Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Śmiertelny wypadek na Lubelszczyźnie. Nie żyje dwóch 20-latków
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 01.04.2024 14:14

Śmiertelny wypadek na Lubelszczyźnie. Nie żyje dwóch 20-latków

Rozbite BMW
Fot. KPP Biała Podlaska

W nocy z niedzieli na poniedziałek w lubelskiej miejscowości Rokitno doszło do śmiertelnego wypadku samochodowego. Z policyjnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Zarówno kierowca i jeden z pasażerów zginęli na miejscu. Trzeci uczestnik wypadku trafił do szpitala.

Tragedia na jednej z lubelskich dróg. BMW wbiło się w drzewo

W nocy z niedzieli na poniedziałek w lubelskim Rokitnie doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Samochód marki BMW uderzył w drzewo. 

Jak informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Prychala z KMP w Białej Podlaskiej, śmierć poniosło dwóch 20-latków - kierujący pojazdem oraz jeden z pasażerów. Obaj zginęli na miejscu. Trzeci z uczestników wypadku, 21-latek z ciężkimi obrażeniami, został odwieziony do lokalnego szpitala. 

18-latek spowodował wypadek w Gryfinie. Na miejscu śmigłowiec LPR 18-letni kierowca BMW wjechał w koparkę. Dwie osoby poszkodowane

Nie żyje dwóch 20-latków. Jak doszło do tragedii?

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki BMW 20-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas i uderzył w drzewo. Szczegółowe przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Prawdopodobnie jednak była nią nadmierna prędkość. 

Czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Wyjaśniamy okoliczności tego tragicznego wypadku oraz apelujemy o rozwagę na drodze - informuje rzeczniczka prasowa KMP Biała Podlaska. 

 

Policja apeluje o ostrożność

Na miejscu wydarzenia interweniowały policja, straż pożarna oraz zespoły ratownictwa medycznego. 

Wyjaśniamy okoliczności tego tragicznego wypadku oraz apelujemy o rozwagę na drodze! - czytamy na stronie internetowej lubelskiej policji. 

Źródło: Materiały lubelskiej policji/Interia/Super Express

 

Śmierć na drodze. 50-latek nie miał szans na przeżycie, strażacy rozłożyli ręce
Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce na drodze krajowej nr 14 w miejscowości Sosnowiec (woj. łódzkie). Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Nie żyje 50-letni mężczyzna. Trasa w okolicach zdarzenia została zablokowana.  
Czytaj dalej
22-latka spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Wypadek - 22-latka spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Wypadek - 22-latka spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym
​Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszała od prokuratora 22-latka w związku z wypadkiem, do którego doszło we wtorek (22 września) w miejscowości Tylewice w pow. wschowskim (woj.lubuskie).„W sprawie przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków, uzyskano wstępną opinię biegłego z zakresu ruchu drogowego. 22-latce przedstawiono zarzut z art. 177 §2 kk zagrożony karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzana złożyła wyjaśnienia korespondujące z zebranym do tej pory materiałem dowodowym” - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.[EMBED-202]Wobec 22-latki prokurator zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zatrzymano jej prawo jazdy.Do wypadku doszło we wtorek (22 września) po południu, na drodze wojewódzkiej nr 278 w miejscowości Tylewice niedaleko Wschowy (woj.lubuskie).Kierująca Volkswagenem Golfem 22-latka nie zachowała należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzenia Volkswagena Polo, którym kierowała 59-latka. Doszło do wypadku, w którym zginęła kierująca Polo.Ustalono, że kierująca Golfem nie upewniła, że planowany manewr wyprzedzania można przeprowadzić bezpiecznie. Kobieta zjechała na lewy pas jezdni, jednak z uwagi na nadjeżdżające z naprzeciwka BMW próbowała wrócić na swój pas. Wówczas uderzyła w tylną część poprzedzającego ją Polo. Auto obróciło się i zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost przed BMW.W wyniku zderzenia tych pojazdów na miejscu zginęła 59-latka kierująca małym Volkswagenem.Śledztwo ws. opisanego wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa we Wschowie.[EMBED-203]
Czytaj dalej