Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Strażacy weszli do kościoła, sekundę później w popłochu z niego wybiegli. Zaskakujące nagranie podbija sieć
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 11.04.2023 09:19

Strażacy weszli do kościoła, sekundę później w popłochu z niego wybiegli. Zaskakujące nagranie podbija sieć

None
Flickr/Babij, TikTok/_czosekpl_

Sceny jak z filmu rozegrały się w jednym z kościołów podczas wielkanocnej mszy św. Strażacy z okolicznych jednostek po mistrzowsku odegrali scenę ucieczki spod grobu Pańskiego, gdy ten okazał się być pusty. Wszystko uwieczniono na nagraniu, które ukazało się w mediach społecznościowych. Wideo bardzo szybko stało się hitem.

Straż pożarna czuwa przy Grobie Pańskim

Wielkanoc to dla wierzących nie tylko czas przeżywania męki i śmierci Pana Jezusa, ale też Jego zmartwychwstania, na które tak bardzo czekamy od Wielkiego Piątku do niedzielnego ranka.

Jeszcze w Wielką Sobotę tradycyjnie święcimy pokarmy i odwiedzamy Grób Pański, przy którym w wielu miejscach na mapie Polski czuwają strażacy-ochotnicy. Ich rola nie kończy się jednak na tym akcie, bowiem również w trakcie tzw. rezurekcji druhowie mają do spełnienia ważny obowiązek podtrzymania tradycji. O czym mowa?

Dostała zaproszenie na komunię chrześniaka, gdy je przeczytała, zdębiała. Polacy są załamani

Druhowie odgrywają biblijną scenę

Choć to zwyczaj, który nie obowiązuje we wszystkich regionach Polski, nad Wisłą są i takie, gdzie okoliczne OSP odkrywają kluczową rolę. Po wielu godzinach warty, gdy nadchodzi czas zmartwychwstania Chrystusa, w czasie rezurekcji odgrywane są inscenizacje wydarzeń biblijnych.

Jedna z takich to właśnie scen została nagrana przez użytkownika TikToka i umieszczona w mediach społecznościowych, gdzie obejrzały ją dziesiątki tysięcy osób. Na krótkim filmie widać, jak straż wmaszerowuje do kościoła, w którym znajduje się grób Jezusa, a gdy dostrzega, że jest on pusty, ucieka w popłochu ze świątyni.

Widzowie i internauci byli zachwyceni

Cała scenę bacznie obserwowali zgromadzeni w kościele oraz przed nim wierni, którzy nie kryli swojego zaciekawienia. Trzeba przyznać, że strażacy wykazali się ogromnymi umiejętnościami aktorskimi i odegrali swoją rolę w mistrzowski sposób.

Ich starania docenili zresztą internauci, którzy w licznych komentarzach chwalili przede wszystkim fakt, że mimo upływu lat, wciąż kultywowana jest stara tradycja. - “W tych czasach ma to urok! Pogratulować ”, “Coś pięknego, szacunek, brawo”, “Pięknie utrzymane tradycje” - pisali.