Goniec.pl

KAREN MINASYAN/AFP/East News

Stanisław Żaryn: Rosja wysyła fałszywy sygnał o gotowości do dialogu

7 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Żaryn podzielił się swoją refleksją na temat domniemanej gotowości władz Rosji do dialogu w sprawie wojny w Ukrainie. W jego ocenie wysyłany sygnał jest fałszywy, a dzięki niemu reżim zyskuje czas potrzebny do przygotowania kolejnej fazy wojny.

Rosja nie chce dialogu ws. Ukrainy

Stanisław Żaryn uważa, że władze Rosji wysyłają fałszywy sygnał odnośnie do gotowości do dialogu i chęci rozmów. Pełnomocnik rządu wyjaśnia, że rosyjskie władze mają na celu przedstawienie Ukrainy jako państwa podgrzewającego konflikt. - Propaganda Kremla będzie miała możliwość ukazywania Ukrainy jako kraju eskalującego, który nie chce pokoju i odrzuca możliwość zakończenia wojny. Kreml markuje chęć rozmów, zyskując czas, potrzebny do przygotowania nowej fazy wojny, przygotowania zmobilizowanych, przebudowy logistyki itd. - napisał na Twitterze Stanisław Żaryn.

- Rosja zastawia pułapkę na Ukrainę. Wrzutki dotyczące "negocjacji" mają na celu: ukazanie Ukrainy jako kraju eskalującego - albo pokazanie, że władze w Kijowie rozważają choćby uznanie status quo i zatrzymanie wojny na tym etapie. To wywoła destabilizację systemu wewnętrznego - przekonuje.

Czy światowi przywódcy wierzą w dialog z Władimirem Putinem?

Jak uzasadnia Stanisław Żaryn, "Rosja, wykorzystując również sygnały płynące z Zachodu, zyskuje narzędzia presji informacyjnej na Ukrainę, która odczuwa i będzie odczuwać presję zw. z negocjacjami - doniesienia i wypowiedzi medialne liderów z Zachodu wzmacniają presję psychologiczną". Po wybuchu wojny z Władimirem Putinem wielokrotnie rozmawiał prezydent Francji, Emmanuel Macron, pośrednikiem w kontaktach NATO-Rosja był także przywódca Turcji. Ostatnio o gotowości do rozmowy informował prezydent USA, Joe Biden. Postawił jednak warunek - Władimir Putin musi być zainteresowany zakończeniem wojny w Ukrainie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Jaworzynka: Znaleziono zwłoki starszego małżeństwa. Syn podejrzany o zabójstwo

  • Przypadek z Sieradza to błąd systemu wojskowego? Ćwiczenia w 2023 r. mają objąć nawet 200 tys. osób

  • Jacek Kurski rozpoczął pracę w Banku Światowym. Były prezes TVP zrezygnował z "ambicji politycznych"

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >

Wiadomości

13. emerytura trafi na konta emerytów wcześniej. Są dokładne terminy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje 56-letnia zakonnica. Nie miała żadnych szans na przeżycie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos ws. bezdzietnych małżeństw. Wiele osób będzie oburzonych, zdumiewające słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Żałoba w polskiej policji. Nie żyje zaledwie 24-letni funkcjonariusz
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]