Już dziś w nocy zmieniamy czas z zimowego na letni i przestawiamy nasze zegarki o godzinę do tyłu, co oznacza, że pośpimy nieco dłużej. Czy jest szansa, że kontrowersyjna praktyka, jaką według wielu jest cykliczne zmienianie czasu, już niebawem zostanie zniesiona? W tym temacie pojawia się istotna data.
Sen to niezwykle ważny czas dla naszego organizmu, który pozwala na regenerację. Niestety wielu z nas zdarzają się bezsenne noce i problemy z zasypianiem. Lekarze nie mają żadnych wątpliwości co do tego, że wybudzanie się w środku nocy może dać znać o pewnym problemie zdrowotnym. Ten objaw powinien być dla nas sygnałem do wizyty u lekarza.
Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi już za chwilę. Zegarki zostaną przestawione z godziny 3 na 2, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się dłuższym snem. Tymczasem przyszłość tego zwyczaju wciąż stoi pod znakiem zapytania, na co wpływ mają także same konsekwencje zmiany czasu. Jak się okazuje, lista nagatywnych skutków jest długa.
Już w najbliższą noc z soboty na niedzielę czeka nas bardzo przyjemna, aczkolwiek w niektórych kwestiach problematyczna zmiana czasu z letniego na zimowy. Cofnięcie wskazówek zegara sprawi, że pośpimy nieco dłużej. Poważne konsekwencje odczują tego dnia jednak pasażerowie podróżujący pociągami. PKP Intercity wyjaśnia, jak zmiana czasu wpłynie na kursowanie pociągów.
Już niedługo mieszkańcy blisko 70 państw na całym świecie przestawią swoje zegarki z czasu letniego na zimowy. Tych, którzy wyczekują “dłuższego snu”, czeka miła niespodzianka – nadchodzi zmiana czasu. Kiedy będziemy musieli przestawić wskazówki z godziny 3 na 2? Nie wszyscy wiedzą, że zmiana czasu ma realny wpływ na nasze zdrowie.
Już niedługo Polacy znów będą musieli przestawić zegarki o godzinę do tyłu, zmieniając czas z letniego na zimowy. Okazuje się jednak, że może być to ostatni raz, kiedy będziemy zmuszeni to zrobić. Ministerstwo Klimatu niedawno wydało ważną deklarację w tej sprawie.
Już niedługo ponownie przestawimy zegarki przechodząc z czasu letniego na zimowy. I choć większość naszych urządzeń automatycznie ustawi odpowiednią godzinę, to dla organizmu będzie to nieco większe wyzwanie. Dla niego bowiem najistotniejszy jest czas biologiczny, a nie urzędowy. Warto w związku z tym uniknąć kilku podstawowych błędów, które Polacy często popełniają. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę.
Zmiana czasu to temat niemal od zawsze wywołujący niemałe kontrowersje. Już za kilkanaście dni Polakom znów przyjdzie przestawić zegarki o godzinę do tyłu. Pojawiają się głosy, że może być to ostatnia taka zmiana. Rząd zamierza podjąć stanowcze kroki w tej sprawie.
Przejście z czasu letniego na zimowy wypadnie już niedługo. Zegarki zostaną przestawione z godziny 3 na 2, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się dłuższym snem. Tymczasem przyszłość tego zwyczaju wciąż stoi pod znakiem zapytania. Ze strony polskiego rządu padła nawet ważna data w tej kwestii.
Lato powoli już oficjalnie dobiega końca. Przy okazji miesięcy jesiennych Polacy muszą pamiętać o zmianie czasu z letniego na zimowy. Kiedy dokładnie i w którą stronę przestawiamy zegarki? Wyjaśniamy.
Już dzisiaj, w nocy z soboty na niedzielę 30-31 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wielu obywateli nie będzie zachwyconych, ponieważ pośpimy o godzinę krócej. Nie dotyczy to jednak tylko mieszkańców Polski. Zmiana czasu obowiązuje w 70 państwach na świecie.
Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi już lada dzień. W 2024 r. przesuwamy zegarki w nietypowym terminie, gdyż zbiegają się to z Wielkanocą. Do kiedy obowiązywać będzie zmiana czasów oraz dlaczego w ogóle musimy to robić? Jeszcze 1970 r. Polacy nie sprawdzali, kiedy trzeba przesunąć zegar z 2.00 na 3.00.
Przed nami długo wyczekiwana zmiana czasu z zimowego na letni. Przestawienie zegarków o godzinę do przodu martwi wiele osób, które co rok mierzą się z nieprzyjemnymi konsekwencjami zaburzenia ich naturalnego rytmu. Obawy te, jak się okazuje, wcale nie są wyolbrzymione i mają swoje naukowe uzasadnienie. Eksperci dowiedli, że manipulowanie wskazówkami może mieć fatalne skutki, w tym wiązać się nawet z np. zawałami serca oraz udarami mózgu.
