Goniec.pl

Trwa wielka zbiórka dla Ukrainy. Każdy może ocalić ludzkie życie. Jak wpłacić datek?

30 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Wielka zbiórka dla ukraińskich żołnierzy trwa w wielu krajach świata, jednak to Polacy okazują największe serce swoim sąsiadom ze Wschodu. Wspierają materialnie, ułatwiają znalezienie pracy i aklimatyzację w nowej rzeczywistości. Każdy z nas zna chociaż jedną osobę z Ukrainy, która potrzebowała lub potrzebuje pomocy. Warto jednak pamiętać, że pole walki kilkaset kilometrów od naszych domów zbiera też bardziej krwawe żniwo. Teraz możemy spróbować zapobiec także temu.

Wielka zbiórka dla ukraińskich bohaterów. Można uratować czyjeś życie

Gorączka grudniowych zakupów, ferwor bożonarodzeniowych przygotowań i degustacja zimowych specjałów  nie może zagłuszyć krzyku, który dzień w dzień, od 24 lutego, dochodzi do nas zza wschodniej granicy. Ukraińcy nie mają prądu i ciepłej wody, a obok ich domów (lub szczątków budowli) nie jest bezpiecznie.

Czasem zamiast krzyku jest to nieme wołanie o pomoc, dlatego nie możemy przejść obok obojętnie. Pomyślmy o tych, którzy wytrwale i regularnie walczą w obronie własnej ojczyzny. Polacy jak żaden inny naród wiedzą, jak ważna jest wolność. Dołóżmy choćby małą cegiełkę do tego, by jak najwięcej ukraińskich żołnierzy nie zginęło i mogło spotkać się ze swoimi dziećmi w święta. Teraz każdy z nas może odpowiedzialnie podejść do pomocy ukraińskim bohaterom. Dobre intencje nie wystarczą.

Wielka zbiórka dla ukraińskich bohaterów. Jak wspomóc?

Organizator zbiórki, do której link podamy poniżej, jakiś czas temu ogłosił zbiórkę funduszy na kamizelki kuloodporne dla armii Ukrainy. Dają im one większą szansę na przeżycie, bo nawet w przypadku postrzału w klatkę piersiową rana kończy się siniakiem lub lekką hospitalizacją, a nie śmiercią.

Wojskowi ratują życie zwykłych cywilów, ale oni również są takimi ludźmi, jak wszyscy. Też mają swoje rodziny, a inwazja rosyjskiego agresora zabrała im niemal wszystko. Gorliwie bronią suwerenności ojczyzny i bezpieczeństwa bliskich, a nasza pomoc może uratować czyjeś życie. Od początku wojny do końca października naród ukraiński uszczuplił się o ponad 16 tysięcy ofiar, w tym ponad 700 dzieci. A są to tylko suche, oficjalne dane.

Jak można pomóc? Wszelkie informacje zawarte są na portalu Zrzutka.pl – link tutaj .

Organizatorem jest fundacja Uniters, która działa od 2014 roku i współpracuje z Ambasadą Ukrainy, Siłami Zbrojnymi Ukrainy i Fundacją Orlen. W tym roku dzięki fundatorom udało się wysłać na front 450 tirów i busów, w których było około 4 i pół tony pomocy. Wystarczyło jej dla 100 000 osób.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos w sprawie Jana Pawła II. Wymowne słowa obiegły sieć. "Nie wierzę, że..."
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje znany i ceniony dziennikarz. Rodzina przekazała smutne informacje, wielka strata
Czytaj więcej >

Wiadomości

ZUS ostrzega Polaków, muszą mieć się na baczności. Oszuści nie mają litości, trzeba uważać na maile
Czytaj więcej >

Wiadomości

Funkcjonariusze kontrolowali auto, gdy zajrzeli do środka, zdębieli. Od razu zatrzymali kierowcę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donald Tusk opublikował nowy film i rozpętał potężną burzę. Politycy PiS podnieśli lament
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do sklepu przebrany za kobietę. To, co zrobił później, odbiera mowę. Policjanci byli zdumieni
Czytaj więcej >
Piotr Dutka

Motoryzacją interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]