Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Śledczy odnaleźli czarne skrzynki z samolotu, którym leciał Jewgienij Prigożyn
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 25.08.2023 21:38

Śledczy odnaleźli czarne skrzynki z samolotu, którym leciał Jewgienij Prigożyn

Samolot Prigożyna, pilne
OLGA MALTSEVA/AFP/East News, HANDOUT/AFP/East News

Do mediów docierają kolejne informacje odnośnie do katastrofy samolotu z Jewgienijem Prigożynem na pokładzie. Rosjanie właśnie odnaleźli czarne skrzynki z maszyny. Trwają szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia.

Katastrofa samolotu z Jewgienijem Prigożynem na pokładzie

W środę (23.08) media obiegła informacja o śmierci przywódcy Grupy Wagnera. W katastrofie prywatnego samolotu oprócz Jewgienija Prigożyna zginął też m.in. jego najbliższy współpracownik Dmitrij Utkin.

Za śmierć Prigożyna z dużym prawdopodobieństwem odpowiada rosyjski dyktator, który w ten sposób mógł się zemścić za przeprowadzoną przez najemników dwa miesiące temu nieudaną próbę tzw. marszu na Moskwę, czemu oczywiście zaprzecza rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow.

Była pogodynką TVP. Zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach

Odnaleziono czarne skrzynki z samolotu zmarłego szefa Grupy Wagnera

Jak poinformowała agencja AFP, rosyjscy śledczy odnaleźli właśnie rejestratory lotu z samolotu Jewgienija Prigożyna. - Ciała 10 ofiar znaleziono na miejscu katastrofy samolotu. Eksperci od genetyki molekularnej pracują nad ustaleniem ich tożsamości. Rejestratory lotu zostały przejęte przez śledczych i trwają szczegółowe oględziny miejsca - podał rosyjski Komitet Śledczy w mediach społecznościowych.

Wcześniej w rosyjskich mediach podawano, że trzy kilometry od miejsca zdarzenia odnalezione zostało skrzydło i podwozie samolotu.

W środę (23.08) późnym wieczorem rosyjski portal RBK poinformował, że śledczy biorą pod uwagę "kilka wersji wydarzeń, w tym błąd pilota, problemy techniczne i wpływy zewnętrzne". Niezależne rosyjskie media relacjonowały zaś, że fragmenty samolotu Prigożyna znaleziono w odległości dwóch kilometrów, co może świadczyć o tym, że eksplodował w powietrzu.

Stewardessa obsługująca lot Prigożyna mówiła o "dziwnej naprawie" samolotu

Wczoraj (24.08) pisaliśmy o stewardessie, która była jedną z ofiar katastrofy. Kristina Raspopowa tuż przed tym, jak weszła na pokład samolotu, w rozmowie z krewnym wspomniała o “dziwnej naprawie”.

Kobieta wskazywała, że samolot został zabrany, choć nie uściśliła, dokąd. Dodatkowo stewardessa przekazała najbliższym wiadomość, że już przed startem doszło do opóźnienia obsługiwanego przez nią lotu.

Źródło: AFP