Goniec.pl > Polska > Tragedia na Podkarpaciu. Osobówka została zmiażdżona po zderzeniu z TIR-em. Nie żyje kierowca BMW
Piotr Dutka
Piotr Dutka 26.08.2022 19:29

Tragedia na Podkarpaciu. Osobówka została zmiażdżona po zderzeniu z TIR-em. Nie żyje kierowca BMW

OSP Kupno
OSP Kupno

Tragiczne sceny na jednej z dróg województwa podkarpackiego. Jedna osoba zginęła, a jedna została ranna po zderzeniu auta osobowego i ciężarówki, do którego doszło w Głogowie Małopolskim. Okoliczności tego potwornego incydentu będą ustalane przez lokalne służby. Ciało ofiary zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

O tym, że chwila nieuwagi może prowadzić do niebezpiecznych incydentów, wiadomo nie od dziś. W dobitny sposób świadczy o tym incydent, który miał miejsce na jednej z podkarpackich tras.

W czwartek około godz. 15.45 służby ratunkowe otrzymały niepokojące zgłoszenie o groźnym wypadku z udziałem dwóch pojazdów, który miał miejsce na jednym z odcinków drogi krajowej nr 9 w Głogowie Małopolskim.

Na miejscu bardzo szybko zaroiło się od służb, które niezwłocznie przystąpiły do niezbędnych działań. Według wstępnych ustaleń lokalnych policjantów, kierujący samochodem osobowym marki BMW, jadący w kierunku Kolbuszowej, z nieznanych przyczyn na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym w kierunku Rzeszowa ciężarowym mercedesem.

Tragedia na Podkarpaciu. BMW zderzyło się z ciężarówką

Siła uderzenia była tak duża, że osobowe BMW wypadło z drogi, po czym wjechało do przydrożnego rowu. O impecie zderzenia może również świadczyć fakt, że oba pojazdy były poważnie uszkodzone.

Niestety, ale w wyniku wypadku zginął 60-letni mężczyzna poruszający się BMW. Wiadomo, że był to obywatel Francji, który na co dzień mieszkał w Kolbuszowej.

Kierujący samochodem ciężarowym 52-letni mieszkaniec Rzeszowa, został ranny i z obrażeniami ciała trafił do najbliższej placówki medycznej. Pobrano od niego krew do dalszych badań laboratoryjnych.

- Na miejscu, pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Rzeszowie, policyjna ekipa wypadkowa zabezpieczyła ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności zdarzenia. Decyzją prokuratora ciało zmarłego zabezpieczono do badań sekcyjnych - poinformowała przedstawicielka Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Wiadomo, że oba pojazdy zostały zabezpieczone przez służby do dalszych badań.

Na miejscu tragedii pracowała policyjna ekipa wypadkowa, która zabezpieczyła ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności zdarzenia. Ich działania nadzorował Prokurator Rejonowy w Rzeszowie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Korso.pl