Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Śmiertelny wypadek Flixbusa pod Lipskiem. Nie żyje 5 osób
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 27.03.2024 16:02

Śmiertelny wypadek Flixbusa pod Lipskiem. Nie żyje 5 osób

wypadek
Fot. East News/AFP/JENS SCHLUETER

Tragiczny wypadek na autostradzie A9 pod Lipskiem na wschodzie Niemiec. Autokar przewoźnika Flixbus, którym podróżowało 55 osób, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i przewrócił się na bok. Policjanci przekazali, że w zdarzeniu zginęło co najmniej pięciu pasażerów, a 16 zostało rannych.

Wypadek Flixbusa pod Lipskiem

Do wypadku doszło we wtorek, 27 marca, między węzłami Wiedemar a Schkeuditz, na północny zachód od Lipska. Autokar Flixbusa jechał w kierunku Norymbergii, docelowo Zurychu, kiedy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi, po czym przewrócił się na bok w okolicach pobocza. 

Wypadek autokaru. Nie żyje 5 osób

Na miejscu niezwłocznie znalazły się śmigłowce i karetki pogotowia. Autokarem podróżowało 53 pasażerów i dwóch kierowców, z czego co najmniej 16 osób zostało rannych. Olaf Hoppe, rzecznik lokalnej policji przekazał, że życia pięciu pasażerów nie udało się uratować.

ZOBACZ TAKŻE: Niespodziewana decyzja króla Karola III. Ostatni raz zrobiła to jeszcze Elżbieta II

Tragiczny wypadek na wschodzie Niemiec

Ruch na autostradzie A9 został wstrzymany w obu kierunkach. Rzecznik Flixbusa w rozmowie z „Bildem” przekazał, że przyczyny i okoliczności wypadku nie są jeszcze znane.

Ściśle współpracujemy z lokalnymi władzami i służbami na miejscu, aby wyjaśnić przyczynę – powiedział Sebastian Meyer.
 

Źródło: Radio ZET, RMF24.