Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Trudno uwierzyć, co robią na plaży nad Bałtykiem. Kamera wszystko nagrała
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 05.07.2024 08:42

Trudno uwierzyć, co robią na plaży nad Bałtykiem. Kamera wszystko nagrała

plaża
fot. webcamera.pl

Sezon wakacyjny w pełni, a to oznacza wzmożony ruch turystów w najbardziej atrakcyjnych morskich kurortach. Ratownicy stale przypominają o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i nie chodzi tu tylko o kwestie kąpieli. Kamery uchwyciły nieodpowiedzialne zachowania plażowiczów nad Bałtykiem. Tego nie wolno robić. 

Sezon turystyczny nad morzem. Takie zachowanie może być niebezpieczne

Sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre. Turyści jak co roku korzystają z uroków wielu polskich malowniczych miejscowości. Dużym zainteresowaniem pomimo stałych narzekań odnośnie wysokich cen cieszą się kurorty nadmorskie. Nad Bałtykiem wypoczywają nie tylko rodacy, ale również wielu turystów z zagranicy. Warto jednak pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa i ostrożności. Wygrzewając się na plaży, powinniśmy pamiętać, że nie jesteśmy tam sami. Nie narażajmy na niebezpieczeństwo innych, o co jak się okazuje, nietrudno.

Zalane ulice Krakowa. Wielka awaria w ścisłym centrum

Tego nie powinniśmy robić na plaży

Mimo iż ostatnie dni w pogodzie nie przyniosły zbyt wiele słońca i wysokiej temperatury jak choćby przed tygodniem, to popularne internetowe kamery, które na żywo rejestrują to, co dzieje się choćby na plaży we Władysławowie, stale nagrywają przebywających tam turystów. Pogoda im niestraszna. W dniach gdy temperatury nie są wysokie, a woda nieco chłodniejsza, wiele osób decyduje się na pozostanie na plaży i m.in. zabawy na piasku z dziećmi.

ZOBACZ: Polacy robią to nagminnie nad wodą, ratownik mówi wprost. “O uratowaniu życia decydują minuty”

Niektóre zachowania są jednak bardzo nieodpowiedzialne. Niedaleko Władysławowa internetowa kamera w ostatnich dniach zarejestrowała plażowiczów, kopiących głębokie doły w piasku. Taka zabawa może nieść za sobą przykre konsekwencje.

Takie zachowania mogą prowadzić do wielu problemów

Dzieci bawiące się na plaży i budujące zamki z piasku to nic złego i klasyczny widok nad polskim morzem. Co innego w sytuacji, gdy turyści kopią bardzo głębokie doły i tworzą prawdziwe dziury w piachu. 

Takie własnoręczne wykopaliska mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla wszystkich przebywających na plaży, ale w dużej mierze dla ratowników. Podczas akcji ratunkowej, gdy liczy się przede wszystkim czas, można narazić się na poważne kontuzje. Głębokie doły, które często są dziełem plażowiczów, mogą również uszkodzić pojazdy służb (np. quady) poruszające się brzegiem morza.

ZOBACZ: Turystka pokazała jak wygląda Bałtyk po stronie niemieckiej. “Dlatego do nas jeżdżą”

Ratownicy podkreślają, że takie zabawy mogą skończyć się fatalnie, dlatego przed opuszczeniem plaży powinniśmy niezwłocznie zakopać i usunąć wszelkie wytworzone własnoręcznie doły i konstrukcje. 

Bez tytułu.png
fot. webcamera.pl