Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Strzelanina w Wielkopolsce. Napastnik nie żyje, a dwóch policjantów zostało rannych
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.05.2022 15:28

Strzelanina w Wielkopolsce. Napastnik nie żyje, a dwóch policjantów zostało rannych

Strzelanina w Wielkopolsce: jedna osoba nie żyje, dwóch policjantów zostało rannych
(zdj. ilustracyjne) Jan BIELECKI/East News

Strzelanina w Gorzewie (woj. wielkopolskie). Jedna osoba nie żyje, a dwóch policjantów zostało rannych. - Jeden z policjantów został ranny w nogę, drugi w brzuch - podała Wielkopolska Policja. Znane są pierwsze szczegóły tragicznego zdarzenia.

Rutynowa kontrola drogowa policjantów z policji w Obornikach (woj. wielkopolska) zakończyła się śmiertelną strzelaniną. Napastnik, który wyciągnął w stronę funkcjonariuszy broń zginął.

Strzelanina w Gorzewie: dwóch policjantów rannych, jedna osoba nie żyje

W Gorzewie w Wielkopolsce policjanci drogówki próbowali zatrzymać do kontroli samochód dostawczy. Kierowca Iveco nie chciał jednak wykonać polecenia i zamiast tego zaczął uciekać.

Policja relacjonuje, iż mężczyzna kierujący dostawczym Iveco wjechał w polną drogę. - W pewnym momencie wysiadł z samochodu, wyciągnął pistolet i zaczął strzelać do policjantów, którzy również odpowiedzieli ogniem - podała w specjalnym komunikacie Wielkopolska Policja.

Strzelanina w Gorzewie zakończyła się śmiercią napastnika. Ranni zostali również interweniujący funkcjonariusze, do których kierowca otworzył ogień. Jeden z policjantów został ranny w nogę. Drugi z funkcjonariuszy został ranny w brzuch.

Pracę na miejscu tragedii rozpoczynają śledczy

Okoliczności zdarzenia, do którego doszło we wtorek około godziny 13:30 w Gorzewie w gminie Ryczywół, będą oraz wyjaśniane. Wielkopolska Policja nie podała, czy obrażenia odniesione przez policjantów zagrażają ich życiu.

Nie wiadomo również, dlaczego kierujący dostawczym Iveco nie zatrzymał się do kontroli, a następnie otworzył ogień. - Na miejscu są zabezpieczane ślady, zbieramy informacje i ustalamy przebieg całego zdarzenia - podała policja w oficjalnym komunikacie.

Z racji ofiary śmiertelnej strzelaniny w Wielkopolsce - śmierć mężczyzny oficjalnie potwierdziła podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji - oraz użycia przez policjantów broni służbowej o całej sprawie natychmiast poinformowana została prokuratura.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl