matura straż pożarna Żródło: Marcin Otorowski, CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/), via Wikimedia Commons

W akcji policja, straż pożarna i pogotowie. Alarmy bombowe w szkołach przed maturami

4 Maj 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Przed rozpoczęciem matury z języka polskiego, policja, straż pożarna i pogotowie gazowe rozpoczęły akcje w szkołach. Rano kilkanaście placówek oświatowych otrzymało drogą mailową zawiadomienie o materiałach wybuchowych, które miały zostać podłożone na ich terenie. Alarmy bombowe dotyczyły również przedszkoli. Czynności prowadzone są w Radomiu i powiecie radomskim.

O zagrożeniu bombowym, które pojawiło się przed rozpoczęciem obowiązkowej matury z języka polskiego, dowiedzieli się funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. W godzinach porannych na skrzynkach mailowych kilkunastu placówek oświatowych pojawiły się bardzo niepokojące wiadomości dotyczące materiałów wybuchowych.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Interia zawiadomienia dotyczą nie tylko placówek, w których rozpocząć się miała matura z języka polskiego, ale także przedszkoli. Po otrzymaniu niepokojących komunikatów policja oraz straż pożarna natychmiast wszczęły alarm bombowy i rozpoczęły prace na terenach placówek.

Alarm bombowy przed rozpoczęciem matury z języka polskiego

Na temat alarmu bombowego, który pojawił się jeszcze przed rozpoczęciem obowiązkowej matury z polskiego, wypowiedziała się już rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Funkcjonariuszka potwierdziła, że służby otrzymały zgłoszenia od przedstawicieli szkół.

Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oświadczyła, że do służb dotarły zawiadomienia z 8 placówek oświatowych z terenu miasta oraz powiatu radomskiego. Szkoły otrzymały w godzinach porannych wiadomości drogą mailową. Komunikaty informowały o podłożeniu ładunków wybuchowych.

Cena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCzytaj dalej

Rzeczniczka prasowa dodała, że alarmy bombowe nie dotyczą jedynie szkół ponadpodstawowych. Niepokojące zawiadomienia pojawiły się także między innymi w przedszkolach. Policjantka potwierdziła, że na miejscach zgłoszeń pracują już funkcjonariusze.

Matura zagrożona – nawet kilkanaście zgłoszeń według KWP w Radomiu

W IV LO w Radomiu obowiązkowa matura z języka polskiego rozpoczęła się w ustawowym terminie. Przed wejściem szkoły im. Chałubińskiego o godzinie 9:00 zgromadzili się uczniowie, którzy przystąpili już do egzaminu, co potwierdził sekretariat placówki na łamach Interii.

W rozmowie z mediami st. asp. Norbert Cibor z biura rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu przyznał, że od rana napłynęło łącznie kilkanaście zgłoszeń o zagrożeniu bombowym w placówkach oświatowych. Według mundurowego decyzja o ewakuacji w takiej sytuacji jest pozostawiona zarządcy budynku.

Rzecznik potwierdził też, że na miejscu pojawili się policjanci, którzy rozpoczęli zabezpieczanie ewakuacje uczniów. Jak dotąd służby nie poinformowały, w jakich placówkach oświatowych pojawiły się alarmy bombowe.

Do czasu zakończenia prac służb, nie można stwierdzić, czy zgłoszone alarmy są fałszywe.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Interia

Następny artykuł