Goniec.pl
TVP

Pawel Wodzynski/East News / TVP

Telewizja Polska będzie miała nową siedzibę. Kwota budowy dosłownie odbiera mowę

12 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

TVP buduje dla siebie nową siedzibę. Okazało się, że z pieniędzy podatników przypadnie na ten cel 600 mln złotych. Projekt jest już dogadany z wykonawcą, czas więc tylko na zielone światło do rządu i budowa ruszy pełną parą.

Jakiś czas temu w mediach zrobiło się głośno, ponieważ TVP ogłosiło przetarg na ten cel. W zeszłym tygodniu Telewizja Polska podpisała umowę z Korporacją Budowlaną Doraco na wybudowanie nowej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Donald Tusk bohaterem gry z udziałem "Wiadomości" TVP, lider PO skomentował

Donald Tusk bezlitośnie zakpił z "Wiadomości" TVP. Wystarczyły zaledwie dwa słowa

CZYTAJ DALEJ

TVP buduje sobie nową siedzibę. Podatnicy zapłacą setki milionów złotych

TVP Info staje się coraz większą redakcją, więc dla Jacka Kurskiego wydaje się jasnym, że trzeba sięgnąć do głębokich zasobów publicznych pieniędzy i z tej kiesy wybrać jakieś rozsądne kilkaset milionów złotych. Oczywiście na opłacenie budowy nowej siedziby dla jego oczka w głowie.

Obecna siedziba TAI, czyli Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, której głównym zadaniem jest prowadzenie TVP Info oraz programów informacyjnych, znajduje się przy ul. Powstańców w samym centrum Warszawy. Zdaje się jednak, że nikt się już tam nie mieści.

Szeroka i pękata nowoczesna siedziba telewizji stanie zaraz obok głównej siedziby TVP na ul. Woronicza w Warszawie, a składać będzie się łącznie z dwóch budynków - jeden z nich będzie miał w sobie dwupoziomowy podziemny garaż oraz pięć pnących się ku górze pięter, zaś budynek numer dwa składać się będzie z 20 kondygnacji.

W środku znajdować się będą m.in. nowe studia nagraniowe, pomieszczenia montażowe oraz kantyna dla pracowników - te pomieszczenia będą częścią budynku nr 1. W drugim znajdzie się miejsce na sale biurowe oraz gospodarcze.

TVP początkowo planowało przeznaczyć na nową siedzibę 495,6 mln zł, ale jak się okazało, kiedy potrzeby okazały się zbyt wygórowane, znalazło się i dodatkowe ponad 100 mln zł do opłacenia zachcianki Jacka Kurskiego. Łączna kwota brutto za projekt i budowę nowej siedziby wyniesie 606,9 mln zł.

To jednak niejedyna siedziba, którą pod nosami podatników buduje Telewizja Polska. Publiczny nadawca buduje się również na nowo w Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach i Olsztynie. Za drugą budowę zapłaciliśmy z naszych kieszeni 28,66 mln zł, a za trzecią - w teorii maksymalnie 22,41 mln zł.

- To już 21 wiek i telewizja publiczna musi mieć najwyższy standard, nie tylko dziennikarski, ale również i organizacyjny - komentował Jacek Kurski.

No cóż, zdaje się, że do standardu dziennikarskiego TVP jest bardzo daleko, patrząc na to, jak często pojawiają się w tej telewizji niesprawdzone informacje lub wyssane z palca bzdury mające służyć propagandzie. Kurski zaś nie ma oporów przed wydawaniem publicznych pieniędzy - przecież w kolejnym roku dostanie i tak od państwa ogromną sumę, można więc budować nowe siedziby choćby i w całym kraju.

tvp 1

TVP

tvp 3

TVP

tvp 4

TVP

tvp 5

TVP

tvp 2

TVP

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Warszawa: Śmierć pasażera w tramwaju. Starszy mężczyzna nagle osunął się na ziemię

  • Białoruś: Seria eksplozji na terenie Białorusi. Łukaszenko i Putin mają poważne problem

  • Rosja. Babcia z zimną krwią zabiła trójkę swoich wnucząt i córkę. Podała im zatrutą zupę mleczną

Źródło: Goniec.pl, TVP

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Freepik/ senivpetro

Wiadomości

Nowy obowiązek dla właścicieli domów już za pasem. Polacy zapłacą nawet tysiąc złotych

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Syn byłego ministra zdrowia został wyrzucony ze spotkania z Kaczyńskim. Ojciec musi się tłumaczyć

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Ołena Zełenska potrzebuje pomocy. "Jeżeli otrzymamy takie wsparcie od Polski, będziemy szczęśliwi"

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda o rozmieszczeniu amerykańskich głowic nuklearnych w Polsce: "Temat jest otwarty"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Zmiany w Kancelarii Prezydenta. Paweł Soloch zostanie zastąpiony przez Jacka Siewierę?

Czytaj więcej >
policja.pl

Wiadomości

Nowe fakty ws. Jacka Jaworka. Prokuratura przedłuża śledztwo

Czytaj więcej >