Goniec.pl > Polska > Sosnowiec: Nocne włamanie do dyskontu. Zginęły m.in. puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 30.01.2022 22:20

Sosnowiec: Nocne włamanie do dyskontu. Zginęły m.in. puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Puszka
Jakub Kaminski/East News

W Sosnowcu doszło do włamania do jednego z dyskontów. Sprawca lub sprawcy, dokonali kradzieży niektórych z dostępnych w sklepie towarów. Wzięli ze sobą również puszki WOŚP, które wystawione były dla klientów chcących złożyć datek.

Złodzieje nie mieli litości dla niedowidzących dzieci, dla których sprzęt rehabilitacyjny ma zostać zakupiony ze środków pozyskanych podczas tegorocznego finału WOŚP.

Zuchwała kradzież pieniędzy dla dzieci

W całej Polsce trwa jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane są na rzecz wyposażenia szpitali w sprzęt niezbędny dla oddziałów okulistyki dziecięcej.

Wolontariuszy WOŚP-u można spotkać na ulicach, ale puszki pojawiły się w miejscach publicznych, w tym również w sklepach już wcześniej. Podczas zakupów można było włożyć do nich datek mający być wsparciem dla akcji charytatywnej.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Na taki pomysł zdecydowano się w jednym z dyskontów w Sosnowcu. Niestety, tamtejsze puszki nie zostaną zwrócone do organizatorów. Doszło bowiem do włamania, w wyniku którego zostały skradzione.

- Włamano się do sklepu, jednego z dyskontów. Skradzione zostały różnego rodzaju towary, a przy okazji puszki WOŚP-u, które w tym sklepie były wystawione - przekazała w rozmowie z Goniec.pl podkom. Sonia Kepper z sosnowieckiej policji.

Policja na tropie włamywaczy

Do zdarzenia doszło w nocy z 28 na 29 stycznia, tuż po północy. Choć policja nie podaje nazwy dyskontu wiadomo, że znajduje się on w centrum miasta, nieopodal Komisariatu Policji I w Sosnowcu.

- Na chwilę obecną nieznane są jeszcze konkretne straty. Po weekendzie zgłoszenie zostanie uzupełnione w toku postępowania - powiedziała nam podkom. Sonia Kepper.

CHCESZ Z NAMI WESPRZEĆ WOŚP? TUTAJ MOŻESZ TO ZROBIĆ

Wiadomo, że wśród skradzionych przedmiotów znalazły się puszki na datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W sprawie wszczęte zostało już dochodzenie, które ma wyjaśnić okoliczności włamania oraz zlokalizować jego sprawców.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl