu zdarzenia długo pracowały służby, między innymi trzy zastępy strażackie. W najbliższych dniach prowadzone będzie postępowanie pod nadzorem prokuratury wyjaśniające okoliczności wypadku.

Źródło: lodz.naszemiasto.pl