Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Michał Dworczyk

Michał Dworczyk

Michał Dworczyk

Michał Dworczyk
11.07.2023 14:35 Michał Dworczyk jechał na sygnale na miesięcznicę smoleńską. Teraz się tłumaczy

Michał Dworczyk pędził wczoraj po Warszawie na sygnale. Samochód z politykiem gnał przez korki na sygnale tylko po to, by ten zdążył na obchody 159. miesięcznicy smoleńskiej. Po kilku godzinach Dworczyk przeprosił, ale to nie koniec.

świeczki2
24.03.2023 21:10 Nie żyje kolejny Polak walczący w Ukrainie. Michał Dworczyk przekazał tragiczne wieści

Zginął kolejny Polak walczący w Ukrainie. Tragiczną informację przekazał minister Michał Dworczyk. Przypomniał też o rannych walczących obywatelach Polski i wolontariuszach, którzy pomagają na linii frontu.

sejm pilne
12.10.2022 16:30 Ważne zmiany w rządzie. Szymański rezygnuje z urzędu, Kuchciński szefem KPRM

Andrzej Duda odwołał ze stanowiska ministra ds. Unii Europejskiej w KPRM Konrada Szymańskiego. To nie jedyna zmiana w rządzie. Były marszałek Sejmu Marek Kuchciński stanie na czele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zastępując Michała Dworczyka.Andrzej Duda uczestniczył w środę w odwołaniu Konrada Szymańskiego, które odbyło się w Belwederze. Polityk nie będzie sprawował już urzędu ministra ds. Unii Europejskiej. Nieoficjalnie mówi się, że jego następcą może zostać wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski lub Paweł Jabłoński.

Zmiany w rządzie z podpisem prezydenta Andrzeja Dudy, ma do tego dojść jeszcze w środę
12.10.2022 08:40 Nieoficjalne: Prezydent dokona zmian w rządzie. Premier zyska nowego najbliższego współpracownika

Zmiany w rządzie w środę stać się mają faktem. Andrzej Duda zmieni wygląd rządu PiS pod przywództwem Mateusza Morawieckiego. Prezydent ma dokonać jednej ważnej modyfikacji. Polacy oficjalnie poznają nowego szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Michała Dworczyka zastąpi Marek Kuchciński.Rządowe zmiany w środę mają zyskać oficjalny podpis Andrzeja Dudy. Prezydent zamiesza nieco w składzie gabinetu Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.Nieoficjalne przecieki na temat zmian w rządzie dotarły do dziennikarzy Polskiej Agencji Prasowej. Andrzej Duda ma gotowy plan, ale w ujawnionych przez PAP doniesieniach brakuje jednego, ważnego szczegółu.

Michał Dworczyk
30.09.2022 14:47 Michał Dworczyk zrezygnował ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia mediów. W piątek 30 września Michał Dworczyk poinformował, że podał się do dymisji i nie będzie już dłużej szefem Kancelarii Premiera. We wpisie zamieszczonym na Twitterze podziękował prezesowi PiS, Mateuszowi Morawieckemu i innym politykom należącym do ugrupowania. Tym, co przesądziło o jego rezygnacji, miały być obciążające obóz władzy e-maile wykradzione ze skrzynki polityka.Informacje w tym artykule zostały zweryfikowane w trzech niezależnych źródłach.Widmo dymisji Michała Dworczyka ciążyło nad szefem KPRM od ponad roku i spowodowane było tzw. aferą mailową. Mimo kolejnych, mocno uderzających w wizerunek rządu wiadomości, które co jakiś czas wyciekały do mediów, obóz władzy mocno bronił polityka i jednocześnie lojalnego współpracownika Mateusza Morawieckiego, jednak w końcu sam musiał przyznać, że Dworczyk jest dla niego zbyt dużym obciążeniem.

