Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > TVN ma poważny problem. Niedługo kanały znikną z anteny?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 10.07.2023 15:22

TVN ma poważny problem. Niedługo kanały znikną z anteny?

TVN
Piotr Molecki/East News

TVN ma powody do obaw? Wszystko za sprawą kłopotów z oczekiwaniem na przedłużenie koncesji na nadawanie. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji od siedmiu miesięcy nie może się w tej sprawie zdecydować. Aż trzy kanały znikną z anteny?

TVN znowu ma ten sam problem, KRRiT decyduje ws. koncesji na nadawanie

We wrześniu 2021 r. głośno było o koncesji na nadawanie dla TVN24. Stacja czekała na przedłużenie tego prawa aż przez 19 miesięcy. Wydaje się, że historia bardzo szybko zatoczyła koło.

Obecnie TVN od siedmiu miesięcy czeka na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji na nadawanie. Terminy są jednak nieubłagane.

Niemowlę spędziło 9 godzin w nagrzanym aucie, nie żyje. Rodzice zapomnieli o dziecku

TVN czeka od siedmiu miesięcy, niedługo nie będą mogli nadawać

TVN będzie ponownie musiał toczyć wojnę o wydanie pozwolenia na nadawanie? Już 14 kwietnia 2023 r. poprzednia koncesja wydana przez KRRiT straci ważność.

Co ważne, ten sam problem dotyczy TVN International (koncesja na nadawanie wygasa 10 lutego 2024 r.) oraz TVN Turbo (koncesja wydana przez KRRiT wygasa 12 kwietnia 2024 r.).

Dlaczego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłuża cały proces? To dobre pytanie. Spółka ubiega się o przedłużenie koncesji na nadawanie na kolejne 10 lat. Przepisy obligują do dostarczenia wymaganych dokumentów minimum rok przed wygaśnięciem poprzedniej decyzji KRRiT. Tak się stało, ale eksperci zasiadający w radzie mają obiekcje.

Decyzja ws. TVN jeszcze w lipcu?

Wszystko wskazuje, że w KRRiT, gdzie większość mają osoby nominowane z ramienia PiS, nieprzypadkowo przedłużają męki TVN. Portal Wirtualne Media zapytał, dlaczego stacja od siedmiu miesięcy czeka (mimo dostarczenia wszystkich dokumentów) na przedłużenie koncesji na nadawanie. Przedstawiciele KRRiT nie odpowiedzieli.

Nieoficjalne informacje na temat impasu wskazują, że członkowie KRRiT mają wątpliwości dotyczące rzekomo niejasnej struktury własnościowej TVN S.A. Nie można jednak wykluczyć, że sprawę TVN uda się rozwiązać na lipcowym spotkaniu Rady.

- Nadawca spełnił już wszystkie warunki, łącznie z tym, że złożył nam sprawozdania finansowe. Dlatego na posiedzeniu 25 lipca będę wnioskował, aby zająć się niezwłocznie tą sprawą - stwierdził prof. Tadeusz Kowalski. To członek KRRiT, który został powołany przez Senat. Jego zdaniem nie ma żadnych przesłanek, które tłumaczą przedłużanie procesu wydania rekoncesji.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Tagi: TVN KRRiT