Goniec.pl
radio-maryja-wybuchl-skandal

East News AGENCJA SE

W Radiu Maryja radzili, jak być dobrą żoną w sypialni. Padły też słowa o posłuszeństwie

21 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Podczas jednej z ostatnich audycji w Radiu Maryja można było usłyszeć dość kontrowersyjne stwierdzenia dotyczące relacji w związkach. Na antenie katolickiej rozgłośni stwierdzono, że „trudny małżonek to prawdziwy dar od Pana Boga [...], bo Pan Bóg zauważył, że tylko ty dasz sobie z nim radę”. Udzielono też rad na temat tego, „jak być dobrą żoną w sypialni”.

Wspomniana audycja Radia Maryja zgromadziła wypowiedzi ekspertów od katolickiego wychowania seksualnego – Danutę i Piotra Sobolów. Małżeństwo rozmawiało na temat antykoncepcji oraz obowiązków i jedności między małżonkami. Niektóre stwierdzenia mogły oburzyć słuchaczy.

justyna-zyla-idzie-pracowac

Justyna Żyła poszła do pracy. Zatrudniła się u mamy

CZYTAJ DALEJ

Para, która gościła na antenie Radia Maryja, stwierdziła, że „żona nie może uważać swojego męża za agresora, czy potencjalnego gwałciciela”. Eksperci katolickiej rozgłośni uznali, że „ma on prawo domagania się od żony współżycia seksualnego”. W końcu „kobieta to sanktuarium życia, a sypialnia to jest jeden z ołtarzy”, jak twierdzą Danuta i Piotr Sobolowie.

Kontrowersyjne tezy na antenie Radia Maryja

Eksperci od katolickiego wychowania seksualnego, którzy gościli na antenie Radia Maryja, zaznaczyli, że sypialnia małżeńska również jest miejscem związanym z wiarą. Danuta i Piotr Sobolowie podkreślili, że „kiedy zamykamy drzwi sypialni, Duch Święty z niej nie wychodzi”.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Uczestnicy audycji dali jasno do zrozumienia, że sypialnia to także miejsce, w którym każdy ma jakieś obowiązki. W dodatku życie z trudnym partnerem lub partnerką należy traktować jako boskie wyróżnienie. Rzekomo ma być to znak, że trzeba sobie z nim poradzić.

Danuta i Piotr Sobolowie swoje nauki przekazują między innymi podczas warsztatów. Kobieta gromadzi kobiety, by pokazywać im, jak być dobrą matką oraz żoną, wywiązując się ze swoich obowiązków. Małżonkowie od dawna też angażują się w działalność Domowego Kościoła.

Co ciekawe, nie wiadomo jednak, jakie wykształcenie mają eksperci. W mediach nie ma informacji na ten temat. Zgodnie z doniesieniami jeden z ich synów został klerykiem i uczy się w seminarium duchownym. Temat ich kontrowersyjnego nauczania został poruszony między innymi przez autorów bloga Make Life Harder.

Radio Maryja też chce wychowywać kobiety

Audycja Radia Maryja wywołała wśród słuchaczy niemałe kontrowersje. Warto przypomnieć, że nie ucichły jeszcze echa wypowiedzi doradcy ministra edukacji Przemysława Czarnka doktora Pawła Skrzydlewskiego. Ekspert zapowiedział, że w szkołach wychowawcy powinni zająć się „ugruntowaniem dziewcząt do cnót niewieścich”.

Przesłanie ma być odwołaniem się do tradycyjnych wartości oraz odpowiedzią na „zepsucie duchowe kobiet”, którego najwyraźniej dopatrzyli się polscy konserwatyści. Na słowa doradcy Przemysława Czarnka zareagowało wiele gwiazd. W mediach pojawiły się oświadczenia m.in. Martyny Wojciechowskiej oraz Mai Ostaszewskiej.

Tylko 1 na 10 osób odpowie na wszystkie pytania. Jeśli ci się uda, jesteś geniuszem

Pytanie 1 z 6

Kto był pierwszym królem Polski?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >