Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia na Podlasiu. Porsche zderzyło się z ciężarówką. Zginęły 3 osoby
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 29.01.2023 09:16

Tragedia na Podlasiu. Porsche zderzyło się z ciężarówką. Zginęły 3 osoby

Polska policja
Polska Policja / KW PSP Białystok

Trzy osoby zginęły w wyniku dzisiejszego (29.01) zderzenia samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym na trasie S8 w woj. podlaskim. Utrudnienia na odcinku prowadzącym na Białystok mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Policja apeluje o ostrożność na drogach w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Tragiczny wypadek na S8

Do wypadku dziś tuż po 5:00 w miejscowości Sikory-Pawłowięta w województwie podlaskim. Samochód osobowy marki Porsche uderzył w tył pojazdu ciężarowego na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca pojazdu ciężarowego był trzeźwy i nic mu się nie stało, jednak trzy osoby poruszające się autem osobowym zginęły.

Na miejscu wypadku pracują policjanci i cztery zastępy strażaków. Na razie nie wiadomo, co mogło spowodować zdarzenie, aczkolwiek wiele wskazuje na to, że momencie tragedii na drodze było bardzo ślisko.

Jezdnia w kierunku Białegostoku jest zablokowana, a dla osób, które się udają w tamtą stronę, ruch kierowany jest na Łomżę. Nitka w kierunku Warszawy także była przez pewien czas zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Policjanci apelują do kierowców: Uwaga na drogach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega przed warunkami, które panują na drogach, szczególnie w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie nawierzchnie są wyjątkowo śliskie.

Co więcej, opady śniegu i śniegu z deszczem mogą stanowić zagrożenie w województwach: śląskim, pomorskim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim i podkarpackim. W wielu rejonach doskwierają ponadto znaczne ograniczenia widoczności. Przedstawiciele GDDKiA przekazali, że wszystkie drogi są przejezdne.

Dzień będzie pochmurny. Przez kraj przetoczą się przejściowe marznące opady powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna wyniesie od -2°C na południowym wschodzie Polski, w centrum nieznacznie powyżej zera, do 3°C na północnym zachodzie. Najcieplej będzie nad samym morzem, tj. 4°C, najchłodniej zaś w dolinach karpackich, nawet -5°C.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: RMF FM

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!