Goniec.pl

Pixabay/tobiaswahl

Popularny ksiądz zdradził pomysł na idealny prezent komunijny. Dzieci mogą nie być zadowolone

28 Maja 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Maj to miesiąc, który spędza sen z powiek rodzinom wszystkich przystępujących wówczas do I Komunii Świętej. Wśród podarunków wręczanych z tej okazji od lat królują drogie sprzęty elektroniczne czy biżuteria. Popularny na TikToku ksiądz Sebastian Picur twierdzi jednak, że jest inny, o wiele lepszy pomysł na idealny prezent dla dziecka. Problem w tym, że jego rady z pewnością nie zadowolą większości 9-latków.

Pierwsza Komunia Święta powinna być wydarzeniem przede wszystkim ważnym ze względu na swój duchowy wymiar. To pierwszy tak świadomy sakrament w życiu młodego chrześcijanina, który od tej pory jeszcze pełniej uczestniczyć może we wspólnocie Kościoła.

Niestety, bardzo często, zwłaszcza w ostatnich latach, święto te zupełnie odbiega od swego pierwotnego celu. Nic w tym zresztą dziwnego. Trudno oczekiwać, że nasze dziecko z pełnym zrozumieniem i świadomością podejdzie do wydarzenia, zupełnie pomijając związany z nim nieodłącznie aspekt materialny.

Wręczane z tej okazji prezenty potrafią całkowicie przesłonić sens uroczystości, i to zarówno najmłodszym, jak i ich rodzinom, które dwoją się i troją, by zaspokoić apetyty 9-latków. A te, wraz z rozwojem techniki i postępem, stale rosną.

Ksiądz zdradza idealne pomysły na prezenty komunijne

Szał związany z komunijnymi prezentami jest dla bliskich dzieci przystępujących do Komunii prawdziwym horrorem. Z jednej strony chcą oni zadowolić swoich milusińskich, z drugiej pragną podarować coś wartościowego nie tylko w aspekcie finansowym.

Ostatnio prawdziwe rekordy popularności biją elektryczne hulajnogi, konsole do gier, drogie telefony czy laptopy. W związku z tym dorośli stają przed niełatwą decyzją, jak wybrać pomiędzy modą a społeczną użytecznością podarunku.

Na ten dylemat postanowił odpowiedzieć ksiądz Sebastian Picur z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie, który prowadzi popularne konto na TikToku. Kapłan zamieścił więc serię nagrań, w ktorych wyjaśnił, co jest optymalnym pomysłem na prezent z okazji I Komunii Świętej. Na pytanie obserwatorki o to, czy powszechnie ofiarowane przed laty książki o życiu Jezusa to dobre rozwiązanie, bez wahania odpowiedział, że "Biblia dla dzieci jest idealnym prezentem".

Ksiądz: Modlitwa i Komunia ofiarowana za dziecko to zawsze najlepsze rozwiązanie

Jak podkreślił przy tym duchowny, najlepsze okazać się mogą jednak zawsze modlitwa i Komunia ofiarowana za dziecko i jego rodzinę. - Drogie prezenty warto zachować na inną okazję np. urodziny. Akcent należy przenieść na wartości duchowe. Odpowiednia będzie biblia dla dzieci czy skromny upominek związany z wiarą - stwierdził ks. Picur.

Pod rozwagę wziął także kwestię tego, czy grzechem jest zabieranie przez rodziców pieniędzy, ktore dziecko dostaje z okazji Komunii. - Nie, to jest sprawa indywidualna rodziny, pieniądze są prezentem dla dziecka, a rodzice mogą pomóc właściwie je zagospodarować - wyjaśnił.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nowe groźby Kremla pod adresem Polski. Rzecznik ostrzega i podaje przykłady propagandy

  • Właśnie ujawnili oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Lepiej usiąść przed lekturą

  • Chińskie media obrały za swój nowy cel Andrzeja Dudę. Propaganda sugeruje, że prezydent "mobilizuje wojska"

Źródło: o2.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Zabawa w lesie zakończyła się dramatem, na miejscu wszystkie służby. Lądował śmigłowiec LPR
Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. Oburzające, czego się dopuściła, haniebny czyn
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wójt ufundował baner z Janem Pawłem II, wydał oficjalne oświadczenie. "Moralny obowiązek"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zdradził czy osoba po rozwodzie może otrzymać rozgrzeszenie. Nagranie obiegło sieć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo
Czytaj więcej >

Wiadomości

Skandal, co pacjent wyprawiał na SORze. Policja w akcji
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]