RMF FM: Szef KPRM Michał Dworczyk poda się dymisji. Mateusz Morawiecki straci sojusznika
27.09.2022 11:33 Nieoficjalne doniesienia mediów. Szef KPRM Michał Dworczyk poda się dymisji. Morawiecki straci sojusznika

Najnowsze ustalenia dziennikarza RMF FM Rocha Kowalskiego potwierdzają, że w najbliższym czasie w rządzie dojdzie do poważnych zmian personalnych. Ze swoim stanowiskiem pożegnać ma się jeden z najbliższych współpracowników Mateusza Morawieckiego, Michał Dworczyk, który ponoć sam poda się do dymisji. Ten zabieg ma wzmocnić pozostającego w niepewnym położeniu premiera, którego losy nie wciąż nie są przesądzone.Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy coraz bardziej się napina. Narosłe przez tygodnie problemy, z którymi nie radzi sobie rząd Mateusza Morawieckiego, poskutkowały sondażowym kryzysem, a ten mocno zaniepokoił polityków obozu władzy, dla których przyszłoroczne wybory to walka o przetrwanie.Jednym z pomysłów na wyjście z opałów, jakie wciąż rozważać mają Nowogrodzka i koalicjanci, jest sprawdzony manewr "odświeżenia" składu Rady Ministrów, o którym dyskutuje się coraz głośniej.Potwierdził to zresztą sam lider Partii Republikańskiej Adam Bielan, który już prawie miesiąc temu zapowiedział, że najprawdopodobniej rekonstrukcja dokona się jeszcze przed zaplanowanymi na jesień 2023 r. wyborami do parlamentu.Początkowo jako kandydatów do zapłacenia własną głową za porażki rządu wymieniano m.in. ministrów Waldemara Budę i Adama Niedzielskiego, jednak w miarę upływu czasu na liście pojawiły się nowe, o wiele poważniejsze nazwiska.Jak pisaliśmy, niepewność dotknęła samego premiera, który wszedł w otwarty spór z Jackiem Sasinem z powodu zawirowań na rynku węgla i stracił pewne poparcie prezesa PiS. Media podały nawet już pierwsze nazwiska kandydatów na nowego szefa rządu, ale wiele wskazuje na to, że Morawiecki nie zamierza odpuszczać bez walki.

morawiecki Dworczyk
04.07.2022 21:07 Afery mailowej ciąg dalszy. Dworczyk ustalał terminy wyroków TK pod rządzących?

Afery mailowej ciąg dalszy. Portal Poufna Rozmowa opublikował kolejne wiadomości, pochodzące rzekomo ze skrzynki mailowej szefa KPRM Michała Dworczyka. - Z panią prezes omówiłem 3 tematy - można przeczytać w wiadomości e-mail, zatytułowanej "TK". W sieci zrobiło się gorąco, bo po pierwsze korespondencja była skierowana wprost do premiera Mateusza Morawieckiego, a po drugie dotyczyła decyzji, które miały mieć bezpośredni wpływ na budżet państwa.W internecie wciąż publikowana jest korespondencja mająca pochodzić między innymi z prywatnej poczty szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka i premiera Mateusza Morawieckiego. Rządzący dotąd kwestionowali prawdziwość maili, ale również nie pokazali ani jednego przykładu maila nieprawdziwego. Co więcej, istnieje co najmniej kilka wiadomości, których prawdziwość została potwierdzona przez osoby wymienione z nazwiska w korespondencji.

Michał Dworczyk tłumaczy się ze swoich słów na temat Donalda Tuska
13.06.2022 08:02 Michał Dworczyk nazwał Donalda Tuska "pożytecznym idiotą". Teraz się tłumaczy

Kontrowersyjna wypowiedź Michała Dworczyka na temat Donalda Tuska. Słowa ministra odbiły się nawet w Rosji. Teraz szef KPRM tłumaczy się ze swojego epitetu wobec lidera PO. Bliski współpracownik Mateusza Morawieckiego powołał się na "rosyjskie powiedzenie".Echo wypowiedzi Michała Dworczyka na temat Donalda Tuska. Minister Prawa i Sprawiedliwości nazwał lidera Platformy Obywatelskiej... "pożytecznym idiotą".

michał dworczyk wojna w ukrainie
06.03.2022 16:08 Wojna w Ukrainie. Rząd otwiera stronę internetową koordynującą pomoc humanitarną

Wojna w Ukrainie. Michał Dworczyk poinformował o otwarciu centralnej rządowej platformy pomocowej dla osób z Ukrainy. Ma ona koordynować wszystkie działania humanitarne na terenie kraju. Jak poinformował, dzięki temu wiele kwestii pomocowych zostanie pozbawionych bagażu biurokratycznego. Jak podkreślił szef KPRM, wielu Ukraińców znalazło się w trudnej sytuacji - ci, którzy nie uciekli i zostali w kraju, by pomagać ojczyźnie, nie mają dostępu do podstawowych produktów.