Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Ważna zmiana u Holeckiej. Ekspert zwrócił na to uwagę
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 10.02.2024 11:09

Ważna zmiana u Holeckiej. Ekspert zwrócił na to uwagę

danuta holecka tv studio
Screen TV Republika / YouTube.com (https://www.youtube.com/watch?v=2QgSL88qBY4)

Danuta Holecka odeszła z „Wiadomości”, a wraz za nią widzowie, którzy w programie widzieli jedyne wiarygodne źródło informacji. Występy Holeckiej od tygodni są częstym tematem dyskusji internetowych. Niektórzy zauważają u niej zmianę. Specjalista od mowy ciała potwierdza i zwraca uwagę na szereg znaczących szczegółów w zachowaniu Holeckiej.

To nie ta sama Danuta Holecka. Ekspert jest pewny, że „straciła pazur”

Specjalista od mowy ciała dokonał analizy zachowania Danuty Holeckiej na antenie stacji TV Republika. Łukasz Kaca twierdzi, że znana twarz narracji PiS-u teraz „straciła swój pazur”. Wszystko to widać w subtelnych gestach prowadzącej.

W TV Republika widzimy panią Holecką w wersji soft, mniej emocjonalną, trochę mniej życzliwą, trochę mniej złośliwą, niż to bywało w czasach TVP. To może po prostu wynikać z faktu, że jednak ostatni raz, kiedy widzieliśmy ją w TVP, to były czasy przedwyborcze i wyborcze i wtedy ta atmosfera była bardzo napięta. To była dosłownie taka bezpardonowa walka. I to było widać, że w związku z tym pani Holecka również, kolokwialnie mówiąc, do tego pieca dokładała – powiedział ekspert w rozmowie z „Faktem”.

ZOBACZ TAKŻE: Danuta Holecka nagle zwróciła się do widzów. Padły niepokojące słowa

ZUS wypłaci 553 złote niezależnie od wieku. Trzeba się spieszyć

Nie wszystko u Danuty Holeckiej się zmieniło

Specjalista zauważa jednak, że komunikat niewerbalny płynący ze strony Danuty Holeckiej nie zmienił się po przejściu do TV Republika. W sytuacji, gdy rozmówca powie coś niezgodnego z jej poglądami, ta widocznie daje o tym znać.

Za każdym razem, jeśli pojawia się coś, z czym pani Danuta Holecka się nie zgadza, czy coś, co jest wprost przeciwne przyjętym założeniom Telewizji Republika, pojawia się sarkastyczny uśmiech, kpina, ironia, szyderstwo. Nawet jeśli tego nie ma, to często pojawia się to słynne przewracanie oczami – mówił Łukasz Kaca.

Na odbiór Danuty Holeckiej zdecydowanie wpływa także jej nowy wygląd. Włosy w blond odcieniu i delikatny uśmiech sprawiają, że wydaje się ona zdecydowanie łagodniejsza niż w TVP.

Jak TV Republika wpływa na odbiór Danuty Holeckiej?

Łukasz Kaca zwrócił także uwagę na jeden, istotny szczegół w wyglądzie samego programu, prowadzonego przez Holecką. TV Republika pokazuje prezenterkę w znacznie węższym i ciaśniejszym kadrze. Zabieg ten swoje zastosowanie w wpływaniu na odbiór jej osoby, jednak nie musi być celowy.

Światło i kadr mogą bardzo wiele zmienić. To, jak jesteśmy widziani w tym kadrze, też wpływa na to, jak jesteśmy oceniani. Obstawiałbym, że to wynika z pewnego rodzaju założeń programowych. To ma oczywiście zapewniać taki teoretycznie bliższy kontakt z widzem. To nie jest jednak jej zamysł. Być może wynika on z ograniczeń sprzętowych – powiedział ekspert.

Źródło: Fakt.pl