NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Tak wyglądał PiS-owski "przekaz dnia" ws. Joanny z Krakowa. "Wykorzystano osobę z zaburzeniami"
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 27.07.2023 12:35

Tak wyglądał PiS-owski "przekaz dnia" ws. Joanny z Krakowa. "Wykorzystano osobę z zaburzeniami"

Joanna z Krakowa
Pawel Wodzynski/East News

Wydało się, co zawierał "przekaz dnia" PiS-u ws. Joanny z Krakowa. W instrukcji kierowanej do polityków partii rządzącej padły konkretne zalecenia. Poinformowano, że naciski należy kłaść na manipulację ze strony TVN-u, a także przypisywanie opozycji winy za "piekło kobiet".

 

Polska żyje sprawą Joanny z Krakowa

Nie milkną echa sprawy Joanny z Krakowa. Kobieta przyjęła tabletkę wczesnoporonną, a następnie zgłosiła się po pomoc do psychiatry. Została karygodnie potraktowana zarówno przez lekarza, jak i wezwanych do szpitala policjantów.

Była nie tylko przesłuchiwana, ale także przeszukiwana. Zabrano jej telefon i laptopa, a policjanci mieli kazać jej rozebrać się do naga, wykonywać przysiady i kaszleć.

Do sprawy odnoszą się politycy z różnych stron sporu. Dziennikarze dotarli do przekazu dnia kierowanego do parlamentarzystów PiS-u, który dotyczył tragicznych przeżyć Joanny.

Ewa Błaszczyk potwierdziła nowe informacje o córce. Doniesienia ze szpitala okazały się prawdą

Przekaz dnia PiS-u. Oskarżenia wobec TVN-u i opozycji

Jak podaje portal Gazeta.pl, informacje, które pojawiły się w ostatnich "przekazach dnia", są bezpośrednio związane ze sprawą Joanny z Krakowa. Instrukcje sformułowano tak, by odwrócić sytuację do góry nogami i nie wiązać historii tego typu z tendencjami w prawie aborcyjnym spod znaku Zjednoczonej Prawicy.

Jeden z głównych punktów przekazu, do którego dotarli reporterzy, brzmi: "TVN w sprawie pani Joanny zrobił materiał pod polityczną tezę. Nie uwzględnił przy tym faktów, czyli zagrożenia życia i zdrowia pani Joanny w związku z jej myślami samobójczymi. Nie uwzględnił dobra osobistego pani Joanny, nie zatroszczył się o jej zdrowie i sytuację osobistą. Można tu mówić o wykorzystaniu osoby z zaburzeniami do uzasadnienia nieprawdziwej, uderzającej w prawdę tezy". Dodano, że "policja była wezwana do samobójstwa, a nie do aborcji".

Prawica ma problem z działalnością pani Joanny

Wśród cytatów pojawił się także taki, który bezpośrednio uderza w Joannę. - Nie bez znaczenia może być zaangażowanie pani Joanny w środowiska proaborcyjne. W internecie jest mnóstwo obscenicznych wulgarnych zdjęć z tą panią - ujęto w instrukcji.

Zaangażowanie kobiety w działania na rzecz dostępu do aborcji zostało zresztą wykorzystane przez media prawicowe do takiej interpretacji zdarzenia, które ujmuje tragedii Joanny.  

Źródło: Gazeta.pl

Tagi: PiS aborcja TVN