Goniec.pl > Wiadomości > Strzelanina na weselu. 2 osoby nie żyją, 6 jest rannych. "Rozległy się krzyki"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 04.09.2023 21:58

Strzelanina na weselu. 2 osoby nie żyją, 6 jest rannych. "Rozległy się krzyki"

policja
Michael Förtsch/Unsplash, Pixabay/RebeccasPictures

Z całą pewnością nie tak swoje wesele wyobrażała sobie ta para młoda. W pewnym momencie podczas ich imprezy doszło do strzelaniny. Padło niemal 20 strzałów. Zginęło dwóch mężczyzn, a sześciu zostało rannych. Goście ukryli się przed napastnikiem w kuchni. Podejrzany zbiegł i jest poszukiwany przez policję.

Strzelanina na weselu. Nie żyją dwie osoby

Do tej dramatycznej sytuacji doszło w Ottawie w Kanadzie. Impreza weselna odbywała się w centrum kongresowym, położonym niedaleko lotniska. W pewnym momencie ktoś otworzył ogień. Doszło do poważnej strzelaniny. Nie żyje dwóch mężczyzn z Toronto, 26-letni Said Mohamed Ali i 29-letni Abdishakur Abdi-Dahir. Aż sześć osób zostało rannych.

Jak poinformowało CBS News, policja twierdzi, że wśród rannych są Amerykanie, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ich tożsamość nie została jednak ujawniona.

Andrzej z Plutycz został pobity. Gwiazdor "Rolnicy. Podlasie" trafił do szpitala

Goście ukryli się przed napastnikiem

Z relacji gości weselnych wiadomo, że ukryli się przed napastnikiem w kuchni. Lokalni mieszkańcy twierdzą, że podczas strzelaniny padło około 20 strzałów.

- To były szybkie strzały, potem rozległy się krzyki, potem nastąpiła pauza, a potem było więcej strzałów, prawdopodobnie jeszcze 15–16, o ile pamiętam - powiedział CBS News jeden z uczestników wesela.

Policja prowadzi śledztwo

Policji nie udało się zatrzymać napastnika. Nie podano również rysopisu podejrzanego. Poszukiwania cały czas trwają, a służby twierdzą, że nie ma dowodów na uznanie sprawy jako ataku motywowanego nienawiścią.

- Śledczy badają wideo, przyglądają się osobom, które były na miejscu, a kiedy będziemy mieli rysopis podejrzanego, podamy go opinii publicznej. Dochodzenie jest w toku, a policja prosi o zgłaszanie się ewentualnych świadków - przekazał komendant policji w Ottawie, Eric Stubbs.

 

Źródło: CBS News