Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Telewizja Republika z kłopotami? Prowadzący prosi o wsparcie
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 12.02.2024 15:04

Telewizja Republika z kłopotami? Prowadzący prosi o wsparcie

Michał Rachoń
YouTube/Telewizja Republika, "#Jedziemy" (wydanie z dnia 12.02.24)

Kilka tygodni temu informowaliśmy o tym, że wiele firm wycofuje swoje reklamy z anteny Telewizji Republika. Stacja Tomasza Sakiewicza w ostatnim czasie prezentuje na swoich stronach specjalne hasło, zachęcające do reklamowania się na jej antenie. W jednym z ostatnich wydań programu "#Jedziemy" z przesłaniem i specjalnym apelem do widzów zwrócił się prowadzący Michał Rachoń.

Wiele firm wycofało się ze wspierania TV Republika

Telewizja Republika znalazła się w ogromnym ogniu krytyki na początku roku, gdy na jej antenie padły skandaliczne słowa z ust Jana Pietrzaka i Marka Króla na temat przyjmowania imigrantów w Polsce. Internauci w mediach społecznościowych nie zostawili suchej nitki na wypowiedziach komentatorów stacji Sakiewicza, przy okazji oznaczając największe firmy, które reklamują się na antenie TV Republika i prosząc o ich stanowisko w tej sprawie. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Po fali negatywnych reakcji IKEA i mBank wycofały swoje reklamy z anteny stacji. 

Kultowy program wraca do TVP. Widzowie czekali 30 lat

Telewizja Republika ma problem z reklamodawcami?

W kolejnych dniach inne firmy wycofywały się ze wspierania Telewizji Republika. Mimo to stacja cały czas utrzymuje, że reklamodawcy notują "ogromny wzrost sprzedaży" i "warto reklamować się w TV Republice". Szef stacji Tomasz Sakiewicz tłumaczył emisję spotów telezakupowych zamiast części reklam chęcią optymalizacji zarobków.

ZOBACZ: Zadrwił z Holeckiej na oczach całej Polski. Widzowie zaskoczeni

W ostatnim czasie w swoim programie "#Jedziemy" ze specjalną prośbą zwrócił się Michał Rachoń, od niedawna dyrektor programowy Telewizji Republika. 

Michał Rachoń prosi widzów Republiki o wsparcie

Michał Rachoń na początku programu zwrócił się z apelem do widzów. Nie ukrywał, że los stacji leży w rękach widzów. Prowadzący poprosił o wsparcie finansowe.

Jesteśmy niezależni od polityków, politycy nie decydują o tym, o czym mówimy i pokazujemy, nie decydują o tym wielkie korporacje. Jesteśmy również niezależni od wielkiego biznesu, ale jesteśmy zależni od państwa - mówił Rachoń.

ZOBACZ: Danuta Holecka nagle zwróciła się do widzów. Padły niepokojące słowa

Prosimy o państwa wsparcie, również finansowe i prosimy również państwa o wsparcie dla tych firm, które się reklamują na antenie TV Republika. Mamy sygnały o wzrostach sprzedaży w tych firmach, to również jest droga wsparcia naszej stacji - dodawał.