Goniec.pl > Polska > Elżbieta Witek odwiedziła częstochowskie liceum, pojawili się demonstranci
Monika Majko
Monika Majko 02.09.2021 10:26

Elżbieta Witek odwiedziła częstochowskie liceum, pojawili się demonstranci

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Pawel Wodzynski/East News

Marszałkini Sejmu Elżbieta Witek wzięła wczoraj udział w uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego w jednym z częstochowskich liceów ogólnokształcących. Inaugurację zakłócili jednak demonstranci, którzy pojawili się przed placówką. Wśród nich znajdowali się również niektórzy uczniowie szkoły.

Pod częstochowskim liceum zgromadzili się m.in. przedstawiciele KOD i Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Do manifestantów spontanicznie dołączali również niektórzy uczniowie liceum, którzy nie zgadzają się z ostatnimi działaniami polskiego rządu.

Elżbieta Witek odwiedziła częstochowskie liceum

W czasie uroczystości rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego Elżbieta Witek wygłosiła inauguracyjne przemówienie w częstochowskim liceum im. Henryka Sienkiewicza. Marszałkini Sejmu wyraziła nadzieję, że ten rok szkolny przebiegnie bez komplikacji, związanych z obostrzeniami pandemicznymi.

Elżbieta Witek wspomniała również, że sama przez wiele lat pracowała jako nauczycielka i z radością co roku witała uczniów w murach szkoły. Marszałkini podkreśliła, że czas nauki w szkole średniej to wyjątkowe lat, które z przyjemnością wspomina się przez resztę życia.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Z pewnością, kiedy już opuścicie mury tej szkoły - pójdziecie na studia wyższe albo do pracy - zobaczycie, jak wspaniale będziecie wspominać właśnie okres szkoły średniej i zawieranych tutaj znajomości - mówiła Witek.

Wśród protestujących byli również uczniowie

Podniosłą atmosferę inauguracji roku szkolnego zakłóciła jednak liczna grupa demonstrantów, która zgromadziła się przed odwiedzaną przez marszałkinię Witek placówką. Protestujący swoimi okrzykami i transparentami nawiązywali do niedawnej kontrowersyjnej decyzji w sprawie reasumpcji sejmowego głosowania nad tzw. lex TVN, którą podjęła Elżbieta Witek.

- Reasumpcyjna kłamczucha - brzmiał napis na jednym z transparentów.

Do protestującej grupy spontanicznie dołączali również uczniowie placówki, którzy nie byli zadowoleni z wizyty przedstawicielki władzy w ich szkole. Gdy Elżbieta Witek opuszczała liceum, zgromadzony tłum skandował w jej kierunku m.in. hasła „oszustka” i „będziesz siedzieć”.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP