Goniec.pl
Tomasz Lis zadrwił z Jarosława Kaczyńskiego przysypiającego w czasie konferencji

Pawel Wodzynski/East News

Tomasz Lis zadrwił z Jarosława Kaczyńskiego

26 Października 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Komentarze po wtorkowej konferencji Jarosława Kaczyńskiego nie milkną. Do osób krytykujących prezesa Prawa i Sprawiedliwości, który wyglądał jakby przysypiał, dołączył dziennikarz Tomasz Lis. Zadrwił on z antykomunistycznej działalności wicepremiera.

O nietypowym zachowaniu prezesa PiS na konferencji przeczytać możecie w naszym serwisie (więcej na ten temat dowiesz się >tutaj<). W dyskusje na temat tego, co właściwie stało się podczas prezentacji planu obrony ojczyzny, włączyli się nie tylko internauci.

Kurtyka

Dymisja w rządzie Mateusza Morawieckiego

CZYTAJ DALEJ

Wideo z Jarosławem Kaczyńskim wyglądającym, jakby przysypiał, stało się już hitem internetu. - PiS czy możecie obudzić prezesa Kaczyńskiego? - przeczytać można pod nagraniem.

Krytykujący partię rządzącą Tomasz Lis również zdecydował się na odniesienie do wtorkowego zdarzenia. - Na konferencji o obronności Kaczyński zasnął - zaczął dziennikarz. W dalszej części postu odniósł się w kpiącym tonie do antykomunistycznej działalności prezesa PiS.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Tomasz Lis drwi ze śpiącego na konferencji Jarosława Kaczyńskiego

- Gdy stawką jest Polska, on zawsze heroicznie oferuje jej swój sen - dodał w poście na Twitterze Tomasz Lis.

Słowa te to nic innego, jak drwiny z aktywności Jarosława Kaczyńskiego w okresie, gdy jego brat Lech walczył z komunistyczną władzą jest jasny.

Kluczowe w komentarzu Tomasza Lisa są słowa samego prezesa PiS. Dziennikarz odniósł się do stwierdzenia, którym podzielił się przed laty Jarosław Kaczyński w odniesieniu do dnia, w którym wprowadzono stan wojenny.

Wtedy spał i teraz śpi

- Obudziłem się więc w południe i poszedłem do kościoła w kompletnej nieświadomości - wyznał w książce "Odwrotna strona medalu" z 2016 roku Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS wyjaśniał, że nie wiedział, że w historii walki o wolną Polskę rozpoczął się następny, wyjątkowo trudny rozdział. - W kościele panował potworny tłok, ale akurat tego dnia był u nas Obraz NMP. Kazanie ks. Boguckiego wydawało mi się też jakieś dziwne. I powoli zacząłem się orientować co się stało... - dodawał w relacji zamieszczonej w książce Jarosław Kaczyński.

Internet, jeszcze zanim Tomasz Lis postanowił odnieść się do słynnego cytatu, szybko wspomniał dawne słowa prezesa PiS.

W komentarzach pod filmem, jak oczy Jarosława Kaczyńskiego się zamykają padły stwierdzenia, że polityk spał, kiedy w Polsce wprowadzono stan wojenny i śpi również, kiedy - zgodnie ze słowami premiera Morawieckiego - Polska stoi przed widmem III Wojny Światowej.

Niewiarygodne sceny w "Tańcu z gwiazdami". Widzowie oniemieli, polały się łzy

Slajd 1 z 5

Wpadka jurora w "Tańcu z Gwiazdami"

Finał "Tańca z Gwiazdami": wpadki w tanecznym show

Michał Malitowski zasiadający z jury "Tańca z Gwiazdami" w 11. edycji show użył słowa "ku*wa". Usłyszały je miliony widzów śledzących występy gwiazd na tanecznym parkiecie. Wulgaryzm miał być emocjonalnym uznaniem dla walczącego o Kryształową Kulę Sebastiana Wilka. fot. Polsat

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: twitter.com, se.pl, dziennik.pl

Agata JaroszewskaAutor

Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej. Do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

W Zakopanem już powstaje scena na "Sylwester Marzeń TVP"

Czytaj więcej >
Facebook/OSP Dobra

Wiadomości

Uszkodzony dach hali, wstrzymany ruch pociągów. Ponad tysiąc interwencji

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Obowiązkowe szczepienia dla niektórych Polaków? Niedzielski zabrał głos

Czytaj więcej >
Flickr/МИД России, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/

Wiadomości

Białoruś zareaguje na sankcje UE. Grozi "ostrymi działaniami"

Czytaj więcej >
Kaczyński i Orban

Wiadomości

W sobotę spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z politykami europejskimi

Czytaj więcej >
straż pożarna

Wiadomości

Kołobrzeg: Zatrucie tlenkiem węgla. Ewakuowano 12 osób

Czytaj więcej >