Goniec.pl
jaroslaw-kaczynski-nowy-film

East News Jan Bielecki

TVP kręci film o Jarosławie Kaczyńskim. Ten nie jest zadowolony

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Niedawno Polacy mogli się dowiedzieć o dokumencie na temat Jarosława Kaczyńskiego, nad którym prace rozpoczęła już Telewizja Polska. Zgodnie z doniesieniami mediów sam prezes Prawa i Sprawiedliwości nie jest zachwycony nagłośnieniem sytuacji. Miał już odbyć rozmowę z Jackiem Kurskim na ten temat. Stacja nie zdradza też, ile produkcja będzie kosztowała.

„Człowiek zbuntowany” to film o Jarosławie Kaczyńskim, który ma opowiadać o jego działalności opozycyjnej. Jeszcze do niedawna widzowie TVP mogli nie wiedzieć o powstaniu tej produkcji. Jednak wygadał się wicemarszałek senatu Bogdan Borusewicz, któremu zaproponowano współpracę.

Zaraz po tym wokół Jarosława Kaczyńskiego pojawiła się burza medialna. Redakcja Faktu chciała się dowiedzieć, ile TVP wyda na wyprodukowanie filmu o prezesie partii Prawo i Sprawiedliwość. Przedstawiciele zarządu dość w tajemniczy sposób odpowiedzieli, że „planowane koszty utrzymane są na standardowym poziomie, analogicznym do podobnych filmów”.

Prawda o filmie na temat Jarosława Kaczyńskiego wyszła na jaw

Jak tylko wicemarszałek senatu Bogdan Borusewicz ujawnił, że TVP pracuje już nad filmem o życiu Jarosława Kaczyńskiego i jego opozycyjnej działalności, tematem zainteresowało się mnóstwo osób. Polity opublikował korespondencję z reżyserką tej produkcji.

Okazało się, że Bogdan Borusewicz otrzymał propozycję współpracy od reżyserki. Ewa Świecińska ujawniła w korespondencji, że dokument ma opisywać aktywność prezesa Prawa i Sprawiedliwości w latach 70. oraz 80.

nfz-uruchowmil-teleporade

NFZ wprowadził teleplatformę pierwszego kontaktu

CZYTAJ DALEJ

„Człowiek zbuntowany” będzie opierał się na materiałach pochodzących z archiwów Telewizji Polskiej. Ma podkreślać antykomunistyczną postawę Jarosława Kaczyńskiego. Mają się w nim pojawić również anegdoty oraz zdjęcia zarówno dokumentalne, jak i fabularyzowane.

Borusewicz opublikował na swoim Facebooku wiadomość o pracach TVP. Jak sam dodał, nie zgodził się również na współpracę. Reżyserce odpowiedział, że w Gdańsku współpracował jedynie z Lechem Kaczyńskim, natomiast o aktywności opozycyjnej jego brata nic nie wie.

Jarosław Kaczyński odbył rozmowę z Jackiem Kurskim

Zgodnie z doniesieniami mediów Jarosław Kaczyński nie jest zadowolony obecnym zainteresowaniem. Nie spodobało mu się też, że informacje o filmie pojawiły się już w mediach. W związku z kontrowersjami miał już zaprosić na rozmowę Jacka Kurskiego.

Według jednego z posłów Prawa i Sprawiedliwości prezes partii nie mógł ukryć wściekłości. Podejrzewał nawet, że Jacek Kurski chce go ośmieszyć. Nie podobało mu się też, że działacze TVP zwrócili się do wicemarszałka senatu.

Sam Jacek Kurski miał podobno przekonywać prezesa o tym, że film nie był jego pomysłem. Uznał, że ujawnienie informacji o jego powstawaniu to wina reżyserki. Ewa Świecińska natomiast obwinia swoją współpracowniczkę. Nie wiadomo, jak się skończy ta afera ani kiedy ostateczni pojawi się dokument.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Clarence Williams III, znany m.in. ze „Strażnika Teksasu”

  • Zdjęcia Rozenek z wakacji są coraz bardziej odważne. Tym razem przesadziła?

  • Kobieta skarżyła się na uciążliwe swędzenie skóry. Lekarze zdiagnozowali nowotwór

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >