Goniec.pl
[II-51]

goniec.pl

W akcji policja, straż pożarna i pogotowie. Alarmy bombowe w szkołach przed maturami

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Przed rozpoczęciem matury z języka polskiego, policja, straż pożarna i pogotowie gazowe rozpoczęły akcje w szkołach. Rano kilkanaście placówek oświatowych otrzymało drogą mailową zawiadomienie o materiałach wybuchowych, które miały zost

O zagrożeniu bombowym, które pojawiło się przed rozpoczęciem obowiązkowej matury z języka polskiego, dowiedzieli się funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. W godzinach porannych na skrzynkach mailowych kilkunastu placówek oświatowych pojawiły się bardzo niepokojące wiadomości dotyczące materiałów wybuchowych.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Interia zawiadomienia dotyczą nie tylko placówek, w których rozpocząć się miała matura z języka polskiego, ale także przedszkoli. Po otrzymaniu niepokojących komunikatów policja oraz straż pożarna natychmiast wszczęły alarm bombowy i rozpoczęły prace na terenach placówek.

Alarm bombowy przed rozpoczęciem matury z języka polskiego

Na temat alarmu bombowego, który pojawił się jeszcze przed rozpoczęciem obowiązkowej matury z polskiego, wypowiedziała się już rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Funkcjonariuszka potwierdziła, że służby otrzymały zgłoszenia od przedstawicieli szkół.

Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oświadczyła, że do służb dotarły zawiadomienia z 8 placówek oświatowych z terenu miasta oraz powiatu radomskiego. Szkoły otrzymały w godzinach porannych wiadomości drogą mailową. Komunikaty informowały o podłożeniu ładunków wybuchowych.

[EMBED-243]

Rzeczniczka prasowa dodała, że alarmy bombowe nie dotyczą jedynie szkół ponadpodstawowych. Niepokojące zawiadomienia pojawiły się także między innymi w przedszkolach. Policjantka potwierdziła, że na miejscach zgłoszeń pracują już funkcjonariusze.

Matura zagrożona – nawet kilkanaście zgłoszeń według KWP w Radomiu

W IV LO w Radomiu obowiązkowa matura z języka polskiego rozpoczęła się w ustawowym terminie. Przed wejściem szkoły im. Chałubińskiego o godzinie 9:00 zgromadzili się uczniowie, którzy przystąpili już do egzaminu, co potwierdził sekretariat placówki na łamach Interii.

W rozmowie z mediami st. asp. Norbert Cibor z biura rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu przyznał, że od rana napłynęło łącznie kilkanaście zgłoszeń o zagrożeniu bombowym w placówkach oświatowych. Według mundurowego decyzja o ewakuacji w takiej sytuacji jest pozostawiona zarządcy budynku.

Rzecznik potwierdził też, że na miejscu pojawili się policjanci, którzy rozpoczęli zabezpieczanie ewakuacje uczniów. Jak dotąd służby nie poinformowały, w jakich placówkach oświatowych pojawiły się alarmy bombowe.

Do czasu zakończenia prac służb, nie można stwierdzić, czy zgłoszone alarmy są fałszywe.

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

kremlin.ru

Wiadomości

Kto po Putinie? Ekspert wskazał osobę, która może przejąć władzę w Rosji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wstrząsające nagranie z granicy. Białoruscy strażnicy rzucali na drut cudzoziemców

Czytaj więcej >
powrót połączenia kolejowego

Wiadomości

Wraca kultowy pociąg "Słoneczny". Po dwóch latach przerwy podróżni łatwiej dojadą nad morze

Czytaj więcej >
Szykuje się rewolucja w emeryturach, Skarbówka odda seniorom pieniądze

Wiadomości

Luka w przepisach dotyczących bonu turystycznego. Dodatkowe 500 złotych na dziecko wciąż możliwe

Czytaj więcej >

Wiadomości

Obowiązkowa hospitalizacja i kwarantanna. Minister zdrowia podpisał rozporządzenia dot. małpiej ospy

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News, PETRAS MALUKAS/AFP/East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Sondaż zaufania do polityków. Duda na czele, jest kilka niespodzianek

Czytaj więcej >