Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wbiegła na ołtarz i zaatakowała księdza, wszystko się nagrało. Wierni byli przerażeni
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 30.03.2023 12:29

Wbiegła na ołtarz i zaatakowała księdza, wszystko się nagrało. Wierni byli przerażeni

atak na księdza podczas nabożeństwa
Twitter/FightHaven, Unsplash.com/ Sebbi Strauch/zdjęcie ilustracyjne

Do skandalicznych scen doszło podczas mszy świętej odprawianej w brazylijskim Sao Paulo przez znanego duchownego Marcelo Rossiego. Wzbudzający skrajne emocje kapłan przemawiał do grona blisko 50 tys. wiernych, podczas gdy nagle został zaatakowany przez młodą kobietę. Agresorka w pewnym momencie podeszła do duchownego i zepchnęła go ze sceny. Wszystko udało się uwiecznić na szokującym nagraniu.

Popularny ksiądz zaatakowany w trakcie mszy świętej

Ksiądz Marcelo Rossi to niezwykle barwna postać brazylijskiego duchowieństwa. Kapłan ma tyle samo przeciwników, co entuzjastów, mimo tego z powodzeniem przewodzi ruchowi charyzmatycznemu w tym południowoamerykańskim kraju.

Co ciekawe, zanim Rossi przyjął święcenia kapłańskie, próbował swoich sił m.in. jako instruktor aerobiku, aktor czy też piosenkarz. Do dziś jego niekonwencjonalne sposoby głoszenia słowa Bożego budzą skrajne emocje, przez co krytykują go przywiązani do tradycji biskupi. 

Po drugiej stronie barykady są jednak gorliwi zwolennicy jego oryginalnych metod, którzy tłumnie stawiają się na organizowanych przez duchownego mszach. Jedna z nich odbyła się ostatnio w Sao Paulo, gdzie przybyło ok. 50 tys. wiernych.

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo

Gwałtowny atak na księdza podczas mszy św.

Oczywiście, można by rzec, że imponująca frekwencja powinna sprawić, iż ks. Rossi z uśmiechem na twarzy będzie wspominał zorganizowane przez siebie wydarzenie, jednakże nie będzie to raczej możliwe z powodu incydentu, jaki miał miejsce w czasie odprawianego nabożeństwa.

Podczas gdy kapłan głosił swoje kazanie do zgromadzonego w hali tłumu, niespodziewanie podbiegła do niego młoda kobieta, która bez chwili zawahania zepchnęła duchownego ze sceny. Zszokowani wierni natychmiast zaczęli krzyczeć, ale napastniczka kontynuowała atak.

Spekulacje medialne

Po tym zdarzeniu wspólnota Canção Nova przekazała, że ksiądz "jest w dobrym stanie", a “obecni na miejscu medycy przebadali go i mógł kontynuować swoją posługę”. Kobieta, która poturbowała kapłana została natomiast zatrzymana przez ochronę i przekazana policji.

Po tym ataku w sieci namnożyły się spekulacje jakoby ks. Rossi sprowokował 32-latkę swoimi słowami, w których stwierdził, że “otyłe kobiety nie trafią do nieba”. Te rewelacje nie zostały jednak potwierdzone, a brazylijskie media donoszą, że agresorka cierpi na zaburzenia psychiczne. Ksiądz nie zdecydował się wnieść przeciwko niej oskarżenia.

Źródło: Interia