Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Śląskie: Tragiczne odkrycie podczas rutynowego patrolu. Z rzeki wyłowiono auto, dwie osoby nie żyją
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 23.01.2023 15:57

Śląskie: Tragiczne odkrycie podczas rutynowego patrolu. Z rzeki wyłowiono auto, dwie osoby nie żyją

slaska.policja.gov.pl
slaska.policja.gov.pl

Śledczy wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia, do którego doszło w Potępie (woj. śląskie). Samochód osobowy zjechał tam z drogi, a następnie spadł z mostu do rzeki Mała Panew. Po wyłowieniu auta w środku znaleziono ciała dwóch młodych mężczyzn. Prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji ich zwłok.

Dwie ofiary wypadku w Potępie

W piątek (20.01) ok. 2:00 policjanci z Tworogu patrolowali rejon Potępy w gminie Krupski Młyn, aż zauważyli uszkodzone barierki ochronne na moście nad rzeką Mała Panew. Po sprawdzeniu tej niebezpiecznej dla poruszających się mostem usterki okazało się, że w korycie rzeki leży pojazd.

Mundurowi nie byli w stanie sprawdzić czy ktoś jest w środku, ponieważ samochód znajdował się pod wodą, a spod powierzchni wystawały tylko koła. Możliwość wejścia do wody utrudniał rwący nurt rzeki, dlatego funkcjonariusze niezwłocznie powiadomili strażaków. Droga została całkowicie zablokowana, bo wyciągniecie auta na drogę, wymagało użycia ciężkiego sprzętu.

Strażacy za pomocą specjalistycznego sprzętu wyłowili auto marki Volkswagen na brzeg. W środku znajdowały się ciała dwóch mężczyzn: 24-latka z Potępy i 27-letniego mieszkańca Krupskiego Młyna. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon.

Śledczy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny, zabezpieczając ślady i wyłowiony samochód.

slaska.policja.gov.pl
Wypadek slaska.policja.gov.pl

Prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok. Zadaniem śledczych będzie teraz wyjaśnienie, jak doszło do tego tragicznego zdarzenia.

slaska.policja.gov.pl

 Droga w miejscu tragedii była całkowicie zablokowana, gdyż wyciągniecie auta na drogę, wymagało użycia ciężkiego sprzętu. Zadaniem śledczych będzie teraz wyjaśnienie, jak doszło do tego tragicznego zdarzenia.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: slaska.policja.gov.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!