Goniec.pl
Wracała z rodziną z komunii, zginęła

materiały policyjne

Tragiczny finał powrotu z komunii. Nie żyje 45-latka, jej mąż ma złamany kręgosłup, a dzieci trafiły do szpitala

16 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Całą rodziną wracali z komunii i nikt nie przypuszczał, że to ostatnia wspólna podróż. 45-letnia Janina P. siedząca za kierownicą nie żyje, jej mąż ma złamany kręgosłup, a trójka dzieci siedząca na tylnej kanapie opla trafiło do szpitala. 5-letni syn zmarłej nadal przebywa w śpiączce.

Najpierw dobrze się bawili na Pierwszej Komunii, a potem doszło do tragedii. 45-latka wiozła swojego męża i troje dzieci do domu. Na miejsce nigdy nie dojechała.

EN 01349502 0018

Kolejne wielkie zmiany w podatkach. Nowe regulacje wejdą w życie już od 1 lipca, będą dotyczyć milionów Polaków

CZYTAJ DALEJ

Janina P. osierociła aż ośmioro dzieci. 5-letni syn, który wracał z nią z komunii, nadal przebywa w śpiączce w związku z wypadkiem w Błądzimiu w powiecie świeckim (woj. kujawsko-pomorskie). Pierwsze policyjne ustalenia wskazują, że to zmarła ponosi odpowiedzialność za śmiertelny wypadek.

Wracali z komunii, matka ośmiorga dzieci nie żyje

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 239 i 240 w miejscowości Błądzim w niedzielę 12 czerwca. Było około godziny 22:00, gdy dwa samochody: opel oraz honda się zderzyły.

- Z ustaleń policjantów ruchu drogowego pracujących na miejscu wynika, że kierująca oplem zafira, jadąc drogą 239 z Lniana w kierunku Pruszcza, na skrzyżowaniu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki Honda - przekazała policja w Świeciu.

45-letnia Janina P. zginęła na miejscu, nie było szans na uratowanie jej życia. Kobieta była matką ośmiorga dzieci, a troje z nich siedziało na tylnej kanapie opla. Wszyscy trafili do szpitala.

Mąż 45-latki ma złamany kręgosłup

- Pani Janina kochała wszystkie swoje pociechy. Sześcioro z nich jest niepełnoletnich, a dwójka już dorosła - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" mężczyzna znający rodzinę, która w niedzielę, 12 czerwca uczestniczyła w tragicznym wypadku.

Prognoza pogody na długi weekend: IMGW ostrzega przed upałami i burzami

Boże Ciało 2022. Prognoza pogody na długi weekend. "Pierwsza w tym roku fala upałów"

CZYTAJ DALEJ

Samochody dosłownie się w siebie wbiły, a siła wyrzuciła je na pobocze. Pojazdy zatrzymały się dopiero przy linii drzew. Wgniecenia widoczne na policyjnych zdjęciach pokazują siłę zderzenia.

Wracała z komunii z rodziną: tragiczna podróż zakończyła się śmiercią 45-latki

Wracała z komunii z rodziną: tragiczna podróż zakończyła się śmiercią 45-latki

Źródło: KMP w Świeciu

Mąż, który siedział na miejscu pasażera, do końca życia nie będzie w stanie poruszać się samodzielnie. Mężczyzna ma złamany kręgosłup, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nie jest znany stan zdrowia dzieci, które wracały z komunii z rodzicami. Pewne jest, że 5-letni syn zmarłej Janiny P. nadal przebywa w śpiączce. Ranne zostały również osoby podróżujące Hondą.

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego zdarzenia

W hondzie, która wbiła się w opla wymuszającego pierwszeństwo, były dwie osoby. Kierowca i pasażerka drugiego z aut również trafili do szpitala pod opiekę lekarzy.

Na miejsce wezwano prokuratora. - Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczali ślady i ustalili świadków - podała policja ze Świecia. Teraz śledczy skupią się na dokładnym ustaleniu przyczyn tragicznego wypadku.

Polskie sześcioraczki z Tylmanowej miały niedawno 3. urodziny

Słynne sześcioraczki z Tylmanowej skończyły 3 lata. Zmieniły się nie do poznania, rodzice pokazali zdjęcia

Sześcioraczki z Tylmanowej miały niedawno 3. urodziny. Dumni rodzice prowadzą swoim dzieciom profil na Instagramie, gdzie pokazują, jak wygląda codzienne życie ich rodziny. Oto jak wygląda teraz to wyjątkowe rodzeństwo. fot. Instagram.com/szescioraczkipl

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Monika Olejnik wygrała proces z TVP. Telewizja Kurskiego musi przeprosić i zapłacić karę

  • Kamień: manewr wymijania zakończył się tragedią. Metalowy element ciągnika zabił 40-latkę na miejscu

  • O której procesja w Boże Ciało 2022? Gdzie oglądać? Lista procesji i program TV

Źródło: goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Polacy wskazali, kto powinien stać na czele PiS. Pozycja Jarosława Kaczyńskiego nigdy nie była tak zagrożona

Wiadomości

Polacy wskazali, kto powinien stać na czele PiS. Pozycja Jarosława Kaczyńskiego nigdy nie była tak zagrożona

Czytaj więcej >

Wiadomości

Radosław Sikorski zamieścił wpis nt. wycieków na Bałtyku. Jego słowa wywołały prawdziwą burzę

Czytaj więcej >
By News Oresund - 20190614 Folkemodet Bornholm Mette Frederiksen Socialdemokratiet 0285, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83849599

Wiadomości

Premier Danii zabrała głos ws. wycieku z Nord Stream. "To były celowe działania, to nie był przypadek"

Czytaj więcej >
krzys16/Pixabay

Wiadomości

Tuż przed Wszystkimi Świętymi zabraknie zniczy? Producent: "Nie warto zwlekać"

Czytaj więcej >
Krystian Maj/KPRM

Wiadomości

Nord Stream 2. Mateusz Morawiecki: "Mamy do czynienia z aktem sabotażu"

Czytaj więcej >
Russia government organization

Wiadomości

Pseudoreferenda w Ukrainie. Ujawniono częściowe wyniki

Czytaj więcej >