Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) Jan BIELECKI/East News

Strzelanina w Wielkopolsce. Napastnik nie żyje, a dwóch policjantów zostało rannych

17 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Strzelanina w Gorzewie (woj. wielkopolskie). Jedna osoba nie żyje, a dwóch policjantów zostało rannych. - Jeden z policjantów został ranny w nogę, drugi w brzuch - podała Wielkopolska Policja. Znane są pierwsze szczegóły tragicznego zdarzenia.

Rutynowa kontrola drogowa policjantów z policji w Obornikach (woj. wielkopolska) zakończyła się śmiertelną strzelaniną. Napastnik, który wyciągnął w stronę funkcjonariuszy broń zginął.

Strzelanina w Gorzewie: dwóch policjantów rannych, jedna osoba nie żyje

W Gorzewie w Wielkopolsce policjanci drogówki próbowali zatrzymać do kontroli samochód dostawczy. Kierowca Iveco nie chciał jednak wykonać polecenia i zamiast tego zaczął uciekać.

Policja relacjonuje, iż mężczyzna kierujący dostawczym Iveco wjechał w polną drogę. - W pewnym momencie wysiadł z samochodu, wyciągnął pistolet i zaczął strzelać do policjantów, którzy również odpowiedzieli ogniem - podała w specjalnym komunikacie Wielkopolska Policja.

Strzelanina w Gorzewie zakończyła się śmiercią napastnika. Ranni zostali również interweniujący funkcjonariusze, do których kierowca otworzył ogień. Jeden z policjantów został ranny w nogę. Drugi z funkcjonariuszy został ranny w brzuch.

Pracę na miejscu tragedii rozpoczynają śledczy

Okoliczności zdarzenia, do którego doszło we wtorek około godziny 13:30 w Gorzewie w gminie Ryczywół, będą oraz wyjaśniane. Wielkopolska Policja nie podała, czy obrażenia odniesione przez policjantów zagrażają ich życiu.

Nie wiadomo również, dlaczego kierujący dostawczym Iveco nie zatrzymał się do kontroli, a następnie otworzył ogień. - Na miejscu są zabezpieczane ślady, zbieramy informacje i ustalamy przebieg całego zdarzenia - podała policja w oficjalnym komunikacie.

Z racji ofiary śmiertelnej strzelaniny w Wielkopolsce - śmierć mężczyzny oficjalnie potwierdziła podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji - oraz użycia przez policjantów broni służbowej o całej sprawie natychmiast poinformowana została prokuratura.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Czystki w rosyjskiej armii. Moskwa demonstracyjnie karze dowódców za klęski w Ukrainie

  • Rzecznik Praw Dziecka: Należy odświeżyć schrony, a uczniowie powinni wiedzieć "czym jest broń"

  • Matura WOS 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań maturalnych z WOS

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Takie słowa ludzie mówią bliskim tuż przed śmiercią. Ratownik zabrał głos
Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja z całej Polski szuka tego mężczyzny. Oburzające, czego miał się dopuścić
Czytaj więcej >

Polska

Zatrważające znalezisko podczas prac budowlanych. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ofiarowała na pogrzeb babci wszystkie oszczędności. Ksiądz bezlitośnie zemścił się podczas mszy
Czytaj więcej >

Polska

Nadchodzi potężne załamanie pogody, zacznie się już za chwilę. Dwucyfrowy mróz i śnieżyce
Czytaj więcej >

Wiadomości

Chciała się wypisać z Kościoła, trudno uwierzyć, czym straszył ją ksiądz. Padły oburzające słowa
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]