Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Benedykt Xvi

Benedykt Xvi

Benedykt XVI

Grób Benedykta xvi
08.01.2023 16:37 Grób Benedykta XVI został udostępniony dla wiernych

5 stycznia odbył się pogrzeb emerytowanego papieża Benedykta XVI. Ciało hierarchy zostało złożone w dawnym grobowcu Jana Pawła II pod Bazyliką św. Piotra w Watykanie. Dziś (8.01) miejsce pochówku Benedykta zostało udostępnione dla wiernych.

o. Tadeusz Rydzyk
06.01.2023 12:04 Tadeusz Rydzyk wspomniał zmarłego papieża. Twierdzi, że Benedykt XVI "pytał o Radio Maryja"

Ojciec Tadeusz Rydzyk postanowił wspomnieć zmarłego papieża-seniora Benedykta XVI, mówiąc na jego temat kilka ciepłych słów. Znany redemptorysta zapewnił na antenie swojego radia, że był on "przyjacielem" rozgłośni i wyjawił, że kilkukrotnie rozmawiał z byłym Biskupem Rzymu. Ten miał mu m.in. polecić pilnowanie, aby dzieła Radia Maryja "nie szły na lewo".

Andrzej Duda, pogrzeb Benedykta XVi
05.01.2023 18:26 Andrzej Duda jako jedyny zrobił to na pogrzebie Benedykta XVI. Znaczący gest polskiego prezydenta

Dziś (5.01) odbył się pogrzeb papieża-emeryta Benedykta XVI. Polskę reprezentowali prezydent i premier, choć większość państw oddelegowała swoich przedstawicieli przy Stolicy Apostolskiej. Jak odnotowano w mediach, Andrzej Duda jako jedyny spośród zgromadzonych liderów zdecydował się na przyklęknięcie przed trumną zmarłego.

pogrzeb
05.01.2023 14:27 Niebywałe sceny na pogrzebie Benedykta XVI. To samo działo się po śmierci Jana Paweł II

Ceremonia pogrzebowa Benedykta XVI dobiegła końca. Na naszych oczach wydarzyło się coś, co na długo zostanie zapamiętane. Sama homilia zdaniem komentatorów była poniżej oczekiwań, trwała krótko, a urzędujący papież Franciszek nie poświęcił wystarczająco dużo czasu, by docenić dokonania swojego poprzednika. W uroczystościach na placu św. Piotra wzięły udział dziesiątki tysięcy pielgrzymów. Wierni domagali się tego samego, czego oczekiwano po śmierci Jana Pawła II. Wśród zgromadzonych tłumów pojawił się baner z napisem "Santo subito".

franciszek
05.01.2023 11:32 Polski ksiądz nie zostawił suchej nitki na papieżu Franciszku, wypomniał mu jedną rzecz. "Okropna małość"

W Watykanie trwają uroczystości pogrzebowe papieża Benedykta XVI. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi żegna hierarchę kościelnego na placu św. Piotra. Jak się okazuje, dzień pochówku emerytowanej głowy kościoła katolickiego, nie będzie dniem żałoby w Stolicy Apostolskiej. Na zaskakującej decyzji Franciszka suchej nitki nie zostawił ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Pogrzeb Benedykta XVI: papież Franciszek żegna poprzednika, pierwszy taki przypadek w historii
05.01.2023 10:53 Pogrzeb Benedykta XVI. Bezprecedensowa ceremonia w Watykanie. Papież Franciszek żegna poprzednika

Pogrzeb Benedykta XVI przejdzie do historii Kościoła katolickiego. O godzinie 9:30 rozpoczęło się ostatnie pożegnanie papieża emeryta, którym przewodzi obecnie urzędujący papież Franciszek. Na uroczystości w Watykanie nie brakuje najważniejszych ludzi z całego świata, ale zwykli wierni podzielili się niecodzienną uwagą.

Stanisław Dziwisz modlił się przy ciele papieża Benedykta XVI
04.01.2023 16:42 Stanisław Dziwisz modlił się przy ciele papieża Benedykta XVI. Najważniejsi Polacy żegnają papieża emeryta

Benedykt XVI nie żyje. Cały świat żegna papieża emeryta. Wśród hierarchów Kościoła, którzy pojawili się w Watykanie, znajduje się Stanisław Dziwisz. - Szczególnie osobiście dziękuję mu za miłość do naszej ojczyzny - napisał w ostatnim oświadczeniu kardynał. Ważnych słów padło jednak więcej.