Kto z nas nie myśli o Wielkanocy i świątecznym odpoczynku? Niestety, wszystkich szykujących się na długie leniuchowanie czeka wkrótce wielki zawód. Wszystko dlatego, że święta w tym roku będą zwyczajnie krótsze. I choć różnica jest niewielka, mało kto nie odczuje jej na własnej skórze. Wyjaśniamy zatem, o co dokładnie chodzi.
Już w następny weekend po raz kolejny przestawimy zegarki, przechodząc z czasu zimowego na letni. Fakt ten na nowo rozbudził dyskusję na temat tego, czy takie zmiany są nam w ogóle potrzebne. Bardzo prawdopodobne, że z podobnym dylematem wkrótce zmierzy się także Bruksela, która już raz zajęła się tym tematem. Czy Unia zgodzi się na ujednolicenie czasu? Kluczowa jest jedna data.
Nadchodząca zmiana czasu z zimowego na letni będzie wyjątkowo trudna. Powodem jest nietypowa data tego, kiedy przesuwamy wskazówki zegara z 2 na 3 w nocy. Nieoczywistym wynikiem tego zabiegu będzie niejako zmiana godziny wielkanocnej rezurekcji. Trzeba się na to przygotować.
Zmiana czasu z zimowego na letni to jeden z głównych sygnałów nadchodzącej wiosny. Bez wątpienia tego okresu wyczekuje wielu z nas, spragnionych promieni słonecznych. Już niebawem dni stanął się znacznie dłuższe. Kiedy trzeba przestawić zegary o godzinę do przodu? W tym roku termin zmiany czasu jest szczególny.
Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym przejdziemy z czasu zimowego na czas letni. W tym roku zrobimy to w noc poprzedzającą Wielkanoc, ale to niejedyne, o czym warto pamiętać. Ważne jest bowiem nie tylko to, by zegar przestawić, ale również, by zrobić to w odpowiedni sposób. O co chodzi? Warto wiedzieć, a być może unikniemy ogromnego pecha.
Przejście z czasu zimowego na letni to jasny sygnał, że wiosna jest tuż, tuż. Nic więc dziwnego, że na moment przestawienia zegarków czeka co rok tak wiele osób. Nieco mniej optymistyczna wiadomość jest jednak taka, że tym razem przyjdzie nam poleżeć w łóżku o godzinę krócej. Kiedy więc czeka nas ta ciężka noc? Wszystko wyjaśniamy.
Czy w najbliższą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na czas zimowy? Wyjaśniamy, jak obecnie jest to uregulowane. Wcześniej UE zapowiadała zmiany w tym zakresie.
Od lat trwa ożywiona debata na temat odejścia od zmian czasu raz na letni, a raz na zimowy. Zwyczaj ten praktykuje się w ponad 70 krajach, w tym w Polsce, ale najpewniej i to wkrótce ulegnie zmianie. Nasze państwo zamierza wyłamać się z niemałego grona i zrezygnować z majstrowania przy zegarkach. Klamka ponoć już zapadła.
Kiedy jest zmiana czasu na letni? Pytanie o przestawianie zegarków będzie w najbliższym czasie padało często. Już pod koniec marca będziemy spać godzinę dłużej. Wyjaśniamy.
Choć rok 2021 miał być ostatnim, w którym Polacy przestawiają zegarki, to wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli jeszcze przez kilka lat o tym pamiętać, choć większość nowoczesnych sprzętów automatycznie zmienia czas z letniego na zimowy (i na odwrót).Według najnowszego rządowego rozporządzenia przynajmniej do 2026 roku nadal będziemy przestawiać zegarki. W Polsce od 1977 r. zmiana czasu następowała do tej pory na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów wydawanego co pięć lat dla kolejnych pięciu lat.
Zmiana czasu 2022. Już z soboty 26 marca na niedzielę 27 marca będziemy ponownie przestawiać zegarki na czas letni. To oznacza, że w nocy umknie nam jedna godzina - zegarki zostaną przestawione z godziny 2 na godzinę 3. Warto uwzględnić zmianę czasu w naszych planach - część usług może nie działać w zwyczajowy sposób. Trzeba również pamiętać o przestawieniu zegarów nieelektronicznych, które nie pobierają informacji o porze z internetu.
Zmiana czasu na zimowy 2021: już w ostatni weekend października przestawimy ponownie zegarki z czasu letniego na zimowy. Kiedy przypadnie czas zmiany i jakich niecodziennych sytuacji możemy się spodziewać?Nadchodzą zmiany. Co więcej, czeka nas dodatkowa godzina snu z soboty na niedzielę.