Goniec.pl
Pixabay/tobiaswahl & TikTok/@czikers

Pixabay/tobiaswahl & TikTok/@czikers

Zaskakująca i wyjątkowa uroczystość pierwszej komunii świętej. Nagranie hitem sieci

12 Maja 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Zaskakująca uroczystość pierwszej komunii świętej. Wierni zaniemówili, kiedy usłyszeli wykonywaną przez dzieci piosenkę. To słynny hit, nikt się go jednak zupełnie nie spodziewał. Wszystko się nagrało.

Większość piosenek komunijnych jest znana wszystkim wiernym. Bardzo popularne są choćby "Panie dobry jak chleb", "Oto jest dzień" czy "Pan Jezus już się zbliża". Księża i siostry zakonne stawiają jednak czasem na inne przeboje...

emerytura czternastka

Czternasta emerytura: Kluczowe wieści dla seniorów. Znamy termin wypłaty i wysokość

CZYTAJ DALEJ

Zaskakująca uroczystość pierwszej komunii świętej. Wielki hit wykonany przez dzieci

Maj jest miesiącem pierwszej komunii świętej - do swojego drugiego sakramentu, tym razem świadomie, przystępują katolickie dzieci z całej Polski. Ceremonii zawsze towarzyszy wiele przygotowań - odpowiednie układy w kościele, podziękowania dla rodziców i księży, czytanie Pisma Świętego, a także śpiewanie piosenek, które potem mają rozbrzmieć w świątyni.

Jedna z polskich parafii zdecydowała się na pewien eksperyment. Zamiast znanych wszystkim piosenek w kościele rozbrzmiało disco polo i znany wielu osobom wielki hit.

Jeden z obecnych na uroczystości sfilmował całość, a nagranie wrzucił na TikToka. Okazało się, że dzieci przygotowały piosenkę zespołu disco polo Classic "Ja dla Ciebie Ty dla mnie".

- Jesteś dla mnie, a ja dla Ciebie, najjaśniejszą gwiazdą na niebie. A gdy tylko w twe oczy patrzę, wiem że będziesz ze mną na zawsze - można usłyszeć.

Nie wszyscy słuchający byli zadowoleni. Użytkownicy TikToka w niepochlebnych słowach wypowiedzieli się o wyborze komunijnego przeboju.

- "Nie wierzę", "Za dwa lata "Ona by tak chciała", "Czy to disco polo?", "Błagam, niech ktoś powie, że ta piosenka jest podłożona pod ten filmik" - pisali pod filmem.

Inni jednak byli zdania, że uroczystość i zaśpiewana piosenka była naprawdę piękna, a zarzuty są nietrafione. Wielu było zadowolonych, że to wreszcie powiew świeżości w polskim kościele.

Tricolors/East News
Dom, w którym mieszkali Kwiatkowscy kojarzy każdy fan serialu "Rodzina zastępcza". Okazuje się, że obiekt nie został porzucony i jest dziś zamieszkiwany przez miłośników komedii. / fot. Goniec.pl
Domostwo, w którym kręcono "Rodzinę zastępczą" zostało sprzedane tuż po zakończeniu zdjęć. Nabyła go rodzina z psem, będąca miłośnikami serialu. / fot. goniec.pl
Scenografka serialu, Ineza Bodył-Płaskota wyznała, że zamieszkanie w domu przy ul. Frezji 15 było prawdziwym marzeniem rodziny, która go kupiła. Dziś mogą wieść życie śladami swoich ulubionych bohaterów. / fot. goniec.pl

Co dzieje się z domem z "Rodziny zastępczej"? Sprawdziliśmy jak dziś wygląda

Z pewnością każdy miłośnik "Rodziny zastępczej" doskonale pamięta dom, który zamieszkiwała serialowa rodzina Kwiatkowskich. Co dzieje się z nim teraz? Czy jest zamieszkany? Zdecydowaliśmy się to sprawdzić! / fot. Tricolors/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ile kosztuje tort komunijny o Magdy Gessler? Można złapać się za głowę

  • Mama Madzi może opuścić więzienie wcześniej? Jest w nim już od 10 lat

  • Matura chemia 2022 wyniki. Odpowiedzi do matury z chemii

Źródło: Goniec.pl

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Facebook/Christy West Warner

Lifestyle

Właściciel zmarł i zostawił swojego psa. Zwierzę na pogrzebie zrobiło coś niespodziewanego

Czytaj więcej >
Facebook

Lifestyle

Matka opublikowała zdjęcie swojego dziecka i ostrzegła rodziców. Dziewczynka doznała udaru cieplnego

Czytaj więcej >
Paragon

Lifestyle

Majówka 2022. Odwiedzili restauracje w Zakopanem. Na widok paragonu złapali się za głowę

Czytaj więcej >
Krem

Lifestyle

Przykry finał wakacji. Kupili w Tajlandii krem do opalania, który zniszczył ich skórę

Czytaj więcej >
Pixabay/Emilia_Baczynska

Lifestyle

Wielkanoc 2022. Co symbolizują jajka i baranek? Wielkanocne tradycje w Polsce

Czytaj więcej >
Pixabay/Kalasancjusz

Lifestyle

Wielkanoc 2022: Jakie ciasta piecze się na Wielkanoc? Najlepsze przepisy na świąteczne wypieki i pieczone mięsa

Czytaj więcej >