Andrzej Duda
04.01.2023 10:29 Prezydent Andrzej Duda ogłosi żałobę narodową? Chce tego m.in. Krystyna Pawłowicz

Nie milkną głosy mówiące o sposobności zarządzenia żałoby narodowej w dniu pogrzebu papieża Benedykta XVI. Postulat taki wysunęli nie tylko liczni księża, ale także m.in. sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz. Mimo tego, prezydent Andrzej Duda, jak poinformował szef jego Kancelarii, nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Oznacza to więc, że głowa państwa nie powiedziała propozycji stanowczego "nie".

Benedykt XVI będzie dalej sądzony. W tle pozew o tuszowanie pedofilii
04.01.2023 10:05 Benedykt XVI będzie dalej sądzony. W tle pozew o tuszowanie pedofilii

Choć emerytowany papież Benedykt XVI odszedł w sobotę 31 grudnia, nie kończy to procesu, jaki toczy się przeciwko niemu w niemieckim sądzie. Były Bisku Rzymu został oskarżony przez 38-letniego mężczyznę, który twierdzi, że Ratzinger, jeszcze jako arcybiskup Monachium, tuszował przypadki pedofilii wśród księży. Zmarłego w tej sprawie będzie reprezentowała wynajęta przez niego kancelaria prawna.

"Ma za swoje! Dziad!". Kontrowersyjny ksiądz nie zostawił na zmarłym papieżu suchej nitki
03.01.2023 12:28 Ksiądz nagle wypalił podczas mszy. Skandaliczne słowa po śmierci Benedykta XVI wywołały burzę

Trwają przygotowania do pogrzebu zmarłego w sobotę emerytowanego papieża Benedykta XVI. W czasie, gdy cały świat żegna następcę św. Jana Pawła II z honorami, głos postanowił zabrać także słynący z braku jakichkolwiek hamulców ks. Michał Woźnicki. Eksmitowany z klasztoru kapłan przedstawił swoją mocno oryginalną opinię na temat byłego Biskupa Rzymu, nie stroniąc od typowych dla siebie kontrowersji. Słowa, które wypowiedział nie przystoją nikomu, a zwłaszcza osobie reprezentującej Kościół.

kosciol
03.01.2023 10:17 Pogrzeb Benedykta XVI. W polskich parafiach zabiją dzwony o tej samej godzinie

W dniu pogrzebu (5.01) papieża-seniora Benedykta XVI w kościołach w całej Polsce odprawione zostaną msze św. w intencji zmarłego. Biskupi poszczególnych diecezji poprosili także o modlitwę różańcową oraz bicie dzwonów o 9:30 w momencie rozpoczęcia ceremonii w Watykanie.

papież
02.01.2023 18:34 Benedykt XVI nie żyje. Trumna z jego ciało zostanie umieszczona w krypcie po Janie Pawle II

Zmarły 31 grudnia 2022 roku emerytowany papież Benedykt XVI zostanie pochowany w Grotach Watykańskich pod bazyliką św. Piotra w Watykanie. Trumna z jego ciałem zostanie umieszczona w krypcie, w której spoczywał Polak Jan Paweł II przed beatyfikacją. Dzisiaj ciało ojca świętego zostało publicznie wystawione w bazylice św. Piotra. Od rana tłumy wiernych z całego świata oddają ostatnią cześć byłej głowie kościoła katolickiego.

