Goniec.pl > Polska > Tragedia w Karolewie, wśród poszkodowanych dzieci. Wezwano śmigłowiec LPR
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.06.2022 08:44

Tragedia w Karolewie, wśród poszkodowanych dzieci. Wezwano śmigłowiec LPR

Kujawsko-pomorskie: śmiertelny wypadek z udziałem dzieci, wezwano LPR
(zdjęcie ilustracyjne) MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Tragiczny wypadek w nocy z soboty na niedzielę w Karolewie (woj. kujawsko-pomorskie), poszkodowanych siedem osób, w tym najprawdopodobniej aż troje dzieci. Na miejsce konieczne było wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Sześć osób trafiło do szpitala w związku z poważnym wypadkiem w woj. kujawsko-pomorskim. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Akcja prowadzona przez straż pożarną, policję oraz pogotowie ratunkowe była wyjątkowo trudna. W zdarzeniu ranne zostały dzieci.

Poważny wypadek w Karolewie, wśród poszkodowanych dzieci

W nocy z niedzieli (12 czerwca) na poniedziałek (13 czerwca) służby otrzymały wezwanie do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej numer 240. W Karolewie (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dzieci. Po godzinie 22:00 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Łącznie podróżowało nimi siedem osób. Wśród poszkodowanych, którzy trafili do szpitala, znalazło się również troje dzieci. Ich stan zdrowia oraz wiek nie jest znany.

Wezwano LPR, nie wszystkim udało się pomóc

Pomocnik oficera operacyjnego PSP w Toruniu ogniomistrz Marcin Guranowski potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że do Karolewa na DW nr 240 wezwano śmigłowiec LPR. Mimo natychmiastowej pomocy ratowników nie udało się uratować jednej osoby. W sumie na miejscu wypadku pracowało 5 zastępów straży pożarnej: OSP i PSP.

Po północy na miejsce wypadku wezwano prokuratora. Konieczne będzie teraz wyjaśnienie przyczyn śmiertelnego wypadku z udziałem dzieci w Karolewie. Policja pod nadzorem prokuratora prowadziła działania mające na celu zabezpieczenie śladów i dowodów.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: PAP