Uczestnik "The Voice" przeżywa dramat. Szpak i Lanberry nie wytrzymali
Yaroslav Rohalskyi, 18-letni wokalista z Ukrainy, stał się jednym z największych gwiazd tegorocznej edycji programu "The Voice of Poland". Jego wyjątkowa interpretacja utworu "Bad Day" zachwyciła zarówno jurorów, jak i publiczność. Yaroslav trafił do drużyny Lanberry - niestety, wraz z popularnością przyszły również trudne chwile.
Lanberry: "To nie jest konkurs narodowościowy"
Lanberry, która prowadzi Yaroslava w programie, zareagowała na hejt wymierzony w jej podopiecznego. Młody artysta musi mierzyć się z masą krytyki w sieci - w tym tą skierowaną w jego narodowość. W rozmowie z "Jastrząb Post" wokalistka podkreśliła, że najważniejszym aspektem programu jest muzyka, a nie pochodzenie uczestników.
Zawsze radzę uczestnikom, żeby nie czytali komentarzy, tylko żeby skupili się na pracy. […] Nie będę się wypowiadać na temat hejterskich wypowiedzi. Jak Polacy startują w zagranicznych talent show to wszystko jest ok. Jeśli ktoś przychodzi do nas z zagranicy i chce pokazać swój głos światu to patrzy na wokal. To nie jest konkurs narodowościowy. […] To jest program o muzyce - zaznaczyła.
Dodała również, że sami Polacy często startują w zagranicznych talent show, gdzie ich udział jest dobrze przyjmowany, więc podobna postawa wobec artystów z innych krajów powinna być normą w Polsce.
Gwiazda “The Voice of Poland” radzi swoim podopiecznym, aby ignorowali negatywne komentarze i skupiali się na rozwijaniu swoich umiejętności. Jak zauważyła, tylko determinacja i ciężka praca pozwalają osiągnąć sukces, niezależnie od krytyki.
Widzowie oburzeni zachowaniem Magdy Gessler w "Kuchennych Rewolucjach". Rozpętała się aferaMichał Szpak: "Hejt to problem naszych czasów"
Sytuację Yaroslava skomentował także Michał Szpak, który jako doświadczony artysta dobrze zna zjawisko internetowego hejtu. Podkreślił, jak destrukcyjne mogą być komentarze publikowane w sieci.
Ludzie mają swoje frustracje, które bardzo często wywalają w eter, krzywdząc drugiego człowieka bezpodstawnie. Dekadę się z tym mierzę, z różnym natężeniem. Tylko determinacja, tylko upór i ignorowanie tego może doprowadzić nas, artystów, do osiągnięcia sukcesu. Nie oni decydują o naszym sukcesie. Przykre jest to, że ludzie nie są wrażliwi na to, co jest prawdą. […] Jest mi przykro, że ludzie mają odwagę, aby pisać tak okropne rzeczy na temat człowieka, którego nie znają. Zajmijcie się swoim życiem.- powiedział Szpak.
Według Szpaka kluczem do sukcesu jest ignorowanie hejtu i skupienie się na własnych celach. Podkreślił jednak, że to smutne, iż tak wielu ludzi czuje potrzebę wypowiadania się w krzywdzący sposób o osobach, których nie znają.
Hejt kontra talent - czy Yaroslav poradzi sobie z nienawiścią w sieci?
Historia Yaroslava Rohalskyiego to przykład tego, jak poważnym problemem w sieci jest hejt - dotyka on w szczególności młodych artystów stawiających pierwsze kroki na scenie. Internetowe komentarze, często anonimowe, bywają źródłem ogromnego stresu, wzbudzając przy tym debatę na temat granic wolności słowa i bezkarności w sieci.
Mimo trudności ukraiński artysta nie zamierza się poddawać i wykazuje ogromną determinację, aby wykorzystać swoją szansę w programie TVP i zrealizować marzenia. Zarówno Lanberry, jak i Michał Szpak wspierają młodego wokalistę, dając przykład, że solidarność i empatia są najlepszą bronią w walce z hejtem.