Ksiądz opublikował zdjęcie sylwestrowej kolacji, internauci nie szczędzili mu krytyki
02.01.2023 12:33 Ksiądz pokazał, co zrobił po śmierci Benedykta XVI. Internauci oburzeni: "To jest jakiś fetysz"

Ksiądz pokazał sylwestrową kolację, a jeden z elementów oburzył internautów. - Trochę to chore... - czytamy w komentarzach. Wcześniej proboszcz Daniel Wachowiak namawiał do udziału w mszy żałobnej po śmierci emerytowanego papieża, Benedykta XVI. Faktycznie przesadził i przekroczył granicę dobrego smaku? Ksiądz Daniel Wachowiak z parafii pw. NMP Wniebowziętej w Piłce jest bardzo aktywny w sieci. Duchowny idzie z duchem czasu i nauczania Jezusa Chrystusa przekazuje także w internecie.Sylwestrowy wpis proboszcza nie wywołał jednak spore oburzenie. Na Twitterze księdza Wachowiaka pojawiło się zdjęcie pokazujące kolację. Koniec roku zbiegł się ze śmiercią emerytowanego papieża Benedykta XVI. Ten splot wydarzeń sprawił, że stół proboszcza z parafii w Piłce wyglądał niecodziennie. Niewinne zdjęcie rozpoczęła lawinę krytyki.

franciszek
01.01.2023 09:56 Benedykt XVI nie żyje. Papież Franciszek pożegnał swojego poprzednika we wzruszających słowach

W sobotę 31 grudnia media obiegła smutna informacja o śmierci emerytowanego papieża Benedykta XVI. Kościelny dostojnik zmarł w wieku 95 lat w Watykanie. W homilii na zakończenie roku zmarłego pożegnał urzędujący papież, Franciszek. Oddał on hołd swojemu poprzednikowi, wspominając go jako szlachetnego i życzliwego człowieka wiary, wyrażając jednocześnie wdzięczność Bogu za jego wkład w budowanie Kościoła Katolickiego.

Benedykt XVI
31.12.2022 19:29 Benedykt XVI nie żyje. W ostatnich godzinach życia miał jedną prośbę

W sobotę 31 grudnia media obiegła smutna informacja o śmierci emerytowanego papieża Benedykta XVI. Były Biskup Rzymu zmarł w wieku 95 lat w Watykanie, ale odchodząc zdążył jeszcze wypowiedzieć swoje ostatnie słowa. Jak zdradził osobisty sekretarz Josepha Ratzingera, była to prośba, skierowana do wszystkich tych, którzy towarzyszyli następcy Jana Pawła II w jego ostatnich chwilach.

Benedykt xvi
31.12.2022 14:52 Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i inni polscy politycy żegnają Benedykta XVI. "Wybitny teolog"

Dziś (31.12) w wieku 95 lat zmarł emerytowany papież Benedykt XVI. Byłego zwierzchnika Kościoła katolickiego żegnają wierni z całego świata, a także najważniejsze osobistości polityki czy kultury. Do tego grona dołączyli polscy politycy na czele z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim.

Benedykt XVI w 1969 roku przepowiedział przyszłość. Przed czym ostrzegał?
31.12.2022 14:07 Benedykt XVI w 1969 roku przepowiedział przyszłość. Przed czym ostrzegał?

Benedykt XVI, czyli Joseph Ratzinger, jeszcze zanim został papieżem, w 1969 roku miał kilka przepowiedni. Przyszła głowa Kościoła wypowiedziała ważne słowa dotyczące przeszłości. Jak brzmiały przepowiednie zmarłego 31 grudnia "papieża emeryta"?

Jeszcze na początku grudnia Benedykt XVI cieszył się dobrym zdrowiem.
31.12.2022 14:06 Benedykt XVI na ostatnich zdjęciach przed śmiercią. "Wręczył każdemu medal"

Ostatniego dnia roku kalendarzowego odszedł Benedykt XVI. Choć zaawansowany wiek emerytowanego papieża odcisnął swoje piętno na ostatnich miesiącach jego życia, to jeszcze na początku grudnia można było dostrzec jego dobre zdrowie na udostępnionych w Internecie zdjęciach.

Benedykt XVI nie żyje
31.12.2022 10:49 Nie żyje emerytowany papież Benedykt XVI

W wieku 95 lat w Watykanie zmarł Benedykt XVI, który jako pierwszy papież od blisko 600 lat w 2013 roku zrzekł się urzędu. W ostatnim czasie duchowny był ciężko chory. Papież Franciszek apelował do wiernych o modlitwy w jego intencji.- Z bólem zawiadamiamy, że dziś o godzinie 9:34 w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie zmarł Papież Emeryt Benedykt XVI - poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.