Goniec.pl
Rosyjska Duma chce zmienić prawo, do wojska będą mogli być wezwani straci Rosjanie

Mladen Antonov/AFP/East News

Ukraińcy przechwycili szokujące rozmowy. Rosyjscy żołnierze zaczęli jeść psy?

31 Maja 2022

Autor tekstu:

Natalia Janus

- Dziś zjedliśmy yorkshire teriera - napisał jeden z rosyjskich żołnierzy, przebywający w okupowanym przez Rosję obwodzie chersońskim. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przechwyciła wiadomości, które rosyjski żołnierz wysyłał swojemu znajomemu za pośrednictwem internetowego komunikatora. Przyznaje, że sytuacja jest bardzo zła i prosi o pomoc.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy regularnie przechwytuje rozmowy rosyjskich żołnierzy, które obalają kłamstwa o domniemanej "potędze rosyjskiego wojska".

Putin

Ukraińskie media: Celem Putina jest zajęcie Donbasu do 1 lipca

CZYTAJ DALEJ

Rosyjscy żołnierze umierają z głodu? Zaczęli jeść psy

SBU opublikowała we wtorek, 31 maja, kolejną rozmowę, ale to, co się w niej pojawiło, jest szokujące. Mężczyzna, który stacjonuje w okupowanym przez siły Putina obwodzie chersońskim, opowiada swojemu rozmówcy o tym, w jak tragicznym położeniu znajduje się rosyjska armia.

- To wszystko jest popieprzone. Ukraina nas je*** jak dzieci. Jemy psy, nie ma nic do jedzenia. Dziś zjedliśmy jorka. Yorkshire terriera - napisał żołnierz.

Dodaje, że brak pożywienia jest spowodowany tym, że w rosyjskiej armii "nie działa logistyka, przez co towarów nie da się dostarczyć". 

Problemy z logistyką wynikają głównie ze strukturalnych problemów rosyjskiej armii, jak i działań armii ukraińskiej, która stara się atakować linie zaopatrzenia rosyjskich najeźdźców.

"W telewizji mówią tylko o zwycięstwach"

Zaskoczony kolega żołnierza był zdania, że "rosyjskie media rysują jedynie obraz zwycięstwa", na co żołnierz odpisał: "Niech tu przyjadą".

W dalszej części korespondencji zdesperowany żołnierz poprosił znajomego, żeby ten pożyczył mu "chociaż 5 tys. rubli" (ok. 340 zł), żeby mógł pojechać na zakupy do Chersonia. Jego kolega odmówił, tłumacząc, że ostatnio robił remont i nie ma pieniędzy.

Rosjanie jedzą racje sprzed... siedmiu lat

Jak donosi strona ukraińska, rosyjscy żołnierze są zmuszeni spożywać racje żywnościowe, które już kilka lat temu straciły przydatność do spożycia. 

- Okupantów karmią przeterminowanymi o siedem lat racjami żywnościowymi – napisał w komunikatorze Telegram doradca w ukraińskim MSW Anton Heraszczenko. Wojna na Ukrainie ma istotne gospodarcze i finansowe konsekwencje oddziałujące głównie w trzech dziedzinach: energii, wymiany handlowej i sektora finansowego.

Przedstawiciel MSW opublikował nagranie, na którym widać jak ukraiński żołnierz wyciąga z kartonu pudełka zawierające racje żywnościowe. Na pudełkach widnieje napis "Wojentorg" - tak nazywa się firma, która jest dostawcą usług dla ministerstwa obrony Rosji. Data ważności zamieszczona z tyłu pudełka to 2015 rok.

-Rosyjscy żołnierze - zwracam się do was i do waszych matek. Jakimi debilami muszą być wasi generałowie, by wyposażać swoją armię przeterminowanymi racjami? Teraz jest luty 2022 roku! Jesteście na Ukrainie. Giniecie na Ukrainie nie wiadomo za co i jeszcze, k****, dają wam te przeterminowane racje – mówi ukraiński żołnierz na nagraniu.

Tak zmieniała się twarz Władimira Putina

Kreml powinien usunąć te zdjęcia? Jednoznaczny dowód ws. Putina, eksperci nie mają wątpliwości

Ostatnie tygodnie przyniosły ze sobą diametralną zmianę w wyglądzie Władimira Putina. Prześledziliśmy ten proces. Prezydent Rosji już niemal nie przypomina siebie, a Kreml stara się publikować tylko korzystne dla przywódcy zdjęcia.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Prognoza pogody: poniedziałek z burzami. IMGW wydał już alerty, obowiązują praktycznie cały dzień

  • Nie żyje Maria Mirecka-Loryś, działaczka podziemia narodowego w latach 1939-1945

  • Kilkaset zgłoszeń ws. nieprawidłowości na lekcjach religii. Rodzice: "pranie mózgów"

Źródło: onet.pl, goniec.pl

Tagi:

Natalia JanusAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Pacjentka zmarła przez pomyłkę farmaceutki. Jest wyrok

Czytaj więcej >
Dofinansowanie dla TVP

Wiadomości

PiS wykorzystało nieuwagę Polaków przed meczem. Jest decyzja ws. TVP

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Jacek Ozdoba o Mateuszu Morawieckim: "Konsekwencje ponosi Polska"

Czytaj więcej >
Trafiła na czarną listę Putina

Wiadomości

Trafiła na czarną listę Putina. "Nie mogę wrócić do Rosji, bo będę tam prześladowana"

Czytaj więcej >
Rosjanie mają dość wojny w Ukrainie?

Wiadomości

Rosjanie mają dość? Sondaż na zlecenie Kremla nie pozostawia złudzeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rosja zapowiada gigantyczną podwyżkę wydatków na broń. 50 proc więcej w 2023 roku

Czytaj więcej >