Strażacy weszli do kościoła, sekundę później w popłochu z niego wybiegli. Zaskakujące nagranie podbija sieć
Sceny jak z filmu rozegrały się w jednym z kościołów podczas wielkanocnej mszy św. Strażacy z okolicznych jednostek po mistrzowsku odegrali scenę ucieczki spod grobu Pańskiego, gdy ten okazał się być pusty. Wszystko uwieczniono na nagraniu, które ukazało się w mediach społecznościowych. Wideo bardzo szybko stało się hitem.
Straż pożarna czuwa przy Grobie Pańskim
Wielkanoc to dla wierzących nie tylko czas przeżywania męki i śmierci Pana Jezusa, ale też Jego zmartwychwstania, na które tak bardzo czekamy od Wielkiego Piątku do niedzielnego ranka.
Jeszcze w Wielką Sobotę tradycyjnie święcimy pokarmy i odwiedzamy Grób Pański, przy którym w wielu miejscach na mapie Polski czuwają strażacy-ochotnicy. Ich rola nie kończy się jednak na tym akcie, bowiem również w trakcie tzw. rezurekcji druhowie mają do spełnienia ważny obowiązek podtrzymania tradycji. O czym mowa?
Dostała zaproszenie na komunię chrześniaka, gdy je przeczytała, zdębiała. Polacy są załamaniDruhowie odgrywają biblijną scenę
Choć to zwyczaj, który nie obowiązuje we wszystkich regionach Polski, nad Wisłą są i takie, gdzie okoliczne OSP odkrywają kluczową rolę. Po wielu godzinach warty, gdy nadchodzi czas zmartwychwstania Chrystusa, w czasie rezurekcji odgrywane są inscenizacje wydarzeń biblijnych.
Jedna z takich to właśnie scen została nagrana przez użytkownika TikToka i umieszczona w mediach społecznościowych, gdzie obejrzały ją dziesiątki tysięcy osób. Na krótkim filmie widać, jak straż wmaszerowuje do kościoła, w którym znajduje się grób Jezusa, a gdy dostrzega, że jest on pusty, ucieka w popłochu ze świątyni.
Widzowie i internauci byli zachwyceni
Cała scenę bacznie obserwowali zgromadzeni w kościele oraz przed nim wierni, którzy nie kryli swojego zaciekawienia. Trzeba przyznać, że strażacy wykazali się ogromnymi umiejętnościami aktorskimi i odegrali swoją rolę w mistrzowski sposób.
Ich starania docenili zresztą internauci, którzy w licznych komentarzach chwalili przede wszystkim fakt, że mimo upływu lat, wciąż kultywowana jest stara tradycja. - “W tych czasach ma to urok! Pogratulować ”, “Coś pięknego, szacunek, brawo”, “Pięknie utrzymane tradycje” - pisali.