Goniec.pl
[II-51]

TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Europosłanka Beata Kempa wybuchła płaczem na antenie Polsatu

22 Października 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Ostra wymiana zdań w mediach społecznościowych między Radosławem Sikorskim a Beatą Kempą wymknęła się spod kontroli. Europosłanka PiS uległa emocjom na antenie Polsat News w reakcji na słowa Sikorskiego o “zatłuszczonym łbie”. - Damskich bokserów nie brakuje i czasami przychodzi taki moment, że człowiek po prostu tego nie wytrzymuje - mówiła zalana łzami polityczka.

Wszystko zaczęło się od pozornie niewinnego wpisu na Twitterze. Przez kilka godzin spór eskalował, aż w końcu Beata Kempa wybuchła płaczem na oczach kamer.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Marzena Kipiel-Sztuka straciła ukochanego na planie serialu

CZYTAJ DALEJ

“Herr Lord” i “zatłuszczony łeb”. Spór europosłów na Twitterze

W czwartek 21 października Beata Kempa, eurodeputowana PiS, pochwaliła na Twitterze inicjatywę wywieszenia polskiej flagi na siedzibie Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. “Lasy zawsze wierne Polsce - szczególnie teraz, gdy nasz kraj jest tak brutalnie atakowany”, czytamy we wpisie.

Post skomentował europoseł KO Radosław Sikorski. “Flaga ma przykryć to, że gówniarze z Solidarnej Polski doją Lasy Państwowe tak, jak Fundusz Sprawiedliwości”, czytamy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Kempa postanowiła odpisać Sikorskiemu, rozpoczynając post od słów w języku niemieckim “Herr Lord”. “Na szczęście jest to wciąż flaga Polski! Gdybyście dalej rządzili, nie byłoby jej na czym dzisiaj wieszać. Nienawiść do polskich symboli to ciężka choroba”, czytamy w jej komentarzu.

Wymiana zdań trwała w najlepsze. “Walnij się w zatłuszczony łeb”, czytamy w kolejnym wpisie Sikorskiego. Kempa nie pozostawała mu dłużna. “Herr Lord, miałam jednak rację - toczy Cię nieuleczalna choroba. Są ludzie, którzy są wyhodowani, a nie wychowani. Wyśpij się i przemyśl na trzeźwo swoje agresywne zachowanie”, czytamy.

Kempa zalana łzami mówi o “damskich bokserach”

Sikorski postanowił wytłumaczyć swoje słowa w rozmowie z Interią. - Pani minister zasugerowała, że jestem Niemcem i zdrajcą, a ja jedynie, żeby poszła po rozum do głowy - stwierdził, dodając, że potraktował ją “bardzo ulgowo”.

Kempa odniosła się do sprawy na antenie Polsat News. - To jest coś, czego kobieta, która tego doświadczy albo zrezygnuje z polityki, albo do niej nie wejdzie. To, co zrobił jest karygodne. Najgorsze jest to, że czasami namawia się wiele fajnych, aktywnych kobiet, żeby uczestniczyły w polityce. Te, które to obserwują nigdy się na to nie zdecydują i straci na tym polityka. Ja się nie żalę, ja to przetrzymam - przekonywała.

Europosłanka przyznała, że wymiana zdań z Sikorskim to “duży poziom emocji”. - Są granice pogrywania. [...] Jeśli nie będą wyciągnięte konsekwencje i polityka w Polsce dalej będzie iść w tym kierunku, to rzut beretem, by bić kobiety. Jestem pewna, że [Sikorski - przyp. red.] byłby w stanie to zrobić - stwierdziła Kempa. Jej zdaniem świadczy o tym wypowiedź europosła dla Interii. - Ja się pozbieram, niech pan Sikorski nie myśli, że ja z tego powodu zrezygnuje z polityki - zaznaczyła.

Politycy i rodzina murem za Kempą. “Gwiazda TVN” i “prostak i cham”

W trakcie rozmowy na antenie Polsat News Kempa podziękowała za wsparcie po słownym ataku Sikorskiego. Na Twitterze pojawiło się wiele wpisów odwołujących się do ostrej wymiany zdań między politykami.

W obronie Kempy stanął m.in. europoseł Patryk Jaki. We wpisie na Twitterze nazwał Sikorskiego “mistrzem dyplomacji” i “gwiazdą TVN”. “Polska kultura jednak wymaga minimum wychowania wobec kobiet”, czytamy w poście. Jaki dodał, że oczekuje na reakcję władz PO w odniesieniu do zachowania Sikorskiego.

Z kolei Beata Mazurek, która również zasiada w Parlamencie Europejskim, oceniła, że Sikorski wcale nie obraził Kempy. “Obrazić może autorytet, a ten z pewnością dla niej autorytetem nie jest. Sikorski pokazał natomiast Polsce i światu jaki z niego prostak i cham”, czytamy w poście. Polityczka zarzuciła opozycji, że milczy w tej sprawie.

Kempa mogła liczyć także na wsparcie syna. 

Zobacz też

Milionerzy

Wygrali milion w polskich "Milionerach". Nigdy go nie zobaczyli

Zwycięzcy popularnego programu "Milionerzy" nigdy w rzeczywistości nie zobaczyli na swoich kontach miliona. Wszystko dlatego, że w Polsce obowiązuje prawo nakazujące zapłaty wysokiego podatku od wygranej. / fot. Facebook

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter, Polsat News

Tagi:

Maria GlinkaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.glinka@goniec.pl

Podobne artykuły

Radio ZET: W piątek głosowanie nad zmianą premiera. Znane jest nazwisko kandydatki na fotel szefa rządu

Wiadomości

Radio ZET: W piątek głosowanie nad zmianą premiera. Znane jest nazwisko kandydatki na fotel szefa rządu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sasin starł się z Donaldem Tuskiem, poszło o Baltic Pipe. W sieci zawrzało, padły mocne oskarżenia

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Wypadek na DK12. Autokar przewożący dzieci wbił się w naczepę TIR-a. Jechało nim 27 dzieci

Czytaj więcej >
Polacy wskazali, kto powinien stać na czele PiS. Pozycja Jarosława Kaczyńskiego nigdy nie była tak zagrożona

Wiadomości

Polacy wskazali, kto powinien stać na czele PiS. Pozycja Jarosława Kaczyńskiego nigdy nie była tak zagrożona

Czytaj więcej >

Wiadomości

Radosław Sikorski zamieścił wpis nt. wycieków na Bałtyku. Jego słowa wywołały prawdziwą burzę

Czytaj więcej >
By News Oresund - 20190614 Folkemodet Bornholm Mette Frederiksen Socialdemokratiet 0285, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83849599

Wiadomości

Premier Danii zabrała głos ws. wycieku z Nord Stream. "To były celowe działania, to nie był przypadek"

Czytaj więcej >