Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Wiadomości > Tragedia w jednej z poznańskich kamienic. W łazience znaleziono ciała dwóch starszych osób
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 22.10.2022 16:10

Tragedia w jednej z poznańskich kamienic. W łazience znaleziono ciała dwóch starszych osób

Tragedia w jednej z poznańskich kamienic. W łazience znaleziono ciała dwóch starszych osób
MAREK BARCZYNSKI/East News

Kolejne tragiczne wieści z województwa wielkopolskiego. W jednej z kamienic w Poznaniu, przy ulicy Opolskiej znaleziono ciała dwójki starszych osób. Trwają prace śledczych, mające na celu ustalenie dokładnych przyczyn tragedii, jednak wiele wskazuje, że przyczyną zgonu odnalezionych osób było zatrucie dwutlenkiem węgla.

Jak poinformował dyżurny Wielkopolskiej Komendy PSP w Poznaniu, prawdopodobnie przyczyną był niesprawny piecyk gazowy. Strażacy jednocześnie apelują, by w miejscach zamieszkania, gdzie jest gaz, zainstalować czujniki czadu. Tlenek węgla jest bezwonny i bezbarwny, a jednocześnie śmiertelnie trujący.

Tragedia w jednej z poznańskich kamienic

Jak co roku, wraz z rozpoczętym sezonem grzewczym, zaczęły docierać do nas tragiczne wieści w sprawie ofiar zatrucia czadem. Smutne informacje napłynęły tym razem z woj. wielkopolskiego. Pomimo iż prace nad dokładnym ustaleniem przyczyn tej tragedii wciąż trwają, wiele wskazuje na "niewidzialnego zabójcę".

- Zostaliśmy wezwani do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po wejściu do jednego z mieszkań kamienicy przy ulicy Opolskiej znaleziono dwie starsze osoby. Pomimo podjętej resuscytacji krążeniowo-oddechowej nie udało się ich uratować. Lekarz stwierdził zgon kobiety i mężczyzny - poinformowała Wielkopolska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu w rozmowie z portalem epoznan.pl.

Służby apelują o regularne przeglądy instalacji

Służby kolejny raz apelują o regularne, okresowe przeglądy instalacji wentylacyjnych i kominowych. Ulatniający się dwutlenek węgla jest niewyczuwalne przez żaden ze zmysłów ludzkich. Stąd też każde mieszkanie z instalacją gazową powinno być wyposażone w czujnik czadu.

Powiat Poznański ma w najbliższym czasie rozdać kolejne czujki czadu tamtejszym mieszkańcom. Wystarczy wypełnić ankietę, dostępną na stronie powiatu. Co dwa tygodnie będzie rozdanych 10 czujek, a akcja potrwa do 31 marca.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: epoznan.pl/radiopoznan.pl

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Wybór Redakcji
długi, przedawnienie długów
Tych długów nie będziesz musiał spłacać. Przedawnią się 31 grudnia 2025 r.
wypadek
Tragiczny wypadek w Wigilię. Prokuratura przekazała informacje o ofiarach
Panował jeszcze mrok, kiedy doszło do tragedii. Nie żyją dwie osoby
Rano panował jeszcze mrok, kiedy doszło do tragedii. Nie żyją dwie osoby
Karetka pogotowia na sygnałach.
Tragiczna interwencja w Opalenicy. Zginęła kobieta, ratownicy hospitalizowani
Wóz straży pożarnej podczas nocnej akcji.
Poznań: pożar wybuchł w wigilię o świcie. Jedna osoba nie żyje
płyta indukcyjna
[QUIZ] Ile naprawdę wiesz o swoich rachunkach za prąd? Możesz się zdziwić