Goniec.pl
[II-51]

Piotr Molecki/East News

Siostrzeniec Morawieckiego prosi Polaków o pomoc finansową

21 Października 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Franek Broda, siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego, wystąpił z apelem do Polaków o wsparcie finansowe. Aktywista LGBT często jeździ do Warszawy z uwagi na swoją aktywność społeczną i liczne protesty. W związku z tym błaga o drobne wpłaty na opłacenie transportu.

Premier Mateusz Morawiecki z pewnością nie będzie zadowolony, gdy zobaczy, że jego siostrzeniec nie zamierza poprzestać w walce z polskim rządem. Co więcej, Franek Broda chce prosić o pomoc innych Polaków, którzy tak jak on, sprzeciwiają się decyzjom wuja.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Marzena Kipiel-Sztuka straciła ukochanego na planie serialu

CZYTAJ DALEJ

Franek Broda organizuje zbiórkę

- Kochani, głupio mi o to prosić, ale niestety muszę. Jestem licealistą z Wrocławia i w tym roku mam maturę. Niestety nie mogę sobie pozwolić na pracę aktualnie, gdyż mam do zrobienia lekcje i mocno angażuje się w aktywizm - napisał Broda w poniedziałek wieczorem na Facebooku.

Aktywista postanowił również wyjaśnić, że środki potrzebne są mu dokładnie na podróże pomiędzy Warszawą, a Wrocławiem, gdzie mieszka. Koszt takiego przejazdu BlaBlaCarem to od 35 do 50 złotych w jedną stronę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo18-latek zapewne nie spodziewał się, że na jego prośbę zareaguje tak wiele hojnych osób. Celem zbiórki na portalu zrzutka.pl było zebranie 600 złotych, tymczasem dziś na koncie jest już ponad 2200 złotych. W rozmowie z "Faktem" Franek Broda obiecał, że powierzone mu pieniądze wyda rozsądnie i w słusznym celu.

Pod postem pojawiły się także pierwsze komentarze. - Działaj dalej, w takich osobach jak Ty nadzieja - napisał jeden z internautów.

Siostrzeniec premiera protestuje przeciwko rządowi

Franek Broda jest popularnym aktywistą LGBT i działaczem społecznym. Spotkać go można było na protestach przeciwko reformom Przemysława Czarnka pod Ministerstwem Edukacji i Nauki a także ostatnio na prounijnej demonstracji na Placu Zamkowym, organizowanej przez Donalda Tuska.

Właśnie po wydarzeniach z 10 października o 18-latku zrobiło się głośno. Broda opowiadał w mediach, że został pobity przez funkcjonariuszy policji. – Policja się na mnie rzuciła, wywaliła mnie na ziemię, zgarnęli mnie na bok. Skuli, zaczęli mnie kopać, stanęli na mnie – mówił wówczas aktywista.

Relacje siostrzeńca premiera z nim samym są chłodne. W czerwcu 2020 roku Franek Broda dokonał coming outu, później w wywiadach wielokrotnie mówił, że z wujkiem nie rozmawiał na temat swojej orientacji, a rodzina nie do końca potrafi go zrozumieć.

Co ciekawe, kiedyś należał do młodzieżówki PiS, jednak w pewnym momencie doszedł do wniosku, że nie odpowiada mu światopogląd przedstawiany przez prawicę. W przyszłości jednak nadal chce zostać politykiem. O wujku mówi zaś, że nie jest najgorszym, ale też nie najlepszym premierem.

Cichopek

Katarzyna Cichopek przekazała smutne wieści. Chodzi o jej dzieci, bardzo przykre

Katarzyna Cichopek właśnie przekazała smutne wieści na temat swoich dzieci. 12-letni Adaś i 7-letnia Helenka mierzą się ze skutkami pandemicznego lockdownu i walczą z depresją oraz silnymi stanami lękowymi. Celebrytka robi, co może, by pomóc swoim pociechom. / fot. Instagram

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt, Facebook

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News/slaska.policja.gov.pl

Wiadomości

Kuzyn Jacka Jaworka zdradził, co mogło doprowadzić do tragedii w Borowcach. "Na początku żyli jak w sielance"

Czytaj więcej >
fot. Facebook / Policja Lubelska

Wiadomości

Lubartów. Chciał przeskoczyć przez szlaban. Cały internet się śmieje, a policja szuka "akrobaty"

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Jarosław Kaczyński ma zaskakującą propozycję. Chce zmienić sposób liczenia głosów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kiedy najbardziej opłaca się przejść na emeryturę? Ekspert zdradza jeden kluczowy moment

Czytaj więcej >
fot. Facebook / Ochotnicza Straż Pożarna Bełżec I

Wiadomości

24-latek i 17-latek nie żyją. Zginęli w wypadku na prostej drodze

Czytaj więcej >
fot. Facebook/ Rybnik i okolice-Informacje drogowe 24H

Wiadomości

Zwiększał prędkość i nie hamował. Dziwny wypadek w Rybniku. Mąż usiłował zabić żonę?

Czytaj więcej >