Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wypadek autobusów w polskim mieście. 13 osób w szpitalu, 7 z nich to dzieci
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 26.03.2024 11:36

Wypadek autobusów w polskim mieście. 13 osób w szpitalu, 7 z nich to dzieci

pilne
Fot. materiały własne

Wypadek autobusów w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie). Zderzyły się dwa pojazdy komunikacji miejskiej. Pierwsze informacje wskazują na to, że poszkodowanych zostało aż 13 pasażerów. Wśród nich znajdują się dzieci.

Szczecin: zderzyły się dwa autobusy miejskie

W Szczecinie zderzyły się dwa autobusy komunikacji miejskiej. Do zdarzenia doszło we wtorek (26.03) w godzinach porannych na ulicy Gontyny.

- Według wstępnych ustaleń jeden z autobusów najechał na tył drugiego - przekazała nadkom. Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Samochód wbił się w przydrożne drzewo. Nie żyją dwie osoby, młodsza miała tylko 16 lat

13 osób trafiło do szpitala, wśród nich są dzieci

Na miejscu trwa akcja służb. W wyniku zderzenia autobusów rannych zostało aż 13 pasażerów. Pierwsze informacje przekazane przez policję w Szczecinie wskazują, że w grupie poszkodowanych jest aż siedmioro dzieci.

ZOBACZ: Katastrofa mostu w USA. W sieci ukazał się dramatyczny film

Karetki zabrały rannych do pobliskich szpitali. Większość obrażeń określona została jako stłuczenia. Dwóch dorosłych pasażerów odniosło jednak urazu głowy. Nie jest wiadome, jak poważne są rany.

Na miejscu wypadku pracują służby

- Na miejscu pracuje policja. […] Ich życiu (rannych pasażerom autobusu - przyp. red.) i zdrowiu nic nie zagraża - powiedziała w rozmowie z TVN24 rzeczniczka szczecińskich policjantów.

ZOBACZ: Policja z całej Polski szuka tego mężczyzny. Oburzające, czego miał się dopuścić

Na miejscu trwa akcja służb. Strażacy obecni na miejscu zderzenia dwóch autobusów miejskich zabezpieczają teren. Po udzieleniu pomocy medycznej kluczowe jest zabezpieczenie dowodów, które pomogą wyjaśnić okoliczności wypadku.

Źródło: tvn24, PAP