Nie żyje: najemca z Kalisza Żródło: pixabay_fsHH

Tragiczny finał eksmisji w Kaliszu. Najemca popełnił samobójstwo

30 Kwiecień 2021 Damian WitońDamian Witoń

W Kaliszu doszło do dramatycznego wydarzenia. Nie żyje najemca Domku Parkowego. Mężczyzna przegrał proces sądowy z urzędem miasta i niestety zdecydował się na ostateczny krok.

Nie żyje najemca Domku Parkowego w Kaliszu. Mężczyzna został znaleziony martwy wczoraj, kiedy to miała odbyć się jego eksmisja. Przez lata toczył batalię z miastem. W końcu jednak sąd wydał niekorzystny dla niego wyrok, co skłoniło go do podjęcia ostatecznych środków.

Mężczyzna z Kalisza popełnił samobójstwo. Miał zostać eksmitowany

W Domku Parkowym w Kaliszu doszło do tragedii. W dzień planowanej eksmisji najemca budynku targnął się na swoje życie. Niestety próba samobójcza zakończyła się powodzeniem. Powodem dramatycznej decyzji była najpewniej przegrana batalia, którą mężczyzna od lat toczył z urzędem miasta.

29 kwietnia miała odbyć się eksmisja najemcy Domku Parkowego. Gdy na miejsce dotarły odpowiednie służby na drzwiach budynku znalazły karteczkę z napisem, który natychmiast bardzo ich zaniepokoił.

Informacja zawieszona na drzwiach ostrzegała, że wyważenie ich spowoduje eksplozję gazu. Wejście było dokładnie zamknięte. Gdy służby z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa dostały się do środka, dokonały wstrząsającego odkrycia.

Nagła wiadomość ws. chorego na nowotwór Tadeusza Cymańskiego. Trafił na stół operacyjnyNagła wiadomość ws. chorego na nowotwór Tadeusza Cymańskiego. Trafił na stół operacyjnyCzytaj dalej

Ich oczom ukazał się widok powieszonego mężczyzny. Szybko zorientowali się, że to najemca, który miał zostać eksmitowany 29 kwietnia.

Przez lata najemca Domku Parkowego spierał się z sądem. Miejsce było bardzo popularne wśród mieszkańców Kalisza, jednak mężczyzna podjął kilka nie do końca przemyślanych decyzji, które sporo go kosztowały. Jedną z nich było rozbudowanie ogródka piwnego bez zezwolenia. Kolejną płacenie niższego czynszu, niż zakładały stawki wyznaczone dla innych lokali w mieście.

Sprawa sądowa przeciw najemcy toczyła się już od 2017 roku. Jej koniec okazał się tragiczny. Gdy zarządzono eksmisję, mężczyzna postanowił odebrać sobie życie, chociaż policja ma zbadać dokładnie, czy nie brały w tym udziału osoby postronne.

- Wszystko wskazuje na samobójstwo, ale oczywiście dokładne okoliczności są wyjaśniane. Odbędzie się także sekcja zwłok, która wyjaśni przyczynę śmierci - powiedziała asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu

Sprawa śmierci najemcy Domku Parkowego trafiło już do prokuratury. Trwają czynności wyjaśniające.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: O2

Następny artykuł